Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Maudynės – vienas malonumas

Dalintis

,,Maudytis – vienas malonumas”, – sako septynių savaičių Mildos mama Elena. Žinoma, kai dukrytę maudė pirmą kartą, šioje procedūroje aktyviai dalyvavo ir tėtis.
O kaip gi kitaip? Iš pradžių pagalba labai reikalinga. Kuo daugiau rankų – tuo geriau. Vėliau, kai mažoji pamėgo vandenį (guldoma į vonelę net prisimerkia iš malonumo), o mama įgudo – tai tapo paprastu, bet labai maloniu kasdieniniu ritualu. Dabar mama tai padaro viena. Visi pagalbininkai gali tik stebėti ir džiaugtis.
 
Iš pradžių bendrosios taisyklės:
 
1. Kūdikio maudymui reikėtų įsigyti plastikinę vonelę bei įklotėlį. Šitaip ir patogu, ir saugu maudyti kūdikį, ypač jei vaikelį maudote viena.
 
2. Prieš maudymą svarbu pasiruošti visas reikiamas priemones, kad po to nereikėtų bėgioti ieškant rankšluosčio, kosmetikos priemonių, drabužėlių ir pan.
 
3. Kambario, kuriame maudysite kūdikį, temperatūra turėtų būti apie 24-26 laipsnius, o vandens temperatūra - 36-38 laipsniai (vandens temperatūra turi būti matuojama specialiuvandens termometru). 
 
4. Pirmą kartą maudant naujagimis į vonelę paguldomas tik susipažinti. Jokių muilavimų. Tegu pajunta, kad būti vandenyje yra malonu.
 
5. Maudyti mažiuką galima bet kuriuo paros metu – nebūtinai vakare. Tik po maudynių jau nevežkite į lauką. Pamaitinkite ir leiskite pamiegoti. 
 
6. Ir svarbiausia. Nebijokite. Yra pastebėta, kad kuo mažiau tėveliai bijo, tuo geriau jaučias naujagimis. Pasitikėkite savimi – niekas geriau Jūsų vaiko neišmaudys, nei Jūs patys.
 
Pradedam
  1. Į vonelę su vandeniu įpilame prausimosi losjoną, skirtą maudyti kūdikiams.   
  1. Kai vonelė paruošta, išrengtas kūdikis yra atsargiai guldomas į vandenį. Pirmiausiai į vandenį panardinamos kojytės. Tai darykite atsargiai ir iš lėto – labai svarbu vaikelio neišgąsdinti. Tegu po truputėlį pajunta malonią šilumą. Beje, jei vaikutis išrengtas jaučiasi nesaugiai, verkia, pirmus kartus galima jį maudyti su marškinėliais arba palute. Žinoma, po to, kai jis paguldytas į vonelę apsipranta, marškinėlius reikėtų nurengti. Kaip kitaip kruopščiai išplausi raukšles - kirkšnių, pažastų, kaklo sritis ir kt.  
  1. Kai kūnelis nupraustas – galvos eilė. Ji plaunama pabaigoje, nes kūdikio galvoje yra atviras didysis momenėlis, per jį kūdikis daugiausia netenka šilumos. Plaukus rekomenduojama plauti su šampūnu. Rinkitės specialiai vaikams skirtą šampūną.  
  1. Po prausimosi procedūrų, jei buvo prausta su prausikliu, reikėtų kūdikį perpilti švariu iš anksto paruoštu vandeniu. Jo temperatūra turi būti tokia pati, kaip ir vandens temperatūra vonelėje. Vandeniu perpilti geriausia iš nugaros, kad vanduo nepakliūtų į akutes ar burną.  
  1. Išėmus iš vonelės iš karto įsupkite į rankšluosti. Ypač patogus rankšluostis skirtas kūdikiams – su gobtuvu. Tai apsaugo mažiuką nuo šilumos netekimo.

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentarai 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą