Mama - tai angelas žemėje (nežinomas autorius)

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 
 

 
 

 
 
 

Kaip pasirūpinti odos grožiu žiemą

Dalintis

Gydytoja pataria, kaip papsirūpinti odos grožiu žiemą

Žiemos laikotarpis – tikras iššūkis mūsų odai. Temperatūrų svyravimai, žvarbus vėjas, sniegas ar lietus. Tačiau jos būklę veikia ne tik kintančios oro sąlygos, bet ir tai, kad šaltuoju sezonu išgeriama mažiau vandens, sumažėjus fiziniam aktyvumui

atsiranda ir svorio kaita, išsiderina mityba. Pasak Vilniaus „Kardiolitos“ klinikų gydytojos dermatologės Ugnės Jarilinaitės-Grinaveckės, žiemos laikotarpis ypač palankus procedūroms, kurios padės laiku pasiruošti šiltajam sezonui, nesukels komplikacijų pavojaus ir išspręs ilgą laiką kamuojančias išsiplėtusių kapiliarų ar strijų problemas.

Kapiliarų išsiplėtimas

Svyruojanti temperatūra nemažą diskomfortą sukelia tiems, kuriuos kamuoja išsiplėtusių kapiliarų problemos. Nors išsiplėtusių kapiliarų pasitaiko įvairiose kūno vietose – ant veido jie pastebimi ryškiausiai. Jų aktyvumą lemia ne tik oro

sąlygos, bet ir mityba, alkoholio vartojimas ar kiti žalingi įpročiai. Siekiant geresnių problemos sprendimo rezultatų būtina atsižvelgti į visas priežastis, tačiau efektyviausiai, pasak specialistės, šias problemas spręsti padeda šiuolaikinės inovacijos – procedūros lazeriu.

„Kapiliarinio tinklo išsiplėtimas yra nulemtas genetiškai. Jį suaktyvina tokie rizikos veiksniai kaip aktyvus buvimas saulėje, piknaudžiavimas alkoholiu, rūkymas, sisteminės ligos, tokios kaip padidėjęs spaudimas ar net skydliaukės problemos. Tai

gali pasireikšti ir labai ankstyvame amžiuje. Ne veido srityje moterims dažniausiai kapiliarai plečiasi nėštumo metu ar po gimdymo. Kapiliarai ryškėja ir piknaudžiaujant rūgštinėmis ar aparatinėmis procedūromis“, - atvejus apžvelgia gydytoja dermatologė.

Problema paplitusi visame pasaulyje

Išsiplėtusių kapiliarų problema, pasak specialistės, ryškėja visame pasaulyje, nepriklausomai nuo klimato zonos. Jai spręsti pasitelkiamos naujausios lazerinės technologijos. Veido srityje kapiliarai šalinami pirminėse – raudimo, kaitimo stadijose. Tuomet procedūros pačios efektyviausios. Rezultatai pastebimi po keleto procedūrų. Naujausios kartos lazeriai veikia drauge su šaldymo sistema, kuri padeda sumažinti skausmo pojūtį.

„Ši problema opi visame pasaulyje, nes keičiasi mityba, daugėja ligų, vartojama daugiau vaistinių preparatų – tiek atšiauresnio, tiek šiltesnio–pietinio klimato srityse.

Impulsine lazerio šviesa impulsas nukreipiamas į tam tikrą vietą, dėl kurios kapiliaras pakeičia spalvą. Spalvų variacija priklauso nuo kapiliaro dydžio, išsiplėtimo. Po procedūros oda būna paraudusi, patinusi. Kuo didesnė kapiliarų reakcija į procedūrą, tuo geresnis efektas. Kraujagysliniai audiniai į lazerio spindulius reaguoja ženkliai greičiau, intensyviau.  Kapiliarų šalinimui reikalingos kelios procedūros lazeriu“, - teigia specialistė.

Žiemą sumažėja komplikacijų rizika

Žiemos sezonas yra ypač palankus išsiplėtusių kraujagyslių raudonio problemoms spręsti. Sumažėjęs saulės aktyvumas padeda išvengti komplikacijų ir kitų poprocedūrinių rizikų. Šiuo metu užtikrinamas ir geresnis gijimo laikotarpis. Būtent

šaltuoju sezonu specialistai pataria pasirūpinti ir kita odos problema – strijų šalinimu. Kadangi strijų šalinimas taip pat atliekamas lazeriu ir trunka kiek ilgiau – šiuo laikotarpiu patogiai pasiruošite vasaros sezonui.

„Žiemos laikotarpis yra naudingiausias, kadangi pacientas išvengia poprocedūrinės komplikacijos. Kiekvienos lazerinės procedūros atveju kyla pigmentinių dėmių atsiradimo rizika. Todėl mažesnis saulės aktyvumas padeda išvengti šių nepageidaujamų reiškinių. Kadangi strijų šalinimas užtrunka – tai puikus metas šiltajam sezonui pradėti ruoštis iš anksto“, - komentuoja U. Jarilinaitė-Grinaveckė.

Strijos – ne tik moterų problema

Strijos pasireiškia įvairiame amžiuje. Su šia problema susiduria ne tik moterys, bet ir vyrai. Jų atsiradimą gai lemti ir aktyvi fizinė veikla, staigus augimas, kūno svorio pokyčiai. Su pastaraisiais atvejais dažniausiai susiduria moterys po gimdymo.

Gydytoja pabrėžia, kad efektyviausias strijų šalinimo rezultatas matomas tuomet, kai jos dar šviežios, nelaukiant, kol surambės. 

„Šios procedūros metu probleminėse vietose sukeliamas uždegimas, dėl kurio organizmas pats pradeda gaminti kolageno skaidulas. Tikslas – probleminę vietą padaryti kuo gyvesnę. Labai svarbu, kad strijos būtų kuo šviežesnės, rausvesnės, nes

tai garantuoja procedūrų efektyvumą. Prasidėjus randėjimo procesams tokio efektyvaus rezultato nepasieksime. Bet odai suteiksime daugiau elastingumo, stangrumo.

Šiuolaikinių technologijų laikais strijų šalinimo procedūros gali būti derinamos ir su injekcijomis, ir su stangrinimo procedūromis. Tai padeda pasiekti didesnį ir greitesnį efektyvumą. Kadangi kiekvienas atvejis yra labai individualus,

tinkamiausias gydymo galimybes konsultacijos metu pacientui išsirinkti padės gydytojas“, - pokalbį baigia gydytoja dermatologė U. Jarilinaitė-Grinaveckė.

 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
 
 
Map
 
 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą