Mama - tai angelas žemėje (nežinomas autorius)

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Pirmi žingsneliai – tik su bateliais

Dalintis

Kai mažylis pradeda vaikščioti, jo kojytėms reikalinga patogi ir „naudinga“ avalynė. Apie tinkamos mažiesiems vaikščiotojams avalynės reikalavimus pasakoja ortopedė Vitalija Pačekajūtė.
 
Pirmi žingsneliai turi būti tik su bateliais. Basas vaikas ims netaisyklingai statyti pėdutes ir gali iškrypti kojytės. O bateliai pėdutes „stato“ tiesiai.
Kita vertus, visi gimstame pilnapadžiai. Tik ėmus vaikščioti pradeda dirbti smulkieji pėdos raumenys ir taip susiformuoja pėdos skliautas. Tačiau kad jis būtų taisyklingas, būtini geri bateliai, su kietu užkulniu ir tvirta „nosimi“. (Jokių minkštų vilnonių kojinyčių ar odinių mokasinukų.)
 
Batelių pakulnė turi būti ne mažesnė nei pusės centimetro. Čiurnos sąnarys turi būti tvirtai apgaubtas. Todėl pageidaujama, kad bateliai būtų su raištukais arba su lipdukais. Viduje būtinas vidpadis.
Štai tokia idealių batelių charakteristika. Beje, gydytojai rekomenduoja su ortopediniais bateliais vaikščioti iki trejų metukų. Baigiantis antriesiems metams formuojasi išilginis ir skersinis pėdos skliautai.
 
Jei perkate batelius

Išsiruošę pirkti batelių, veskitės kartu ir būsimąjį jų šeimininką. Pirkti verta tik pamatavus ir būtinai kokybiškus.
Atminkite, kad bateliai turi būti avimi tik vieną sezoną. Jokių „išaugimui“. Antraip visi ortopediniai „įtaisai“ (vidpadis, pakulnė ir pan.) būna ne vietoje. Taip tik sugadinama vaiko pėdutė. Batelius galima pirkti tik vienu centimetru didesnius.
 
Ortopedė Vitalija Pačekajūtė net neabejoja, kad geriau turėti vienus gerus nei kelis prastus odinius batelius. Ne paslaptis, kad kokybiškus batelius vaikai išauga greičiau nei sunešioja. Tad lieka puikus palikimas jaunesniam broliukui ar sesutei. Tačiau toks palikimas galimas tik tuomet, jei bateliai nėra nukleipti, jei nukentėjęs tik išorinis dizainas (nusilupę dažai ir pan.). Tačiau jei prieš tai juos nešiojęs vaikas netaisyklingai statė pėdutes, tai jokiu būdu negalima tokių batukų autis kitam.
 
„Miesto pėda“

Gydytojai pastebėjo, kad pilnapadžių vaikų kaime beveik nėra. Medikai net sugalvojo terminą, apibūdinantį pilnapadystę : „Miesto pėda“. Ypač pilnapadystė paplito, kai namuose buvo madingos minkštutėlės baleriniškos šlepetėlės. Todėl namuose – tik su bateliais!
Beje, retkarčiais vaikas gali kulniuoti basas. Tačiau tik ten, kur nelygus paviršius: namuose – ant ilgaplaukių kilimų, vasarą kieme – ant žvyro, smėliuko, o gal ant žolytės arba miško takeliu. Nelygus paviršius kutena padukus. Taip stiprėja pėdos, pirštų ir skliauto raumenys.
 
Jūratė Jadkonytė

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentarai 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą