Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Mamytėms apie mergaites...

Dalintis

- Jums gimė mergaitė... Pažiūrėkit, sveikutėlė ir tokia graži...
Gydytojos žodžiai besišypsančiai Ilonai buvo tarsi sielos balzamas. Ji pasijuto laimingiausia mama žemėje. Juolab, kad namie sesutės jau laukė du pametinukai broliai.
 
Augindama du berniukus, Ilona išmoko visokių mamos gudrybių. Ji jau savimi pasitikėjo -  trečias vaikelis nebekėlė neri­mo. Tačiau vos tik grįžusi iš ligoninės, Ilona supra­to: mažų mergaičių auginti dar nemoka. Nežino, nei kaip teisingai prausti, nei kuo užpakaliuką tepti, o kai pamatė, kad paraudusi pilvo apačia, ir visai sutriko...
Apie mergaičių priežiūrą ir ligas nuo gimimo iki ankstyvojo brendimo pasakoja Vilniaus Antakalnio vaikų poliklinikos gydytoja akušerė-ginekologė Rita Lukšienė.
 
Naujagimystė

Pirmąją dieną po gimimo mergaitei tarp lytinių lūpų pasirodo baltų, varškės tirštumo išskyrų. Kartais šios išskyros būna kraujingos. Jų atsiranda, nutrūkus mamos ir vaiko fiziniam ryšiui, drauge ir mamos hormonų tiekimui. Paprastai laikui bėgant jos išnyksta.
 
Šios išskyros yra apsauginė organizmo reakcija, ginanti makš­tį nuo infekcijos. Infekcija gali pakliūti iš aplinkos, nuo odos su prakaitu, išeinamosios angos, šlapimo kanalo. Todėl šių baltų išskyrų specialiai valyti ar krapštyti nereikia nei vata, nei marle. Taip valant galima lengvai pažeisti gleivinę - ji parausta, praside­da uždegimai ir, žinoma, rūpesčiai. Maudant mergaitę išskyros pačios pasišalina.
 
Netikros  mėnesinės

Po gimimo praėjus kelioms ar net dešimčiai dienų mamos gali pastebėti kraujingų išskyrų. Tai vadinama netikromis mėnesinėmis. Jos atsiranda dėl po gimimo staiga nutrūkusio mamos hormonų tieki­mo.
Naujagimių gimda yra didesnė nei, tarkim, sulaukusios vienerių metų mergytės, o hormonai dar nesigamina, todėl atsiranda netikros mėnesi­nės, kurių gydyti nereikia. Paprastai pasirodo 1-2 kraujo lašiukai.Retai, bet pasitaiko, kad gausiau kraujuojama net iki savaitės. Jei mamai neramu, geriausia būtų pasikonsultuoti su gydytoju.
 
Prausimas ir higiena

Nuo gimimo kelis mėnesius mergaites reikia prausti be muilo, pilant šiltą vandenį iš priekio užpakaliuko link. Vaikams nei  muilo, nei šampūno iš pradžių nereikia, kad neišsivystytų alergija. Kartais siūloma prausti kalio permanganato, furacilino skiediniu, bet jis labai džiovina odelę ir kartu gleivinę. Geriau maudyti į vonelę įpylus perkošto ramunėlių, medetkų nuoviro  arba truputėlį vaikiško aliejaus.
 
Jei iš čiaupo bėga labai rudas vanduo, žinoma, geriau užvirinti, leisti nusistovėti drumzlėms, jas nupilti ir tik tuomet vandenį naudoti maudymui. Rudas vanduo jautriems vaikams sukelia alerginių reakcijų. 
Dar viena švaros priemonė mažytėms - drėgnos servetėlės. Šiuolaikinės mamos, keisdamos sauskelnes, dažniausiai jomis valo užpakaliukus. Drėgnos servetėlės tikrai geros ir puikiai pašalina nešvarumus.
Didesnes mergaites reikia mokyti pasituštinus teisingai nusišluostyti - braukiant iš priekio užpakalio link.
 
Jei nešvarios kojytės, pirmiausia reikia jas nuprausti po tekančiu vandeniu ir tik po to kelti vaikutį į vonelę. Lakstydama po kamba­rius, kol mama ruošia vonią, mergaitė ant basų kojyčių prisirenka bakterijų, galinčių sukelti makšties uždegimą.
Su muilu prausti reikia ne dažniau kaip kartą per savaitę, sten­giantis per daug nemuilinti tos vietos. Jokiu būdu netrinti kem­pine, nes galima pažeisti jautrią gleivinę. Mamos gana ilgai pa­čios prausia mergaites. Kai mergaitė paauga ir sugeba viena nu­siprausti po dušu, išsitrinkti galvą, tuomet ji būna pakankamai „suaugusi", kad išmoktų teisingai nusiplauti ir užpakaliuką.
 
Paraudimų profilaktika

Norint išvengti iššutimų, geriausia būtų užpakaliuką tepti vai­kišku aliejumi, kremu ar tepalu (pvz., „Būbchen OI", „Balmex", „Bepanthen"). „Bepanthen" tepalas yra veiksminga priemonė gydant paraudimus, iššutimus bei bėrimus. Tepalo „Bepanthen" sudėtyje nėra konservantų bei aromatinių medžiagų. Jį galima naudoti kiekvieną kartą keičiant sauskelnes.
 
Nieko baisaus, jei tepalo pateks ir tarp lytinių lūpų. Jas reikėtų praskėsti ir patik­rinti, ar neparaudusios. Jei paraudimas yra, tai ir lūpų kraštus reikia tepti tepalu ar tarp lytinių lūpų pipete užlašinti 3-4 lašiu­kus vaikiško aliejaus. Riebus sluoksnis neleis šlapimo rūgščiai graužti gleivinės. Tuomet nebus nei paraudimo, nei alergijos, kuri šlapimui kartais būna labai didelė.
Jei nuo tepalo tarp lyti­nių lūpų susidaro baltų apnašų, jų nereikia valyti. Maudant vai­kelį apnašos pasišalina pačios, o nedidelis kiekis jų turi likti.
 
Vaikiška pudra mergaitės užpakaliukui netinka, nes džiovina ir taip sausą vaiko odelę bei gleivinę. Ilgainiui ant užpakaliuko pud­ra susivelia į gumuliukus, nuo kurių gali atsirasti net žaizdų.
 
Atsargiai... alergija

Negalima vaikelio tepti tepalais su antibiotikais, hormonais. Hor­moninius tepalus mamos jau rečiau naudoja, bet antibiotiniais mėgst­a piktnaudžiauti. Tuomet mergaitė gali susirgti alerginiu vulvitu, kurį sunku išgydyti.
 
Alergiją taip pat gali sukelti šampūnas, skalbimo milteliai, to­dėl kelnaites geriausia skalbti vaikišku ar ūkiniu muilu. Kiekvie­ną naują priemonę reikia atsargiai išbandyti. Kartais alergija at­siranda prausiant mergaitę net paprasčiausiu vaikišku muilu ar populiariomis priemonėmis, skirtomis intymiai higienai (muilu be „muilo"). Yra buvęs atvejis, kai mama atvedė mergai­te, kurios ne tik pilvo apačia, bet ir visos kojytės buvo išbertos: kokį plotą prausiant vanduo pasiekė, tiek ir išberta.
Higienos priemonės turi būti parenkamos labai individualiai - viena mer­gaitė gali kasdien praustis su muilu, o kita visai negali.
 
Skirmantė Jadkonienė 

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentaraiInga Data: 2014-07-06 21:07:41
Aš visada žinojau,kad turėsiu tik dukrą,kai ją pagimdžiau,džiaugsmui nebuvo ribų,ji gimė didelė{4500gr}ir 56cm.ūgio.Prausiau ją vaikiškomis priemonėmis,jokiomis alergijomis ji nesirgo,iš viso ji augo nesirgdama.Prausiau savo pupelę paprastu vandeniu.Ir daug laiko būdavome lauke,dabar mano panelytei jau 7-eri.

 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą