Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Laukimo stebuklas > Nėštumas > Aukštakulniai - dviems?
Dalintis

Ar žinote, kas sugalvojo aukštakulnius? Ogi galantiškojo amžiaus modistai. Būtent jie plačia iškirpte atvėrė moters krūtinę. Ir, kad ši atskleistų visu savo gražumu, moterį apavė aukštakulniais. Nes tik šitaip krūtinė labiau išsiveržia į priekį. Ir, regis, tai moterims patiko. Juk aukštakulnius nešioja iki šiol. Tačiau kai kuriais gyvenimo periodais reikėtų rinktis itin patogią avalynę. Ir ypač dabar, jei laukiate vaikelio.
Apie aukštakulnius ir besilaukiančios moters sveikatą konsultavomės su ortopedu Juliumi Lipeika.
 
Patikrinkite batų dėžę

Nuo tos dienos, kai sužinosite, kad jumyse plaka dar viena maža širdelė, peržiūrėkite savo batų dėžę. Visus ten esančius aukštakulnius ir smailianosius padėkite atokiau - dar ilgam jų neprireiks. Pasak gydytojų, pirmąjį nėštumo semestrą moteris gali nešioti batus su ne aukštesniu nei 4-5 centimetrų kulnu. Antrąjį ir trečiąjį semestrą reikėtų neviršyti 2-3 cm.
 
Kai auga pilvukas, nenešiokite aukštakulnių, nes:

Padidėja tikimybė susilaužyti ar išsisukti kojas
Nuo tos akimirkos, kai moteris pastoja, jos organizme vyksta biomechaniniai struktūriniai ir hormoniniai pokyčiai. Tai reiškia, kad organizmas ruošiasi ne tik sukurti ir išmaitinti kitą, bet ir jo neužgaudamas pagimdyti. Tam, kad susiformuotų vaisiaus kaulai, reikia daug fosforo ir kalcio. Ir visa tai jis, žinoma, gauna iš mamytės. Nors ši ir valgo baltą sūrį, geria multivitaminus, visgi jos pačios kaulinis darinys silpsta.
Be to, mamos organizmą veikia ir hormonas, laisvinantis raiščius. Jį gamta sukūrė tam, kad per gimdymą lengviau prasiplėstų dubuo. Tad nėštumo metu moters raisčiai tampa laisvesni, o kaulai silpnesni. Vadinasi, nešiojant aukštą avalynę didėja tikimybė susilaužyti ar išsisukti koją. Ypač, jei sugalvosite įsigyti šlepečių tipo basutes ant platformos.
 
● Gali atsirasti tarpmentiniai, kaklo, galvos skausmai

Pabandykite įsivaizduoti pirmykštes moteris. Jos lakstydavo basos. Ir štai, tiesiai stovinčiai moteriai po kulnais pakiškite 6-7 cm kulniuką. Kas atsitiktų? Ogi jos kūnas turėtų pakrypti į priekį 60-70 laipsnių kampu. Kad šitaip neatsitiktų, moteris, avėdama aukštakulnius ir norėdama išlaikyti pusiausvyrą, priversta lenktis atgal. Jos pilvukas atsikiša į priekį. O jei dar tą pilvuką „pasunkinsime” kokiais 6 kg (vaisius, jo vandenys ir placenta)? Štai tada moteriai, aktyviai besilenkiančiai atgal, „sugnybiami” nugaros sąnariai. Dėl to pradeda skaudėti nugarą, gali atsirasti apatinis, tarpmentinis skausmas. Galimas ir kaklo skausmas, sukeliantis galvos skausmą.
 
● Galite įgyti „kauliuką”

O dabar apie pėdas. Juk jos kenčia labiausiai. Kai žmogus stovi basas, visas kūno svoris pėdose pasiskirsto tolygiai. Pakėlus kulną, svoris permetamas į priekinę pėdos dalį. Todėl didžiausia našta tenka pėdos pirštų sąnariams. O nėštumo metu pėdos turi atlaikyti dvigubą svorį. Jei tą svorį, aukštakulnių pagalba, nustumsime į kojų pirštus, šie iškryps ir didelė tikimybė, kad atsiras vadinamasis „kauliukas”. Beje, jis dažniausiai yra paveldimas. Jei jį turi nėščiosios mama, vadinasi, tereikia aukšatkulnių ir šią „puošmeną” paveldėsite be vargo.
 
● Mėšlungis - garantuotas

Nuolat nešiojant aukštakulnius, pradeda trumpėti blauzdos nugariniai raumenys. Juk raumuo yra tamprus. Jei jo nuolat netreniruoji, jis traukiasi. Su aukštakulniais labiau įsitempia priekinė blauzdos dalis, o nugarinė „atostogauja”. Dažnai būna, kad nusiavus batelius, moteriai likus basai sunku stovėti. Apima jausmas, kad virsta atgal. Nėščios moters kojose ir taip fiziologiškai užsilaiko skysčiai (juk kojos patinsta), plius aukštakulniai = neišvengiamas kojų mėšlungis. Jo išvengsite, jei nenešiosite batų su aukšta pakulne ir kartais treniruosite nugarinius blauzdų raumenis. Todė kartą per dieną pasportuokite, pavyzdžiui, atsigulkite ir pabandykite pėdas tempti į save ir atgal. Tai pakartokite keletą kartų.
 
Tačiau grįžkime prie nėščiosios batų. Išsiaiškinome, kodėl aukštakulniai netinka. O kokie batai tinka?
 
Geriausios avalynės mamai „receptas”:

Bateliai turi būti patogūs. Gana laisvi, kad netrintų pėdos, su 2-3 centimetrų pakulne (kad neišsivystytų plokščiapėdystė). Pageidaujama, kad batų padas būtų platus ir minkštas. Bateliai turi prilaikyti suspaustą kojos kulną, kad šis nesitabaluotų. Šitaip išvengsite nuospaudų. Vieninteliai pirštai turi jaustis laisvai.
Dar pageidaujama, kad būsimosios mamytės avalynė turėtų vidpadį. Tai bato vidinės pusės iškilimas, prilaikantis pėdos skliautą. Be jo, moteriai priaugus svorio, pėda labiau tempiasi žemyn ir dubdama tempiasi. Dėl to gali pradėti skaudėti pėdas. Kita vertus, be vidpadžio pėda krypsta į vidų. O žinodami, kad per nėštumą moters kaulai yra paslankesni, gali išsivystyti X formos keliai.
 
„Prašau užrišti man batus“

Jei skubate į parduotuvę pirkti kitokios avalynės, prieš pirkdamos nepamirškite, kad vakare kojos šiek tiek patinsta. Todėl besimatuodamos apsimaukite ne šilkinę kojinaitę, o bent jau medvilninę. Batus matuokitės būtinai ant abiejų kojų ir kelias minutes patrypčiokite vietoje.
Nepamirškite dar kelių niuansų. Paskutiniais nėštumo mėnesiais savo batais galėsite grožėtis tik prieš veidrodį. Bus vargo, kai norėsite juos užsisegti ar užsirišti. Todėl rinkitės nesudėtingai užsegamą avalynę.
 
Neringa Railytė

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodas



Kiti komentarai



 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą