Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Laukimo stebuklas > Nėštumas > Sportas nėštumo laikotarpiu
Dalintis

Sportas nėštumo laikotarpiu: pasakykite „ne“ dviračiui ir riedučiams

 Nuomonė, kad nėštumo metu moteris negali arba neturi aktyviai sportuoti, yra visiškai pasenusi. „Dabar gydytojai šiuo moterų gyvenimo laikotarpiu ne tik nedraudžia (išskyrus nėštumą su komplikacijomis), bet net rekomenduoja aktyvias treniruotes, nes pratimai gerina bendrą sveikatą, palaiko emocinį stabilumą ir paruošia moterų organizmą gimdymui. Svarbiausia pasirinkti tinkamą sporto rūšį ir pratimų skaičių“, – sako „4F“ prekės ženklo ambasadorė, patyrusi trenerė ir būsimoji mama Inga Žuolytė.

 Jūs galite užsiimti savo mėgstamu sportu, bet svarbu kontroliuoti širdies ritmą. „Nėštumas, tai nėra liga“, – sako Inga.„Jūs galite sportuoti, kaip ir prieš nėštumą, tačiau, žinoma, turite pasikonsultuoti su savo gydytoju – jis nuspręs ar galite tęsti treniruotes ir patars, kokio intensyvumo jos turėtų būti.“ Trenerė priduria, kad nesvarbu, kokią sporto rūšį moteris pasirenka nėštumo metu, ji visada turėtų atkreipti dėmesį į širdies susitraukimų dažnį ir pasitarti su gydytoju dėl savo galimybių, kurios yra leidžiamos jos situacijoje. „Vienintelis dalykas, kurio turėtumėte vengti, tai sportas, kuriame kyla didelė rizika, kad galite nukristi ar kitaip susitrenkti: pavyzdžiui, komandinis sportas, futbolas ar tinklinis, taip pat važinėjimas dviračiu ir riedučiais, slidinėjimas ar paprastas čiuožimas. Bet koks smūgis nėštumo metu yra itin pavojingas“,– primena I. Žuolytė.

Saugiausia ir labiausiai tausojanti veikla – vaikščiojimas. Jei moteris prieš nėštumą nesportavo ir nėra įsitikinusi dėl intensyvesnės veiklos, tada patartina vaikščioti. Tai yra saugiausia fizinė veikla būsimoms mamytėms. „Žinoma, pasivaikščiojimai taip pat gali būti skirtingo intensyvumo: tai gali būti paprastas pasivaikščiojimas parke ar šiaurietiškas ėjimas, tačiau toms, kurios fiziškai aktyvios, galimas netgi ir žygiavimas. Pagrindinis pasivaikščiojimų privalumas, tai grynas oras, kuris yra taip reikalingas moters ir kūdikio sveikatai, tačiau vasarą karštame ore moterys turi būti atsargesnės – visada pasiimkite vandens ir užsidėkite skrybėlę“, – sako I. Žuolytė.

 Nuo paskutinio trimestro – visos į baseiną! Visoms nėščioms moterims rekomenduojama plaukioti. Nuo šeštojo nėštumo mėnesio beveik visos būsimos motinos kenčia nuo nugaros, kojų ir raumenų skausmų. „4F“ ambasadorė pataria: „Pratimai vandenyje pašalina įtampą stuburo srityje, vienodai atpalaiduoja visus raumenis, todėl per pastarąjį trimestrą baseinas tiesiog tampa vaistu nuo visų nemalonių pojūčių. Plaukimas sustiprina kūno raumenis, o tai bus labai naudingi gimdymo metu ir padės greičiau atsigauti.Joga ir pilatesas taip pat labai gerai tinka raumenų stiprinimui ir tempimui. Vandens pratimai pagerina kvėpavimo sistemą, sustiprina širdies ir kraujagyslių sieneles, gerina kraujo apytaką, o tai padeda užkirsti kelią kraujo stagnacijai galūnėse ir mažajame dubenyje, sumažina venų varikozės ir hemorojaus tikimybę. Be to, plaukimas skatina geresnį supratimą apie aplinką, kurioje vaikas dabar gyvena, o taip stiprinamas ryšys su mažuoju žmogeliuku.“ Pagrindinis plaukiojimo privalumas yra tas, kad jis tinka visoms, net ir toms, kurios anksčiau niekada nesportavo.

 Kaip suprasti, kad kažkas negerai? Trenerė primena, kad jei jaučiate silpnumą ar jums staiga pasidarė labai karšta, nedelsdamos nutraukite treniruotę. „Rūpinkitės savo mityba ir įsitikinkite, kad vartojate pakankamai kalorijų, geriate daug vandens per treniruotę ir po jos. Svarbiausia žinoti, kada sustoti: jei staiga pajusite diskomfortą krūtinėje, dusulį ar kitus nemalonus pojūčius, turėtumėte nedelsiant kreiptis į gydytoją ir nelaukti, kol šie pojūčiai praeis savaime“, – įspėja trenerė.

 Simona Krasauskienė

 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą