Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Laukimo stebuklas > Planavimas > Kiaušintakių svarba norint susilaukti kūdikio
Dalintis

Planuojant susilaukti kūdikio, būtina pasitikrinti kiaušintakių praeinamumą. Būtent kiaušintakių ligos ar jų nebuvimas gali tapti priežastimi to, kad nepavyks susilaukti vaikelio. Nemaža dalis visų nuo moters priklausančių nevaisingumo atvejų susijusi su kiaušintakių ligomis. 
 
Keli metai paieškų

Kaunietė Alma Pakštienė (38 m.) glaudžia penkerių metukų Gabiją ir vis žvilgčioja į tykiai miegantį devynių mėnesių Vidmantuką. Moteris atvirai prisipažįsta, kad ilgą laiką su vyru atidėliojo vaiko gimimą, buvo nusprendę, kad dar anksti vaikų atsiradimui jų šeimoje, kad dar norisi pagyventi sau. Belaukiant to tinkamiausio laiko, Almai buvo išoperuotas vienas kiaušintakis, o kitas tapo nepraeinamu… Be medikų pagalbos ji nebūtų galėjusi susilaukti vaikų.
 
„Neleidau sau ilgam paskęsti svarstymuose, kodėl tie kiaušintakiai tapo nepraeinami. Ir nenorėjau pradėti liūdėti ar gailėtis savęs. Tiesiog su vyru nusprendėme, kad jau subrendome būti tėvais. Ir tada pradėjau ieškoti pagalbos. Keliavau iš vieno gydytojo kabineto į kitą, kol draugė nepapasakojo apie Gražinos Bogdanskienės vaisingumo centrą. Dar teko kelis metus palaukti, kol medikė grįžo iš stažuočių užsienyje. Tada supratau, kad jei iš karto būčiau patekusi pas šią medikę, nebūtų reikėję išleisti gausybės pinigų kažkokiems tyrimams ir neaiškiems gydymams,“ – svarstė Alma.
 
Almai buvo taikytas dviejų savaičių trukmės gydymas. Embrionas jau buvo patalpintas į gimdą, tačiau ketvirtą nėštumo mėnesį įvyko persileidimas. „Tikrai daug pastangų... Aš psichologiškai nusiteikiau, kad mes susilauksime kūdikio. Jeigu nebūtų mano nusiteikimas stiprus ir ryžtingas, ne kartą būčiau palūžusi, nes gydymo procesas nėra lengvas ir dar tokios nesėkmės kaip persileidimas... Nėštumas praėjo puikiai, gimdžiau Kaune, darė Cezario pjūvį,“ – sakė dviejų vaikų mama Alma.
 
Neslepia savo gydymo
Alma nesupranta, kodėl žmonės bijo kalbėti apie tai, kad susilaukti kūdikio jiems padėjo medikai. Ji mato daug vaikų negalinčių susilaukti porų, kurios užsidaro savyje, nedrįsta pasakyti, kad turi sveikatos problemų. „Nevaisingumas juk yra liga. Moteris negali pastoti dėl kokių nors hormoninių priežasčių, kiaušintakių ligų. Dažno vyro sperma būna prastesnės kokybės. Jeigu visi slėps, tai tie, kas turi tokių problemų, niekuomet nesužinos, kad gali kreiptis pagalbos. Man atrodo, kad mano kartos tėvai turi daugybę taip sulauktų vaikų. Kodėl apie tai gėda kalbėti?  Juk ligą tereikia išgydyti ir tu gali turėti vaiką! Kas čia gėdingo ar smerktino?“ – klausė Alma.
 
Alma sako, kad antrojo vaiko labai laukė ir iš anksto žinojo, kada jo susilauks. Apie savo amžių moteris negalvojo, nes viduje jaučiasi jauna. Antras nėštumas gal buvo šiek tiek sunkesnis, nes ji priaugo daug svorio. Moteris sako, kad po pirmo vaiko gimimo priaugto svorio greitai atsikratė.
Dėl kiaušintakio nepraeinamumo ir vieno jų nebuvimo ji nesijaučia esanti išskirtinė pacientė, jai nereikia dažniau nei kitoms moterims eiti pas ginekologą.
 
Patinka būti mama
„Kai gimsta vaikas, patiri nenusakomą žodžiais džiaugsmą. Labai džiaugiuosi motinyste, skaitau straipsnius, ieškau informacijos internete. Man patinka būti mama. Visai kitoks požiūris į vaiką, kai esi subrendęs žmogus. Anksčiau rūpėjo tik baliai, pasilinksminimai, vis atrodė norisi pagyventi sau, dėl savęs. Kai išaugi iš to egoizmo, tuomet ir santykis su vaiku yra visai kitoks. Nepaliekam vaiko namuose, Gabija visur su mumis. Manau, tai padeda jai vystytis, pačiai daug ko išmokti. Be to, vaikas yra drąsesnis, neturi bendravimo sunkumų,“ – pasakoja Alma.
 
Moteris sako, kad vaikai uždėjo ir santykiams su vyru naują kokybės ženklą. „Vyras labai džiaugiasi vaikais. Ir mes džiaugiamės, nes namuose skamba jų juokas, visur jų pilna. Tai yra neįtikėtina laimė. Ir kodėl turėjome jos netekti? Pasižiūrėjus į Gabijos veiduką, į miegantį Vidmantuką kasdien dėkoju už jų atsiradimą mūsų gyvenime. Ir tai labai vertinu,“ – kalbėjo Alma.   
 
Kiaušintakių ligos
40 proc. nevaisingumo atvejų būna susiję su moters sveikatos sutrikimais. Iš tų priežasčių, kurios priklauso nuo moters, apie 30 proc. būna nulemtų kiaušintakių nepraeinamumo.
 
Gydytoja ginekologė Gražina Bogdanskienė sako, kad kiekvienos moters gyvenime kiaušintakiai atlieka labai svarbų vaidmenį. „Lytinių santykių metu sperma pakliūva į makštį, tada į gimdos kaklelį. Jei spermatozoidai sveiki, jie greitai bėga per gimdos ertmę. Jie turi nukeliauti iki kiaušintakių. Kiaušintakių ilgis yra apie 20-30 cm. Kiaušintakis baigiasi tokiais savotiškais „piršteliais“ (mediciniškai – fimbrijos). Šitie „piršteliai“ visą laiką juda, jie laukia, kada įvyks ovuliacija ir jie galės pagriebti kiaušialąstę. Kiekvieną mėnesį, kai vyksta ovuliacija, kiaušidė truputėlį įplyšta. Ir per tą mažą plyšelį kiaušialąstė lyg ir iššoka. Jai iššokus, jos laukia spermatozoidas. Kai įvyksta kiaušintakių uždegimas, fimbrijos sulimpa ir spermatozoidas negali susitikti su kiaušialąste,“ – vaizdžiai paaiškino gydytoja.
 
Kiaušintakių nepraeinamumas
Kiaušintakių nepraeinamumas išsivysto dėl persirgtų uždegiminių ligų. Tai gali būti ir lytiniu keliu, ir nelytiniu keliu plintančios infekcijos. Dažniausios lytiniu keliu plintančios infekcijos – tai chlamidijos ir ureaplazmos. Tačiau jos ne visada plinta lytiniu keliu – apie 10 proc. atveju užsikrečiama buitiniu keliu.
Kitos infekcijos – streptokokai, stafilokokai ir kitos bakterijos, sumažėjus organizmo atsparumui ar nesilaikant higienos reikalavimų (taip pat ir vyrui nesilaikant), gali sukelti kiaušintakio uždegimą.
Pakliuvusi į vieną ar kitą kiaušintakį infekcija sukelia uždegimą. Ką daro kiaušintakis? Kad apsaugotų visą organizmą nuo infekcijos, kiaušintakis stengiasi infekciją sulaikyti – „piršteliai“ susiglaudžia ir sulimpa.
 
Ar moteris jaučia, kai būna uždegimas? „Ne visada. Jeigu tai ūmus uždegimas, gali pakilti temperatūra, kamuoti pilvo skausmai ir padažnintas šlapinimasis. Gali bakterija kiaušintakyje tūnoti metų metais ir jeigu organizmas kovoja, tai ji nieko blogo nedaro. Kada krenta organizmo atsparumas, uždegimas gali paūmėti. Ateina moteris ir sako „lyg skauda, lyg neskauda, po lytinių santykių kartais paskauda“. Mes tokią būklę vadinam „poūmia“, nes tai nei ūmus atvejis, nei lėtinis,“ – atsakė gydytoja Gražina Bogdanskienė.  
Kiaušintakio nepraeinamumas išsivysto ir po nėštumo nutraukimo. Jeigu nėštumo nutraukimas turėjo komplikacijų (dažniausiai tai būna gimdos uždegimas), formuojasi kiaušintakių nepraeinamumas.
 
Pasak Bogdanskienės, kartais kiaušintakiai sulimpa toje vietoje, kur tik prasideda kiaušintakis, sujungime su gimdos ertme. Tuomet atjungiamas visas kiaušintakio kanalas. „Kai yra „pirštelių“ susiklijavimas, taikoma plastinė operacija, po kurios kartais pavyksta atstatyti jų funkciją. Tačiau jeigu susiklijuoja kiaušintakio pradžioje, pastojimas tampa neįmanomas. Net ir taikant plastinę operaciją, šioje vietoje spindis yra labai mažas ir vėl greitai užsidaro,“ – aiškino gydytoja.
Kitos kiaušintakių nepraeinamumo priežastys:
*      Gali būti įgimtas kiaušintakių nebuvimas (vieno ar abiejų).
*      Kiaušintakiai gali tapti nepraeinami po mažojo dubens operacijų. Jei pradės aplinkui formuotis sąaugos, jos nulems kiaušintakio nepraeinamumo išsivystymą.
*      Jei buvo šalintas apendicitas ir jis buvo komplikuotas, pūlingas.
 
Kada šalinamas kiaušintakis?
„Dariau studiją su kolegėmis dėl kiaušintakių šalinimo ir negimdinio nėštumo ryšio. Tyrėme tūkstantį moterų Vilniuje, kurioms buvo negimdinis nėštumas. Antrą kartą jis pasikartoja 25 proc. atvejų. Trečią kartą bandant pastoti – 50 proc., ketvirtą – 75 proc. Jeigu vieną kartą buvo pastojimas ne vietoje, kiaušintakis tampa pažeistu ir jeigu įvyksta antrą kartą pastojimas ne vietoje, kiaušintakį reikėtų šalinti. Bet kiekvienu atveju turi spręsti operuojantis gydytojas, kokio pažeidimo laipsnio yra kiaušintakis. Šalinama būtinai, jeigu yra pūlingas kiaušintakių uždegimas. Tai yra moters gyvybės gelbėjimas, nes jį išgydyti vaistais neįmanoma. Visais atvejais moteris lieka kaip sėdinti ant parako statinės. Temperatūra labai aukšta, skausmas, savijauta kaip apsinuodijus.
 
Dabar kiaušintakiai šalinami, kai yra dalinis nepraeinamumas, kai juose susikaupia skysčiai. Tokiais atvejais rekomenduočiau išgirsti kelių gydytojų nuomones, nes kiaušintakio pašalinimas yra sunkus kūno sužalojimas. Jeigu yra sprendimas pašalinti kiaušintakį ir nėra kalbos apie gyvybės gelbėjimą, tuomet dėl jo šalinimo būtinumo turi spręsti keli gydytojai, turi būti konsiliumas. Europoje yra tokia tendencija, kad prieš dirbtinį apvaisinimą geriau pašalinti kiaušintakius. Esu konservatyvaus požiūrio ir manau, kad jei moteris turi nors ir blogą kiaušintakį, visuomet išlieka, tegul ir nedidelis, bet šansas pastoti. Jeigu ji neturi kiaušintakio, moteris niekuomet nepastos. Jai liks tik dirbtinis apvaisinimas,“ – kalbėjo gydytoja G. Bogdanskienė.
 
Kaip susilaukti kūdikio?
Dar prieš kurį laiką moteris, turinčios kiaušintakio ar abiejų kiaušintakių nepraeinamumą, negalėjo susilaukti vaikų. Šiais laikais nevaisingumo gydymo specialistai tokioms moterims gali padėti.
*      Jeigu nėra abiejų kiaušintakių, vienintelis kelias pastoti – dirbtinis apvaisinimas (sutrumpintai vadinamas IVF). Iš moters išimamos lytinės ląstelės ir laboratorijoje sujungiamos su vyro sperma. Susiformavę embrionai talpinami į moters gimdą ir ji išnešioja kūdikį.
*      Jeigu nėra vieno kiaušintakio ir jis yra pratekamas, ir toj pačioj pusėj moteris turi dar ir kiaušidę ir,  jei vyro sperma normali, moteris gali pastoti pati, be jokių intervencijų.
*      Jeigu kiaušintakio praeinamumas abejotinas ir sperma dar nėra labai kokybiška, tuomet rekomenduojam spermos patalpinimo į gimdą procedūrą (inseminacija).
*      Jeigu nepraeinamumas yra ties gimdos kampais, vienareikšmiškai tiktai dirbtinis apvaisinimas. Jeigu nepratekamumas yra kiaušintakių galuose (statistiškai dažnesnis atvejis), kai kuriais atvejais gali padėti plastinė kiaušintakių operacija (jeigu nenunykusi fimbrijų funkcija ir uždegimas nėra užleistas).
 
„Mes juokaujam, kad geriausi pacientai dirbtinio apvaisinimo srityje yra su nepratekamais kiaušintakiais, nes pastojimo procentas yra didelis. Nusprendus susilaukti vaikelio, rekomenduoju atlikti kiaušintakių praeinamumo tyrimą. Ir, žinoma, kiekvienai moteriai patariu stiprinti imunitetą, sveikai maitintis, būti fiziškai aktyvioms. Ir nepamirškite reguliariai lankytis pas gydytoją ginekologą – kartą per metus ar kas pusmetį,“ – priminė gydytoja ginekologė Gražina Bogdanskienė.
 
   
 
Daiva Ausėnaitė
      

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodas



Kiti komentarai



Lydia Data: 2022-11-14 15:11:55
Taip, tiesa, kad daktaras ZAKA yra geriausias būdas atkurti pažeistus namus ir santykius. Mano vardas Lydia lska ir galiu pasakyti daug tiesos apie DR ZAKA ir turiu pasakyti, kad jis tikras burtininkas. Kai susisiekiau su šiuo burtininku, mano vaikinas paliko mane 2 metams ir aš visada norėjau jį susigrąžinti. Maždaug prieš mėnesį sutikau DR ZAKA, kuris man padėjo ir užmezgė ryšius su mano vaikinu. Kai buvęs mane paliko, buvau sunerimęs. Man tai pasirodė nelaimė, nes patyriau fizinę traumą, o šeima labai jaudinosi dėl mano sveikatos. Po 2 metų aš taip pat susitikau su DR ZAKA parodymų metu ir jis man pasakė, kad nusiraminčiau, kad ir kokia būtų problema, jam viskas gerai ir pasiruošęs padėti visiems, kurie pas jį ateis. Vos po 2 dienų man paskambino mano buvęs ir norėjo susitikti. Aš sutikau ir nuėjau pas jį, o jis man papasakojo, koks kaltas dėl to, ką padarė, ir norėjo, kad aš susigrąžinčiau, ir aš niekada nenustojau jo mylėti, o meilė, kurią dalijome, buvo visiškai atkurta. Čia yra jo kontaktas, jei jums reikia pagalbos. Rašykite jam per Whatsapp/Viber +2348082943805 arba el. paštas: drzakaprisedsolution@gmail.com

Lydia Data: 2022-03-17 17:03:43
KAIP AŠ GRĄŽINAU BUVO VYRĄ, PADĖDAMAS TIKRŲ IR VEIKSMINGŲ DR. Sunny burtų. Mano vardas Lydia Gomez, niekada nemaniau, kad vėl nusišypsosiu, Mano vyras paliko mane su dviem vaikais vieneriems metams, Visos pastangos jį sugrąžinti nepavyko Maniau, kad daugiau jo nebematysiu, kol nesutikau ponios, vardu Maria, kuri man papasakojo apie burtininką, pavadintą Dr.Sunny. Ji davė man jo el. pašto adresą ir mobiliojo telefono numerį, aš susisiekiau su juo ir jis patikino mane 48 valandas mano vyras grįš pas mane, po mažiau nei 48 valandų grįžo mano vyras ir pradėjo maldauti atleidimo sakydamas, kad tai velniai dirba, todėl iki šiol stebiuosi dėl šio stebuklo, negalėjau pastoti, bet kai tik buvo užkeikta, pastojau ir pagimdžiau trečią vaiką, jei jums reikia jo pagalbos, galite susisiekti su juo el. paštu: drsunnydsolution1@gmail.com arba WhatsApp arba paskambinkite jam dabar: +2348082943805. Dr.Sunny taip pat gydo: 1. ŽIV / AIDS 2. HERPES 1/2 3. VĖŽYS 4. ALS (Lou Gehrig liga) 5. Hepatitas B? 6. Laimėk loteriją 7.Jei norite pastoti

Aivaras Andrulis Data: 2021-01-03 23:01:11
Labas vakaras. Norejau suzinoti mano zmona nori pastoti ir liktais buvo pavyke bet tiksliai nezinome. Sirgo menesinemis bet susitrenkusi pilva nuejusi i tuoleta atsinese paroditi lyg ir kiauside ar kaskas panasausnedidelis ant serveteles buvo. Ar gali buti kad prarado kiauside. Ir ar ji uzauga nauja. Gal ir neitema as ce rasau bet nezinau kaip tinkamai paaiskinti. Aciu

Arune Data: 2019-08-20 18:08:01
http://vaisingumas.lt visoms rekomenduoju. Lankiausi, puiki vaisingumo klinika. Puikiai pritaikytas nevaisingumo gydimas

jolita Data: 2018-04-06 00:04:31
sveiki . pries 12 metu pries trecia cezario operacija gyditojas pasiule peristi kiausides nes trecia operacija ir daugiau nebegalima butu daryti, nebent rizikuoju ir vaikai lieka naslaiciai. isigandau sutikau negalvodama, o dabar metai bega labai noriu kudikelio klausimas; ar dar galima butu kazka padaryt kad susilaukciau

Gabriele Data: 2017-10-22 00:10:16
Labas norėčiau paklaust turėjau maksties uzdegima ir būdavo tarp menesiniu kraujingos isskyros tuo pačiu man neina 10 mėnesių pastot ar galėjo nutikti kažkas su mano kiausintakiais tuo pačiu buvo darytas echoskopas nerado pakitimu bet buvę porą kartų juntamas ties kiausintakiais dilkciojimas lyg kutenimas

Laura Data: 2015-09-02 19:09:56
Sveiki noreciau paklausti jei is kaijres puses kiausitakis nera pratekumas tis is desnes ar galima pastoti ar gydimas reikalingas aciu

loreta Data: 2015-06-30 23:06:58
ar galima pastoti pasalinus kiausintaki

vaida Data: 2013-11-02 07:11:05
sveiki,man pries kelias dienas isvale kiausintakius sake lb uzkalkeje,daktaras patare juos pasalinti ir daryti dirbtyni apvaisinima, gal galiu ir be ju pasalinimo pastoti

uiyfvuid Data: 2012-09-04 15:09:00
kuskefyisegjuyfgbehsjytf jytfjgsehfi yuetfgwejv yugfv bgfjwehfjwyv nbrtfjqyfqkj oaslkluhdjųyr kduybet jeodhjp brigewy ijcti uccgusdf gvusdgsiuvs nyhsdugvb hjsgvsdbv sdjvtsg ngvsohfs[djkdjsiogyhvbs gkuad huksdghkb s hgfiusdgfbs sdgufksb shkdugyhsb dgjyb bsudgbskdjgb bsdkjgyhbsjdgjb bdskjjuhgkb usgyhbhjksgdb bgdsuihbgsdjkb bgdukb bkgdb dgbkjgbdfmngbmjd./;gvik

vaida juciute Data: 2011-08-28 19:08:21
nnn

vaida juciute Data: 2011-08-28 18:08:53
Sveiki,jau ilga laika negaliu pastoti,gyditoja sake,kad man viskas gerai,bet as taip nemanau,kokius man reiketu pasidaryti tyrimus?Aciu.

 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą