Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Vaikas suaugusiųjų baseine

Dalintis

Jūsų vaikas trykšte trykšta energija. Jei kas nors prie mažylio sugebėtų prijungti elektros tiekimo liniją, jis vienas, ko gero, galėtų apšviesti pusę miesto. Kadangi tokio išradimo kol kas niekas neužpatentavo, daugelis tėvelių vis suka galvą, kaip padėti vaikui išlieti susikaupusios energijos perteklių. Vienas patikimiausių būdų - vaikelį kiaurą parą laikyti lauke, nes grynas oras ir atvira erdvė daro stebuklus. Jei lauke yra pakankamai kaštonų, balų ar sniego, galų gale mažylis taps purvinas, laimingas ir ramus. To ir buvo siekta.
 
Dar viena puiki priemonė „išelektrinti" vaikelį - leisti jam turkštis vandenyje. Žiemą yra dvi išeitys - vonia bei užlietos kaimynų lubos ir baseinas, kuriame taškytis galėtų net didelis dramblys. Mažiukui geriau turkštis vaikams skirtame baseine. Tačiau tokių baseinų Lietuvo­je yra labai nedaug. Jei suaugusiųjų baseinas yra tinka­mai tvarkomas bei prižiūrimas, jūsų vaikas puikiai jausis ir čia. Bet kuriuo atveju jam tai bus nuostabiausias savaitgalio įvykis.
 
Jei vaikas nėra nuolat grūdinamas, o tik kartais smagiai su tėvais džiaugia­si vandeniu, ypač reikėtų atkreipti dėmesį į kai kuriuos su baseinu susiju­sius dalykus. Jeigu nenorite, kad vaikelis susirgtų dėl vieno vienintelio smagaus pasitaškymo, nebūkite mandagūs, būkite smal­sūs. Svarbiausia - įsitikinki­te, ar suaugusiesiems skirtas baseinas yra pritai­kytas ir vaikams, kurie net plaukti dar dorai nemoka. Tik tuomet galėsite ramiai mirkti vandenyje kartu su savo „ruoniuku".
 
Baseino nauda
Šeimos medicinos centro bendrosios praktikos gydytoja Ingrida Zitkauskienė teigia, kad lankant baseiną stiprėja imuninė sistema. Vaikas iki tre­jų metų dar nesugeba plaukti, bet jis turškenasi, grūdinasi, ima pažinti savo kūną, gerėja koordinacija. Taip pat vaikas patiria daug teigiamų emocijų, dėl kurių nervų sistema tampa stabilesnė, jis geriau miega, o svarbiausia - labai efektyviai iš­lieja susikaupusią energiją.
 
Dar vienas pliusas, dėl ko tikrai ver­ta vaiką vesti į baseiną, - ten galima pabendrauti su kitais ben­draamžiais. Toks vaikelis ir at­eityje drąsiau jausis tarp sveti­mų žmonių.
 
Reikalavimai baseinui: 
▪ Vanduo baseine turėtų būti chloruojamas tirpalais, kuriuo­se kuo mažesnė chloro koncen­tracija, nedirginanti odos ir gleivinės, bet turinti ir pakan­kamą poveikį.
▪ Vanduo baseine turi atsi­naujinti per 1-1,5 paros.
▪ Oro temperatūra turėtų bū­ti ne mažesnė kaip 20°C, van­dens - ne mažesnė kaip 25°C.
▪ Turėtų būti atskiri baseiniu­kai su dezinfekavimo tirpalu arba dušas kojoms plauti.
▪ Patalpoje neturėtų būti skersvėjų.
▪ Turėtų  būti sudarytos sąly­gos vaikui visiškai sudžiūti ir atvėsti (žaidimų kambarys ar pan.).
▪ Turėtų būti plaukų džiovin­tuvų, o dušai šviesti švara.
▪ Jei vaikelis labai mažas - ir vystymo kambarys.

 
Baseinas palauks, jeigu vaikas...
● ...serga įgimta širdies liga arba astma, jam ribojamas fi­zinis krūvis, galintis sukelti priepuolių. Tokiais atvejais rei­kia tartis su gydytoju.
● Mėgau­ti maudynėmis negalima ser­gant pūlingomis lėtinėmis no­sies, gerklės, ausų ligomis, net paprasčiausia sloga.
● Į basei­ną eiti griežtai draudžiama, jei vaikelis serga infekcinės kilmės odos ligomis: bakterijų sukelta arba grybelinės kilmės odos liga.
● Nerekomenduojama ir ser­gant atopiniu dermatitu, neu­rodermitu, kai yra žaizdelių. Todėl einant į baseiną ir reikia turėti gydytojo pažymą.
 
Giedrė Banienė

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentarai 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą