Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Kūdikio kraitelis

Dalintis

Kai kurios mamos laikosi prietaro, kol gims kūdikis nereikia nieko pirkti, kad neprišauktum nelaimės. Tačiau pagimdžiusios jos jau neturi laiko bėgti į parduotuves, tad su ilgiausiu sąrašu bėgioja tėčiai. Kitos būsimosios mamos atvirkščiai, užbaigusios darbus ir išėjusios motinystės atostogų, jaučia didžiulį malonumą vaikščioti po vaikams skirtas parduotuves ir su didele meile suruošti kūdikio kraitelį.
 
Pediatrė ir vaikų psichiatrė Aurima Dilienė pataria mamoms visgi pasirūpinti kraiteliu pačioms dar iki gimdymo. “Dekretinės atostogos nuo 7 ar 7,5 nėštumo mėnesio (nuo 30 nėštumo savaičių) yra suteikiamos ir dėl to, kad būsimoji mama galėtų ramiai pasiruošti naujos gyvybės atėjimui”, - sako gydytoja. Tad mamytė turi laiko neskubėdama pasivaikščioti po parduotuves, apžiūrėti siūlomas prekes, pasitarti su draugėmis, mamomis ir t.t., ko reikia, išsirinkti ir nusipirkti tai, kas būtina. “Tada po gimdymo nereikės rūpintis ir vaikyti vyro, kurie, gimus kūdikiui, išgyvena didžiulį emocijų antplūdį”, - pataria A.Dilienė.
 
Gydytojai pritaria ir prekybos centro konsultantė Ina Kostrovickienė: “Jeigu lauks paskutinės dienos, gali ir nebespėti. Pasiunčia tėvelius į parduotuvę, o jie priperka tikrai nereikalingų dalykų. Todėl geriau, kad mamytė pati ateitų, pasirinktų nedidelį kraitelį, visko minimaliai, susipirktų reikalingiausius rūbelius”. Specialistė pataria nusipirkti porą 56 dydžio šliaužtinukų, porą komplektėlių, gali būti pora 62 dydžio, kepuryčių naujagimiui, kombinezoną (jeigu šaltas metų laikas) arba vokelį, nepamiršti pagalvoti ir apie pačiai mamai reikalingus daiktus.
 
Konsultantė pataria iki gimdymo įsigyti lovytę. Jeigu mama laikosi prietaro, gali tiesiog jos nesurinkti. Tą padarys tėvelis jau gimus kūdikiui. Taip pat reikalingi ir patalėliai. “Patariu pirkti visko minimaliai, o vėliau, kai jau su mažiuku grįš namo, sustiprės, galės atvažiuoti į parduotuvę ir nusipirkti, ko trūksta”, - sako I.Kostrovickienė.

Bene svarbiausias pirkiniai laukiant kūdikio: lovytė, vežimėlis ir automobilio kėdutė. Šie daiktai nėra pigūs, tad jei niekas nepadovanoja ir nenorite pirkti naudotų, patartina rinktis labai rūpestingai. Atkreipkite dėmesį, kad vaiko čiužinys būtų iš natūralių medžiagų: grikių lukštų ar kokoso pluošto. Vaiko patalynė taip pat turėtų būti pagaminta iš natūralių medžiagų, geriausia medvilnės. Naujagimiui pagalvės nereikia.
Pasak prekybos centro konsultantės, vežimėlių kainos svyruoja nuo 500 iki 3000 litų. Lovytę galima įsigyti nuo 100 iki 3000 litų. “Tėveliai dažniausiai renkasi ortopedinius čiužinius, kokosinius arba grikinius, kaina svyruoja nuo 60 iki 300 litų, o patalynė nuo 100 iki 1000 litų”, - sako konsultantė I. Kostrovickienė.
 
Daugelis mano kalbintų mamų patvirtino, kad daug drabužėlių naujagimiui pripilti tikrai neverta, nes vaikas greitai auga, nemažai jų net nespėja pasimatuoti. Taip pat neverta prisipirkti labai daug mažo dydžio sauskelnių.
 
Paklausta apie būtiniausius daiktus kūdikio kraitelyje, gydytoja A.Dilienė taip pat vardina drabužėlius, sauskelnes bei primena nepamiršti ir automobilinės kėdutės ar specialaus lopšio, nes Lietuvoje jau veikia įstatymas, neleidžiantis automobilyje vežti vaiko laikant jį ant rankų.
 
Gydytoja pataria įsigyti ir kremo prieš iššutimą su cinku, nes mažiukams naujagimiams labai greitai parausta odelė, patartina tepti netgi profilaktiškai. Pirmą mėnesį po gimimo, ypač pirmąsias 10 dienų, kūdikio odelė tarsi lupasi. Mamos išsigąsta, bet gydytoja pataria nesijaudinti, kūdikį maudyti ir patepti specialiu odą minkštinančiu losjonu kūdikiams, tuomet ji greičiau nusilupa ir nusivalo. 
 
Parsivežus kūdikį į namus, vienas svarbiausių rūpesčių naujagimio bambutės priežiūra. Visus reikalingus medikamentus išrašys gydytojas. Vaistinėje yra gaminamas preparatas su kalio permanganato tirpalu, tad tėvams tereikia jo įsigyti. “Taip pat gydytojas išrašys du buteliukus spirito, reikės nusipirkti vatos ar taip vadinamųjų ausų krapštukų ir prižiūrėti naujagimio bambutę. Nė viena mama neišvažiuoja iš ligonininės nepamokyta, kaip tą atlikti”, - sako gydytoja A.Dilienė.
 
Patariama pasirūpinti, kad naujagimio kraityje būtų ausų ir nosies krapštukų, žirklutės bukais galais, vaikiškos kosmetikos, vaistinėlė su termometru, cinko tepalu, paracetamolio žvakute temperatūrai mažinti. Ar reikia turėti kalio permanganato, ar reikia maudant kūdikį įpilti jo į vonelę? Gydytoja A.Dilienė pataria labai atsargiai elgtis su kalio permanganatu, nes įbėrus jo grūdelių tiesiai į vonelę, jie gali iki galo neištirpti ir stipriai nudeginti jautrią naujagimio odą. Tad gydytoja pataria geriau lašelį įlašinti kalio permanganato tirpalo, kurio įsigysite bambutės priežiūrai.
 
Būsimoms mamoms neretai kyla pagunda prisipirkti buteliukų, mišinukų, sterilizatorių, kurių gal reikės, o gal ir ne, o kainuoja šios prekės tikrai ne mažai. Gydytoja A.Dilienė pataria tikrai neskubėti pirkti, nes gamta sutvėrė moterį maitinti kūdikį krūtimi. “Pasitikėjimas  savimi, aplinkinių pagalba ir palaikymas padeda moteriai maitinti kūdikį savo pienu, tad už tuos pinigus, kuriuos išleistumėte buteliukams, mišinukams ir t.t., kurių neretai taip ir nebeprireikia, geriau įsigykite prabangius batus arba rankinuką”, - pataria gydytoja.
 
Ar žindukas būtinas pirkinys naujagimio kraitelyje? Gydytojos A.Dilienės teigimu, žinduką įsigyti galima, nes naujagimiai turi labai stiprų čiulpimo refleksą, o negalėdami nuolat čiulpti, labai skaudžiai nužįs krūtų spenelius. Gydytoja taip pat pataria nepamiršti įsigyti ir specialaus kremo speneliams gydyti.
 
Verta pagalvoti apie radijo auklę. Jeigu turite kiemą, ar kūdikį migdysite kitame kambaryje, netoliese pasidėjusi radijo auklę, girdėsite, ar mažylis neverkia. Mažyliui augant, taip pat galėsite pagalvoti, ar verta įsigyti maitinimo kėdutę, gardelį, nešynę.
 
Prieš perkant visada verta sužinoti kitų mamų nuomonę. www.mamosdienorastis.lt forume taip pat raste mamų diskusiją apie kūdikio kraitelį.
 
Auksė Kontrimienė

 
Sąrašas, kuriame išvardinti daiktai, kurių gali prireikti prieš ir po gimdymo. Parduotuvėje nepameskite galvos ir gerai pasvarstykite, ko iš tikrųjų reikia.
 
 Prekės, kurių reikia mamai prieš gimdymą:
·         Liemenėlė nėščiajai;
·         Apatinės kelnaitės;
·         Prilaikanti juosta pilvui arba korsetas;
·         Pėdkelnės nėščiajai;
·         Naktiniai marškiniai;
·         Kremas, gelis arba aliejus nuo strijų;
·         Gelis kojoms;
·         Krūtinės odą stangrinantis kremas;
·         Intymios higienos priemonės.
 Prekės, kurių reikia mamai po gimdymo:
·         Liemenėlė maitinimui;
·         Liemenėlė miegui;
·         Įklotai į liemenėlę;
·         Vienkartinės kelnaitės;
·         Įklotai po gimdymo;
·         Pientraukis (pagal poreikį);
·         Pieno surinkėjai;
·         Antspeniai maitinimui;
·         Kremas speneliams.
 Daiktai, reikalingi naujagimiui iš gimdymo namų parsivežti:
·         Siaustinukas su pirštinaitėm arba smėlinukas;
·         Plonos ir storos kepurytės (pagal sezoną);
·         Šliaužtinukai arba kombinezonai;
·         Medvilninės pirštinytės;
·         Megzti batukai arba kojinaitės;
·         Apvilkta antklodė arba miegmaišis (vokelis);
·         Vystyklas;
·         Sauskelnės arba vystyklai.
Rekomenduojama turėti namuose:
Kūdikio apranga:
·         Natūralaus pluošto kepurytė su išvirkščiomis siūlėmis;
·         Apatiniai marškinėliai trumpomis arba ilgomis rankovytėmis;
·         Siaustinukai;
·         Seilinukai;
·         Glaustinukai trumpomis arba ilgomis rankovytėmis;
·         Šliaužtinukai arba kombinezonai;
·         Megzti batukai arba kojinaitės.
 Į lauką:
·         Antklodė;
·         Vokelis arba kombinezonas;
·         Vilnonė kepurytė;
·         Sauskelnės arba vystyklai (medvilniniai, flaneliniai, marliniai);
·         Drėgnos servetėlės.
 Kūdikio maudymosi reikmenys:
·         Vonelė;
·         Vonelės stovas;
·         Čiužinukas į vonelę;
·         Vandens termometras;
·         Kempinė prausimui (natūralaus pluošto arba aptraukta medvilniniu pluoštu);
·         Vaikiškas muilas;
·         Vonios šampūnas arba prausiamoji emulsija;
·         Kūno kremas;
·         Rankšluostis su gobtuvu;
·         Kambario termometras;
·         Vystymo lenta arba stalas.
 Higienos priemonės:
·         Higieniniai pagaliukai nosytei, ausytėms ir bambutei valyti;
·         Balionėlis gleivėms iš nosies traukti;
·         Žirklutės bukais galais;
·         Šukos ir šepetys;
·         Tankios šukytės pleiskanėlių luobelei šukuoti;
·         Aliejus;
·         Pudra arba skystas talkas;
·         Servetėlės kūnui šluostyti;
·         Kremas iššutimų profilaktikai;
·         Čiulptukai;
·         Dėžutė čiulptukui;
·         Grandinėlė čiulptukui.
 Kūdikio maitinimo reikmenys:
·         Buteliukai (260 ml, 150 ml ir 125 ml talpos, stikliniai arba plastmasiniai);
·         Žindukai buteliukams;
·         Seilinukai;
·         Maistelio šildytuvas (pagal poreikį);
·         Buteliukų džiovykla;
·         Sterilizatorius arba sterilizavimo skystis;
·         Pientraukis (pagal poreikį).
 Kiti daiktai:
·         Medinė lovelė su kokoso plaušų čiužiniu;
·         Patalynė: pagalvėlė, apklotas, paklodės, užvalkalai, apsauga lovytei, klijuotė;
·         Žaislai: ryškių spalvų barškučiai, žaisliukai, pakabinami virš lovytės, muzikinės karuselės;
·         Vežimėlis;
·         Nešynė ("kengūra");
·         Automobilinė kėdutė.
 

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentaraiRuta Data: 2019-10-13 18:10:24
pritariam autorei, taciau reikia neuzmirsti kad ne tik kudikio kraitelis svarbus, bet ir pati mamyte yra svarbi todel turetu neapleisti saves. Apatinis trikotazas mamytems galite ieskoti cia: https://www.apatinukai.lt/liemenukai-liemeneles

Saule Data: 2018-07-09 13:07:53
O aš renkuosi lovytę prieš gimstant mažiukui, nors ir žinojau, kad pagal prietarus, tai reikia palaukti kol gims. Bet kuo mažiau tiki, tuo lengviau gyventi :) Visai nieko lovytės ir babydreams, bet aš jau turiu nusižiūrėjusi iš čia: https://www.babycity.lt/lt/parduotuve/vaiko-kambarys/lovytes-ir-priedai/drewex-lovyte-mocca-su-stalciumi-white-transparent-chocolte-5902622001722/p8614. Labiau tiks mūsų namuose, o ir patogi man atrodo. Mamos, kaip jums atrodo, ar praktiška tos lovytės su stalčiais?

Toma Data: 2018-06-11 11:06:49
O as is patirties pasakysiu, jog tikrai tiek daug daiktu nereikia. Nors zinoma norime pirkti daug, visko ir kuo geriausio :) Pradziai tikrai pakanka lovytes su pataliukais, keleto komplektuku drabuzeliu, vezimelio, autokedutes, sauskelniu, termometro, zirkluciu nagams, merliuku/vystykliuku ir paprasciausios vatos higienai. Visa kita galima susipirkti pagal poreiki jau turint ta maza didele svajone ant ranku. Juk yra daugybe internetiniu parduotuviu, man pvz patinka si https://www.babydreams.lt/vaiko-kambarys/gultukai/ nebutina naujagimio po parduotuves veziotis. Pirmagimiui tiek visko prisipirkau, jog i kambari vos tilpo :) su antruoju jau nedariau tokios klaidos.

Data: 2017-03-10 14:03:04
Drabužiai vaikams internetu turi gražiausius rūbelius. Pirkau kūdikio kraitelį ir likau be galo patenkinta!
Ilona Data: 2017-03-10 14:03:45
Kūdikio kraitelis yra labai svarbus kiekvienai mamytei aš labai džiaugiausi mažylio atėjimu ir viską kūdikio kraiteliui pirkau iš Drabužiai vaikams internetu. http://www.drabuziai-vaikams-internetu.lt

Gedvilė Data: 2017-03-10 14:03:28
Aš dauguma tų daiktų turėjau ir labai džiaugiausi Kristupėlio atėjimo, ypač džiaugiausi drabužėliai. Šliaužtinukai kūdikiams geriausios kokybės yra internetinėje parduotuvėje DRABUŽIAI VAIKAMS INTERNETU! Kokybė tikrai nenuvylė! www.drabuziai-vaikams-internetu.lt

Agnė Data: 2017-02-11 14:02:29
Aš savo mažyliams nupirkau GREEN ROSE drabužėlius ir jų kokybė yra tiesiog nuostabi! http://www.green-rose.lt/

Eglė Data: 2017-01-10 11:01:24
Šliaužtinukai,

milana Data: 2016-10-18 14:10:07
Tikrai taip

Darius Data: 2015-12-21 12:12:03
Man kaip tėveliui paprasčiau buvo nupirkti surinktą kraitelį. http://drabuzelis.lt/naujagimio-kraitelis-kudikiui Viskas sudėta ko reikės ir aišku perki 2 vnt.

Rasa1 Data: 2015-07-27 10:07:40
Pritariu straipsnio autorei, kad kūdikio kraitelio ruošimas yra vienas malonumas, o visko pasirūpinimas iš anksto leidžia daug ką susiplanuoti ir apgalvoti. Pati pradėjau ruoštis likus 4 mėn. iki gimdymo ir nemažai ką įsigijau apsilankiusi čia http://www.jaunylis.lt/lt/vaikams/apatinis-trikotazas.

Data: 2014-09-13 17:09:10


deftgyhujikol Data: 2014-09-12 18:09:22
sdfghjkhiyuyhkvukykuyfvvfyvfkuvfkukuvfvkuvuttkuffkbutfbjf bygbg vi g bgjug bgyky bihk bkyy u bh jgvhu bkg#,j bjygt ygvj

 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą