Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Pučia pilvuką

Dalintis

Ir vėl vakarop mažylis įsiverkė? Imate ant rankų, o jis riečia kojytes ir rėkia? Glaudžiate prie krūtinės, glostote pilvuką, sūpuojate – vis tiek verkia? Kas atsitiko? – apie naujagimių pilvuko pūtimą kalbamės su Gydytojų sąjungos viceprezidente pediatre Virginija Lukšiene.

Kol žarnynas „mokosi“

Pilvuko pūtimas – tai dažniausia vaiko verksmo priežastis. „Neretai mama intuityviai jaučia, kad vaikeliui pučia pilvą. Be to, pridėjus ranką prie kūdikio pilvelio, pajuntamas įtempimas, šiluma“, – sako gydytoja. Kas gi nutiko? Kodėl taip yra? Gydytoja V. Lukšienė pasakoja nuo pat pradžių. Taigi, kol kūdikis gyveno mamos pilvelyje, jis visas reikiamas maisto medžiagas gaudavo per kraują. Ką tik gimusio naujagimio žarnynas yra sterilus, be maistui virškinti reikalingų gerųjų bakterijų. Kol kūdikio žarnynas „mokosi“ tinkamai dirbti, jis ne visada sugeba išstumti susikaupusias dujas. Kai dujų susikaupia daugiau, žarnytės jas bando išstumti – staigiai susitraukia. Šis spazmas sukelia skausmą ir vaikelis pravirksta. Anksčiau medikai sakydavo, kad pilvuką pradeda pūsti 3 mėnesį. Tačiau kai kuriuos vaikelius ši bėda užklumpa vos 2 savaičių. Tiesa, berniukus dažniau nei mergaites.  

Netaisyklingas žindymas

 

Praalkęs kūdikis labai skuba pasisotinti, jis netaisyklingai apžioja spenelį ir žįsdamas pritraukia daug oro. Jei vaikutis valgo mišinuką, gali būti, kad per didelė čiulptuko skylutė. Kaip patikrinti?
Į buteliuką reikia pripilti 37°C vandens ir jį apversti čiulptuku žemyn. Pro skylutę turi išlašėti 1 lašas per sekundę (arba 60 lašų per minutę). Jei bėga greičiau, skylutė per didelė. Jei lėčiau – per maža, vaikelis valgydamas pavargsta, pyksta, gali verkti.

Mamos sveikata 

Ar vaikučiui pūs pilvuką, labai priklauso nuo mamos sveikatos. Jei jos virškinimas yra sutrikęs, naujagimiui jau pirmomis gyvenimo dienomis ima diegti pilvelį. Įtakos turi ir mamos mityba. Pirmą mėnesį jai reikėtų valgyti tik virtas daržoves, vėliau vengti ankštinių ir raugintų daržovių, slyvų. Nors ir labai mėgstate vaisius, galima suvalgyti tik 1–2 obuolius per dieną.
 
„Kas antro naujagimio mama prašo patarimo, ką daryti, kai pučia pilvuką. Kai kūdikis sulaukia 2–3 mėn., į mane kreipiasi jau kone kiekviena mažojo paciento mama“, – sako pediatrė  V. Lukšienė ir pataria:
 
*Priglauskite vaikelį prie krūtinės, kad jis pajustų jūsų kūno šilumą, panešiokite stačią.
 
*Šiltu delnu lengvai pamasažuokite pilvuką laikrodžio rodyklės kryptimi.
 
*Padeda šiltas sausas kompresas. Laidyne palyginkite flanelinį vystyklą, sulankstykite ir uždėkite ant pilvuko.
 
*Stenkitės žindyti taip, kad kūdikis lūpytėmis apimtų ir s penelį, ir rudąjį krūties laukelį. 
 
*Pilvo pūtimą mažina Espumisan L lašai. „Tai viena iš populiariausių priemonių, nes ji labai efektyviai padeda“, – sako gydytoja V. Lukšienė.
 
Tai saugus vaistas, kuris veikia tik susikaupusias dujas, nepatenka į kraują, todėl, reikalui esant, jo galima duoti vaikui jau nuo pirmųjų gyvenimo dienų. Be to, šie lašai yra švelnaus bananų skonio – kūdikiai juos mielai geria. Reikėtų duoti po 20 lašų prieš maitinimą arba po jo. Jei maitinate iš buteliuko, įlašinkite Espumisan L į skystį (pieną ar vandenį). Jei maitinate kūdikį krūtimi, sugirdykite Espumisan L šaukšteliu prieš žindymą. Tiesa, mažiukams iš ryto rečiau pučia pilvuką, tad lašiukų dažniausiai prireikia antrąją dienos pusę. Rekomenduojama jų duoti kiekvieną kartą prieš maitinimą.


Ligija Beniušytė

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentarai 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą