Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Kodėl vaikai darželyje nuolat serga?

Dalintis

Dažna mamytė pradėjus vaikučiui lankyti darželį pasiguodžia: ir vėl serga... Tik savaitė ar dvi darželyje... ir vėl serga... Kodėl taip nutinka, kas dėl to kaltas ir kaip elgtis, kad nuolatinės ligos būtų kiek įmanoma retesnės.

Neskubėkite

Šeimos gydytoja Aldona Dimaitienė pažymi, kad ligos dažnis visų pirma priklauso nuo kiekvieno mažylio imuniteto. Paprastai jis susiformuoja iki penkerių metų, todėl būtų gerai, jeigu iki trejų metų vaikas galėtų augti namuose. Tačiau jeigu nusprendėte mažylį leisti į darželį, pasistenkite tam pasirengti iš anksto. 
 
Esant galimybei į ikimokyklinio ugdymo įstaigą vaiką pradėkite leisti gerokai anksčiau nei išeinate į darbą. Tuomet nereikės baimintis, kad vos pradėjus dirbti reikės imti nedarbingumo pažymėjimą. Be to, turėsite galimybę vos sunegalavusio arba ką tik pasveikusio mažylio iš karto nevesti į darželį. Tikimybė, kad pradėjusi lankyti darželį jūsų atžala nesirgs, nedidelė. Pirmąjį pusmetį darželyje dažniausiai vyksta adaptacija. Vaikas sutinka gerokai daugiau ir įvairesnių mikroplazmų ir ligų sukėlėjų, nei augdamas namuose. Be to, nuolatinis stresas taip pat silpnina mažylio atsparumą įvairioms ligoms.
 
Anot gydytojos, tėvai dažnai numoja ranką į iš pirmo žvilgsnio nekaltai atrodančią slogą. Tačiau to daryti nereikėtų. Sloga plinta lašeliniu būdu, ir yra ženklas apie beprasidedančią ligą, todėl ja sergantysis gali lengvai užkrėsti kitus vaikus. Galbūt nustebsite, bet net ir vaikui sloguojant tėvai gali gauti nedarbingumo pažymėjimą. Todėl gydytoja pataria – prasčiau besijaučiančiam ar tik pradėjusiam nesunkiai sirgti mažyliui leiskite nors keletą dienų pabūti namuose. Galbūt tokiu būdu pavyks išvengti ir rimtesnės ligos. Ką tik pasveikusio vaiko taip pat nereikėtų iš karto vesti į darželį. Būtų gerai, jeigu mažylis galėtų bent savaitę po ligos pabūti namuose, kad atsigautų ir sustiprėtų.
 
Mamos neretai tvirtina, kad sėdėti namuose su tik besloguojančiu ar prastai besijaučiančiu vaiku yra prabanga. Baiminamasi, kad darbdaviui tokia darbuotoja gali tapti tiesiog nebereikalinga, nors kai kurios mamos tai tvirtina nė karto nepabandžiusios dėl mažylio likti namuose. Tačiau anot gydytojos, reikėtų pasverti visus „už“ ir „prieš“ ir paieškoti galimybių vaikui likti namuose. Juk nebūtinai su juo turi likti tik mama. Retkarčiais tą padaryti gali ir tėtis. Nereikėtų atsisakyti ir senelių, tetų ar net kaimynės  pagalbos. Arba galima susirasti retkarčiais ateinančią auklę. Pabandykite prisiminti, kokia būna ilga darbo diena, kai jūs patys prastai jaučiatės. Turbūt norisi tik vieno – ramybės, karštos arbatos ir šiltų patalų. Tai kodėl manote, kad prastai besijaučiančiam mažyliui nesinori to paties?
 
Jeigu jūsų atžala dar nelankiusi darželio nemažai sirgo, gydytoja rekomenduoja likus bent mėnesiui iki darželio pradėti stiprinti vaiko įmunitetą gerinančiais preparatais ir geriamosiomis bei injekcinėmis vakcinomis. Būtent per mėnesį susidaro imunitetas nuo tos ligos.
Esant galimybei, gydytoja nerekomenduoja pradėti lankyti darželio šaltuoju metų laiku. Geriau pavasarį arba vasarą, kada vaiko organizmą mažiau puola įvairios infekcijos.

Adaptacija, per didelės grupės ir tėvų abejingumas

Vilniaus lopšelio-darželio “Gilužis” direktorė Zita Budrionienė tvirtina, kad dažniausiai serga neseniai ikimokyklinio ugdymo įstaigą pradėję lankyti mažyliai dėl pirmuosius mėnesius vykstančios adaptacijos. Be to, dėl darželių stygiaus grupėse esančių vaikų yra labai daug, todėl auklėtojoms būna gerokai sunkiau ir patalpas išvėdinti, ir išvesti mažuosius į lauką.
 
Nemažai prie vaikų ligų prisideda ir patys tėvai, atvesdami jau sirguliuojantį mažylį, kuris dažnai savo liga “pasidalina” su sveikais grupės draugais. Be to, neretai tėvų paprašyti medikai išduoda pažymas dar ne visiškai pasveikusiam vaikui. Tokiu atveju pedagogai būna bejėgiai. Anot direktorės, “Gilužio”  darželyje dar rugsėjo pradžioje tėvų susirinkime tėvai patys susitaria, ar bus vedami sirguliuojantys vaikai. Jeigu nusprendžiama, kad taip elgiamasi nebus, tėvai turi teisę vieni iš kitų reikalauti, kad susitarimo laikytųsi. Priešingu atveju jie turi kreiptis į grupės auklėtoją arba darželio direktorę. Todėl pasak Z. Budrionienės, viskas priklauso nuo tėvų kultūros, požiūrio ir atsakomybės ne tik prieš savo vaiką, bet ir prieš kitus vaikus.

Peržiūrimas teisės aktas

Ne paslaptis, kad dažnai paisoma tik savo interesų ir apie kitus vaikus net nesusimąstoma. O ar yra teisės aktas, reglamentuojantis sergančių vaikų darželio lankymą? Valstybinio aplinkos sveikatos centro vaikų skyriaus vedėja Daiva Žeromskienė nurodo Higienos normą HN 75: 2002 “Ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Higienos normos ir taisyklės”, kurioje parašyta, kad “grupės auklėtoja kiekvieną rytą turi pasidomėti vaiko sveikata ir švara. Vaikui sunegalavus ikimokyklinėje įstaigoje, jis izoliuojamas iki atvykstant tėvams”, o “po ligos vaikas gali būti priimamas tik su apylinkės pediatro ar šeimos gydytojo pažyma apie ligos trukmę, taikytą gydymą bei nurodymais dėl tolesnės individualios vaiko priežiūros”. Akivaizdu, kad sergančiam vaikui ikimokyklinio ugdymo įstaigoje ne vieta.
 
Tačiau anot D. Žeromskienės, nurodytame teisės akte yra nemažai baltų dėmių, todėl šiuo metu minėta higienos norma yra peržiūrima. Valstybinio aplinkos sveikatos centro vaikų skyriaus vedėja sako suprantanti tėvus, kurie neretai neturi, su kuo palikti sergančio vaiko, tačiau mano, kad sergant užkrečiamomis peršalimo ar infekcinėmis ligomis vesti vaiko į darželį nederėtų, o ikimokyklinio ugdymo įstaigos vadovybė turėtų į tai žiūrėti rimčiau.

Ikimokyklinio ugdymo įstaigos nuostatai

Tam pritaria ir Švietimo ir mokslo ministerijos Bendrojo ugdymo departamento Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė Laima Jankauskienė. Pasak specialistės, apie tai, kad sergantys vaikai neturi lankyti ikimokyklinio ugdymo įstaigos, turi būti įrašyta ikimokyklinio ugdymo įstaigos nuostatuose, su kuriais tėvai turi būti supažindinti. Apie ligą ir jos pobūdį, gali spręsti tik medikai.  Tačiau jeigu auklėtoja pastebėjo, kad vaikas serga, apie tai turi informuoti tėvus.
 
Taigi, nors ir kaip dažnai esame linkę kaltinti kitus, pasirodo gana dažnai kalti būna patys tėvai, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių linkę vesti sirguliuojančius arba dar nevisiškai išgydytus vaikus į darželį, vėliau patys dėl šių priežasčių priversti slaugyti savuosius. 
 
Mama Ingrida:
Nuėjusi paimti į darželį sūnaus radau jį su grupės draugais lauke. Nors buvo didžiulis vėjas, jo kaklas buvo plikas, nes blogai buvo užrištas šalikas. Pamačiusi mano nepatenkintą žvilgsnį auklėtoja iš karto puolė teisintis, kad vienu metu aprengti penkiolika vaikų tikrai nėra lengva. Deja, mano sūnui kitą dieną prasidėjo sloga.
 
Mama Asta:
Kiekvieną rytą vesdama dukrą į darželį jaudinuosi, ar nerasiu grupėje sergančių vaikų. Kadangi jos imunitetas yra silpnas, užtenka pabendrauti su sloguojančiu vaiku ir sloga garantuota.
 
Mama Emilija:
Dukrai buvo prasidėjusi sloga, tačiau su vyru nusprendėme, kad sloga – ne liga. Mergaitė ir toliau lankė darželį. Bet neilgai – po kelių dienų sloga komplikavosi į ausų uždegimą, ir namuose teko praleisti net pora savaičių.
 
Mama Saulė:
Kai sūnus susirgo, o aš, gydytojai patarus imti nedarbingumo pažymėjimą, pasakiau, kad sūnus bus su aukle, gavau barti. Gydytoja tvirtino, kad sergančiam vaikui geriausia būti su artimiausiais žmonėmis, nes jų meilė dažniausiai būna patys geriausi vaistai.
 
Mama Viktorija:
Susirgus dukrai, nerimaudama paskambinau savo viršininkei. Mano nuostabai vietoj nepatenkinamo niurnėjimo, kad nebus kam dirbti, išgirdau tik nuoširdų palinkėjimą greičiau pasveikti.

Renata Pociūtė

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentaraiSilvija Data: 2017-01-30 15:01:12
Svarbiausia stiprinti vaiko imunitetą. Darželis čia visiškai ne prie ko... Labai gero poveikio susilaukiam iš gnld, tai super vitaminai vaikams. Senokai jau pamiršom ką reiškia sirgti, peršalti. Vitaminų sudėtį galite rasti http://www.sveikataisgamtos.lt/7-vitaminai-vaikams

Jovita Data: 2014-05-04 22:05:46
Deja, ne visi viršininkai tokie geranoriški...be to, ką daryti, jei vaikas sera kiekvieną mėnesį? Taip ir vedame sloguojantį, kosintį ir t.t. Nes ir kiti tėvai veda sirguliuojančius.

gdxfg Data: 2011-10-21 22:10:26
Man pavyko gerai užsidirbti būnant namuose, pabandykite ir Jūs!!! Viename iš skelbimų aš perskaičiau apie šį darbą ir nusprendžiau pabandyti. Skelbimas sudomino galimybe per kelias savaites užsidirbti pakankamai pinigų, įdedant tik dvylika litų. Iš pradžių nepatikėjau, bet vistiek perskaičiau. Taigi, skelbimas siūlė persiųsti po 2 litus į kiekvieno sąraše esančio asmens banko sąskaitą, paskui išbraukti pirmą sąskaitos numerį ir įrašyti savo sąskaitos numerį į paskutinę šeštą eilutę, ir patalpinti šį straipsnį kaip įmanoma daugiau forumų ir skelbimų (200 forumų, skelbimų, elektroninių laiškų - tai užtikrinantis skaičius). Supratau, kad apgaulės čia nėra. Be to, pervedęs šešiems žmonėms po 2 litus, pats nieko neprarasiu, galų gale pradžiuginsiu kitą. Ir ryžausi pabandyti. Ir man pavyko!!!!!! Po kelių dienų man į sąskaitą pradėjo kauptis taip reikalingi pinigai… Dar sykį sau pripažinau, kad tai veikia. Per porą savaičių susikaupė apie 2000 litų, po trijų savaičių prisidėjo dar apie 2000 litų. Dabar jau turiu uždirbęs 4000 litų, po pusantro menesio turėtų būti apie 16000 litų. Ir ši suma po truputį toliau didės. O prasidėjo tik nuo 12lt. Noriu su Jumis pasidalinti informacija, kaip tai veikia, nes tai naudinga mums abiem. Aš Jums pažadu, jeigu Jūs tiksliai seksite mano instrukcijas ir neturėsite vilčių gudrauti, jus pradėsite gauti daug daugiau pinigų, negu tikitės, per daug nesistengdami. Siūlau perskaityti šią informaciją porą kartų ir išsaugoti savo kompiuteryje, sekti instrukciją ir pinigai ateis. Juk tai paprasta!!! Patys suprantate, kad tai absoliučiai legalu, tai tik bankinė pinigų pavedimo operacija, ir Jūsų indėlis yra tik 12 litų ir pora valandų internete. Jūs niekuo nerizikuojate ir nieko neprarandate, tiesiog pasitikite kitais žmonėmis, ir taip pradžiugindami kitus, patys uždirbate. Tai tikrai veikia!!! Atkreipkite dėmesį: tiksliai sekdami šią paprastą instrukciją, Jūs uždirbsite daug - per kelis mėnesius 60000 litų ir dar daugiau bus Jūsų. Visa tai sekmingai veikia dėl dalyvių sąžiningumo. Tėra trys paprastos taisyklės: 1. Jei dar neturite, Jums reikia atsidaryti sąskaitą bet kuriame Lietuvos banke. 2. Pirmiausia Į žemiau esančią 6 banko sąskaitą perveskite 2 litus. Po to perveskite po 2 litus ir į sekančias banko sąskaitas. Visa tai ivykdę, Jūs padarote paslaugą, gražų gestą, ir taip pat prašote teisėtos paslaugos, už kurią mokate. 1. LT154010042300576369 2. LT307300010113834351 3. LT257300010102209379 4. LT267300010119347321 5. LT537044000161648289 6. LT107300010126029454 O dabar išbraukite iš sąrašo nr. 1 sąskaitos numerį, perneškite visas sąskaitas vienu eilės numeriu į viršų, o į atlaisvintą nr. 6 eilutę įrašykite savo banko sąskaitos numerį. 3. šį mano laišką keiskite kaip norite, bet išlaikykite pagrindinę idėją, išplatinkite šitą straipsnį kaip įmanoma daugiau (aš jums siūlau bent dviejuose šimtuose, kad užsitikrintumėte didelį uždarbį, kuris Jums taip reikalingas) straipsnių ,forumų ir naujienų juostų, skelbimuose arba asmeniniais laiškais - kuo daugiau informacijos pasklis apie šį straipnį, tuo didesnes bus Jūsų pajamos! Jos tiesiogiai priklauso nuo Jūsų ir tai turbūt yra džiugiausia dalis. Tiesiog Jums nereikia prakaituoti, vargti, keikti blogo gyvenimo - pasidalindami dosnumu, jūs sulaukiate šimteriopo dosnumo. Šis internetinis verslas sėkmingai gyvuoja ir klesti del dalyvių sąžiningumo ir rimtumo. Todel viską atlikite kruopščiai ir nepagailėkite 12 litų, nes Jums tai atsipirks su kaupu. Žmonės tik tada bus sotūs, kai pamaitins vienas kitą. Nėra ko prarasti - tik 12 litų, ir kelios valandos nesunkaus darbo internete!!! Užsiimkite tuo dabar, tiesiog nėra ko atidėti rytdienai. Tai paprasta ir pelninga. Juk yra dėl ko, taip? O štai kaip Jūs uždirbate: Mokyklinė aritmetika: sakykim iš 200 laiškų ar straipsnių aš gausiu 5 atsakymus (menkas rezultatas), tai reiškia aš uždirbsiu 10 litų būdamas šeštoje sąrašo pozicijoje. Dabar šitie 5 žmones išplatina dar po 200 pranešimų su Jūsų sąskaitos numeriu jau 5 pozicijoje. Pastariesiems taip pat atsako tik po 5 žmonės - tai jau 500 litų į sąskaitą. Toliau šie 25 žmonės dar 200 kartų talpina šį pasiymą su Jūsų sąskaitos numeriu nr. 4 pozicijoje ir atsako vėl tik 5 žmonės - Jūsų pajamos jau 2500 lt. Toliau šitie 125 žmonės, patalpina po 200 pranešimų, į kuriuos taip pat atsako tik 5 žmnonės. Jums tai duoda 12500 litų pajamų (Jūs 3 pozicijoje). Toliau dar įdomiau: šitie 625 žmonės 200 kartų skirtinguose skelbimuose patalpina Jūsų sąskaitos numerį nr. 2 pozicijoje, atsako vėlgi po 5 žmones - tai 62500 litų. Paskaičiuokite, kiek daug galite uždirbti.Juk įspūdingas skaicius!!. Šiame versle svarbiausia būti sąžiningam, kitaip nieko nesigaus. Ar Jūs galite įsivaizduoti, kiek žmonių kasdien visame pasaulyje prisijungia prie interneto ir skaito šitą straipsnį, kaip ir Jūs?! Kiekvieną dieną internete pasirodo nuo 200 iki 500 naujų vartotojų, ir toliau jų skaičius nuolat auga!!! Iš tiesų tai didelė galimybė daug užsidirbti, nesugaištant daug laiko ir daug neišleidžiant. Bet kokiu atveju verta. Gyvenimas per trumpas, kad tokį sansa praleistumete.Man pasiseke,pasisiseks- ir Jums

 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą