Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Mamos kampelis > Pasirūpink savimi > 10 priežasčių, kodėl mamos nesportuoja
Dalintis

1. Mamos tiesiog nemėgsta sporto
Didžiausia laimė -  daryti tai, kas patinka. Jei nemėgstate bėgiojimo, neverskite savęs tai daryti. Atraskite pratimų, aktyvios veiklos pagal savo pomėgius, galimybes. Be tradicinių, aerobikos bei treniruoklių salių, baseino, galite lankyti šokius, jogos pratybas, žiemą slidinėti. O gal patiks paprasčiausias vaikščiojimas gryname ore? Išbandykite įvairią sportinę veiklą  prieš pasakant, kad tai jums nepatinka ar nepriimtina.
 
2. Mamos labai pavargsta sportuodamos
Mamos dažnai liaujasi sportavusios, nes pasirenka per sudėtingą joms sporto rūšį ir verčia ilgai ir sunkiai prakaituoti. Pradėkite sportuoti nuo nesudėtingų pratimų – spartaus ėjimo, atsitūpimų, liemens judinimo, rankų mostų pratimų. Jei nusprendėte sportuoti  sporto klube su treniruokliais, klubo treneris pasiūlys keletą pratimų kaip pradedančiai sportuoti. Kiekvieną savaitę ilginkite treniravimosi laiką 5 - 10 min bei atlikite įvairesnių ir sudėtingesnių judesių.
 
3. Mamos neturi galimybės lankyti sporto klubo
Nebūtinai sportavimas turi sietis tik su sporto klubu. Galite rinktis spartų ėjimą parke ar vedžiojant savo šunį, įvairius fizinius pratimus namuose su pasiskolintu iš vaikų kamuoliu, gimnastiniais svareliais, lanku. Paverskite sportą žaidimu su vaiku, nes vaikutis taip pat gali atstoti svarmenį. Neskubėdamos kelkite jį aukštyn, žemyn, į šonus, pritūpkite... O kitą kartą visai nereikia jokių papildomų priemonių, tai galima daryti namuose arba tiesiog darbe užsidarius kabineto duris  -  reikia tik noro ir ryžto sportuoti atliekant fizinius pratimus – atsitūpimus, atsilenkimus, rankoms, kojoms, pilvo presui, nugarai. Prisiminkime mokyklos laikus, kokių pratimų mus mokė kūno kultūros mokytojai.
 
4. Nepastebima figūros pokyčio  
Svoris nekrenta taip greitai, kaip norima!  Žvelkime realistiškai. Kaip svoris nepriauga per vieną naktį, taip ir neatsikratoma papildomų kilogramų taip greitai. Sykį nusprendusios sportuoti, duokite kūnui pajusti fizinį krūvį. Gali prireikti 6-8 savaičių, kol pastebėsite mažėjantį svorį. Todėl pirmus mėnesius sportuodamos stenkitės pastebėti kitus sportavimo privalumus: energijos antplūdį, stiprėjančius kaulus ir raumenis, kraujospūdžio normalizavimą, užsigrūdinimą, ilgesnį gyvenimą nesergant ir t.t.  
 
5. Nežinoma, kaip sportuoti
Tai ne pasiteisinimas! Ėjimas, bėgimas, plaukiojimas,  kojų bei rankų kilnojimas – taip pat sportas. O ką veikėte per kūno kultūros pamokas mokykloje? Prisiminkite ir veikite!
 
6. Mamos nori sportuoti, tačiau reikia rūpintis vaikais, namais, vyru
Šeima, namai, vaikai ir vyras... kiekvienos mamos prigimtis ir  pareiga. Tačiau nereikia pamiršti, kad mama yra moteris, kuri turi rūpintis savo grožiu bei figūra, turėti pomėgių. Todėl reikėtų pasistengti ištrūkti iš rutinos ir skirti laiko savo kūno tobulinimui bei geros nuotaikos užtikrinimui. Pabandykite įtraukti sportuoti vaikus, jiems tai turėtų patikti.
 
7. Mamos neturi motyvacijos sportuoti
Jei esate pavargusios, įsitempusios,  sunku pradėti mankštintis. Tačiau sportavimo rezultatas – geras laiko praleidimas, stiprus ir dailus kūnas - turėtų paskatinti mamas daugiau judėti. Tik aktyviai judant dėka hormono endorfino organizmas pakraunamas teigiamomis emocijomis.
 
8. Pasportavus skauda raumenis
Tai tiesa, jei pirmus kartus sportuojant  smarkiai persistengiama, nėra ko stebėtis, kad skauda raumenis. Todėl patariama pradėti sportuoti vos po 10 -15 minučių, kiekvieną savaitę ilginant  šią aktyvią veiklą po 5 - 10 min. Palaipsniui kūnas įpranta prie fizinio krūvio, todėl jūsų nebevargins raumenų skausmai. Neturėtumėte daryti tokių judesių, kurie  jums sukelia skausmą. Ir nereikia galvoti, kad paprasti, nesudėtingi pratimai nedaro kūnui jokio poveikio.
 
9. Mamos neįpranta reguliariai sportuoti  
Kai reguliariai sportuojama ilgą laiką, pvz. du-tris metus, ši veikla gali  tampa neatsiejama gyvenimo dalimi. Tačiau tik pradėjusioms galvoti apie geresnes kūno formas bei  sportą,  dažnai nepagalvojama apie tai, kad aktyvus gyvenimo būdas turėtų tapti įpročiu. Pirmiausiai į darbo kabinetą  bei butą kilkite ne liftu, o laiptais; daugiau eikite pėsčiomis, nei važiuokite mašina, ypatingai jei kelio atstumas yra ne 6 kilometrai; vakarais vietoje tingaus sėdėjimo prie televizoriaus ekrano, eikite pasivaikščioti su vaikais. Nuo šiol paverskite tai kasdieniu įpročiu. O tam, kad nepamirštumėte reguliariai sportuoti, įsigykite baseino ar sporto klubo abonementą.
 
10. Nėra laiko
Netiesa, kad visai neturite laiko, greičiausiai neturite noro! Pirmiausia suplanuokite laiką, kada jūs sportuosite. Jei negalite aktyviai veiklai skirti 30 minučių, paskirstykite šį laiką du kartus po 15 min. Atsikelkite iš ryto keliomis minutėmis anksčiau, pavaikščiokite aplink namus, giliai pakvėpuokite – ir jau diena bus kitokia,. Atsiminkite, kad bet kokia sportinė veikla teikia energijos, todėl kuo daugiau energijos turėsite, tuo daugiau darbų atliksite per dieną.
 
!!! Primename, kad sportuoti  galima praėjus vienam mėnesiui po gimdymo ir trims mėnesiams po cezario pjūvio, jei mama jaučiasi gerai ir nėra medikų draudimo.
 
Pagal užsienio spaudą parengė Kristina Fišienė

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodas



Kiti komentarai



 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą