Mama - tai angelas žemėje (nežinomas autorius)

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Pramoga su mama

Dalintis

Dar vakar dukrelė ar sūnelis impulsyviai barškino barškučiais, plėšė jūsų perskaitytus žurnalus ir palaimingai užmigdavo gavęs pienuko... šiandien vaikas, sulaukęs vienerių, vingiuoja paskui jūsų sijoną, prašo paimti ant rankų ir reikalauja pramogų.
 
Ką žaisti su tokiu pipiru – galvosūkis ne vienai mamai. Patariame nuoširdžiai – į lėlių ar meškučių ratelį sodinti neverta. „Namų ūkis“ ir „vystymo“ darbai vienmečiui dar nerūpi, o konstruktoriai ir dėlionės reikalauja „sąmoningesnio“ amžiaus. Lieka šimtmečių išbandymus atlaikiusi ir ištobulėjusi pramoga – MAMA. Juk ji yra pati mieliausia, pati gražiausia, pati linksmiausia...
 
Taigi pateikiame keletą fragmentų iš mažylio kasdienių „pramogų programos“. Ją kiekviena mama gali pritaikyti su didesnėmis ar mažesnėmis variacijomis.
 
Mažylio ir šeimos augintinių draugystė
Jei jūsų namuose yra narvelis, kuriame krebžda žiurkėnas, jūrų kiaulytė ar čiauška nenuorama papūgėlė, leiskite mažyliui kiekvieną dieną su jais pabendrauti. Kol vaikutis gyvūnėlį glostys ar apžiūrinės ausis, tyrinės plunksnas, laikykite augintinį savo delnuose (jo paties bei mažojo smalsučio labui).
 
Jei jūsų šeimos nariu yra tapusi katė ar šuo, mažylis su jais gali pažaisti (žinoma, jei pats to nori, tad nenuleiskite akių, kol vaikutis ir gyvūnas bendrauja). Viena iš mažiukams patinkančių pramogų – bėgiojimas. Vaikui smagu už virvelės pririštą žaislą tampyti po namus, o dar smagiau, kai mylimas Bimas ar Rainys vejasi ir gaudo žaisliuką. Sportas (kaip ir krosas) – sveikata.
 
„Viru viru košę, vaikai atsilošę...“
Kuriam mažyliui nepatinka, kai kutena delniukus? Dažniausiai vaikutis net iškiša liežuvėlį, mėgaudamasis tokiomis mamos artumo minutėmis. Kaip ir tykodamas laukia, kada pagaliau prieis nykštukų (o gal kutukų) komanda: „Tapu tapu, kuti kuti, bėga zuikiai pas vaikutį...“
 
Stebuklingoji spinta
Taip taip. Tai pati tikriausia spinta, turinti „važinėjančias“ arba atveriamas duris. Puikiausiai tinkanti žaidimui : „Ku-kū“. Ne vienam mažiukui patinka pasislėpti ir atidarius duris šaukti: „Ku-kū? Tiu-tiu?“
Beje, jei tokį slėpynių mėgėją kokį vakarą paliksite prižiūrėti močiutei ar šeimos draugei, būtinai perspėkite apie tokį žaidimo būdą. Nes kitaip ji išsigandusi aukštyn kojom apvers visus kambarius ir palovius, kol atras spintos gyventoją... Juk dingus vaikui galima ne juokais išsigąsti.
 
Tiltelis
Šį žaidimą smagiausia žaisti ryte nubudus lovoje. Ant kelių pasisodinkite savo nenuoramą, būtinai prilaikykite už rankų ir pasakokite:
„Vaikas sėdi ant tiltelio. Ką jis ten veikia? (Gaudo žuvį, grožisi upeliu, mėto akmenėlius ir t.t.) Per tiltelį šuoliuoja zuikis. Tiltelis svyruoja (kelius judinkite į šonus)... Po tiltelį šmirinėja lapė. Tiltelis svyruoja banguoja... Per tiltelį atpėdina meška. Šlepu tapu, šlepu tapu. Tiltelis neatlaiko – keberiokšt (kelius staigiai nuleiskite žemyn).“ Vaikas „neria“ į upę...
Beje, tiltelis gali sulūžti ir nuo pulko bėgančių skruzdėlyčių...
 
Krokodilas (arba karutis)
Mažylis atsigula ant pilvo. Mama iš nugaros suima už kojų. Pabandykite taip ant rankų pavaikščioti. Jei sudėtinga, tai bent pastovėkite vietoje.
Beje, gali būti, kad vaikas iš pradžių ne visai supras, koks čia krokodilas. Mažylis gali pulti ieškoti mamos. Tad šios figūros pavadinimą pasakykite atsižvelgdami į tikėtiną vaiko reakciją.
 
Beždžioniukas, arba sūpynės
Kuris vaikas nemėgsta suptis? Tokių reta. Mama atsistoja erdvesnėje vietoje, vaikutis įsikimba mamai į rankas. Ir pirmyn atgal, pirmyn atgal – kaip mažasis orangutangas. Ką jau kalbėti, čia labiausiai sportuoja mama – tačiau juk jos rankos jau pripratusios prie savo „svarelio“.
Palengvintas šios vaiko pramogos variantas – ervesnėje namų vietoje pakabintos sūpynės. Tuomet mažylis sūpuotis galės gerokai ilgiau nei ant mamos rankų – tol, kol pačiam nusibos.
 
Kregždutės kregždutės...
Skraidyti mėgsta visi vaikai. Be to, tai taip paprasta – tiesiog iškelkite vaikutį aukštyn, galima net aukščiau savo galvos (kūnelis horizontaliai, mamos rankos tvirtai laiko vaikučio liemenį) ir skraidinkite po kambarį. Ar atkreipėte dėmesį, kad toks „skrydis“ visada priverčia nusišypsoti net patį didžiausią rimtuolį? Ir vėlgi vyksta mamos rankų raumenų treniruotė.
 
Kitas figūros ore variantas – viena mamos ranka po mažiuko sėdynuke, kita vaikutis prilaikomas ir vertikalioje padėtyje keliamas aukštyn. Taip jaunieji akrobatai išlaiko pusiausvyrą. Mažyliui įgimta: kai reikia, gali išsitempti lyg styga ir tarsi laikytis ore. Tačiau toks pratimėlis gali patikti ne visiems – gal būt mamai bandant atleisti ranką vaikutis ją čiups už skvernų. Tad neskubėkite.
 
Tapu tapu repečkoja meška
Prakutusiam vienmečiui vieni niekai vaikščioti vienam. O štai dviese, stovint ant mamos kojų... reikia ypač susikaupti ir pajausti mamą.
Beje, dar nevaikštantis mažiukas taip gali pradėti „pėsčiųjų abėcėlę“.
 
Lėktuvas
Mama stovi, vieną koją užkelusi ant kėdės. Vaiką pakelkite, paguldykite ant sulenktos kojos ir pasiūlykite suvaidinti... lėktuvą. Ištiestos į šonus rankos–sparnai, įtemptos kojytės. Skrendam! Tada galima abiem rankom suimti vaikutį už liemens ir panešioti, arba „lėktuvėlį“ pasisprausti po pažastim ir taip skristi į kitą kambarį ar į virtuvę pietauti.
 
Sūpynės (pilvo preso pratimai)
Abu atsisėskite, susikibkite rankomis ir tarsi gėlės žiedlapiai išsiskleiskite-atsiloškite (diena) ir vėl atsisėskite–susiskleiskite (naktis). Galite apsikabinti vienas kitą (nakties miegas), o po minutėlės vėl tęskite „žydėjimo“ ciklą.
Beje, galimas ir kitoks sportas – pjūkleliu džyruoti. Lenkiamasi viena kryptimi: tik kai vaikutis atsilošia, mama atsisėda, ir atvirkščiai.
 
„Upa-upa-upa, kas tą vaiką supa?“
Taip nepasisupęs neužauga nė vienas mažiukas. Mama patogiai atsisėda, užkelia koją ant kojos. Mažasis nutupia ant jos, ir štai – saugiausios pasaulyje sūpynės. Ant jų galite sodinti net kelių mėnesių kūdikį (žinoma, tik kelioms minutėms). O didieji nenuoramos ant tokių sūpynių gali skristi gana aukštai (ypač jei supa tėtis).
 
Pasijodinėjimas
Vienas mėgstamiausių vaikų žaidimų – užšokus mamai ant nugaros (mažiukui užsiropšti lengviausia, kai mama sėdi) keliauti po namus. Tokių žygių metu patogu pasižvalgyti po slėpiningas aukštesnes namų kerteles... Kad keliauti būtų smagiau, galima drauge padainuoti, pavyzdžiui: „Drambliukas, aš drambliukas, turiu aš straubliuką“ ir t.t.
 
Barikadų užkariavimas
Ar jūsų vienametis sugeba pralysti pro gana siaurą tarpą? Kambaryje pastatykite įvairių dydžių kėdžių, galima stalą, pagalvių – žodžiu, visą „barikadų“ virtinę. Per kai kurias teks lipti iš viršaus, per kitas – iš apačios. Jei vaikui šis užsiėmimas pasirodys tik niekų darbas ir jis nenorės tapti užtvarų užkariautoju, kvieskitės į pagalbą žaisliukus, keturkojus augintinius ar net patys palandžiokite – pasistenkite savo pavyzdžiu prikalbinti ir mažiuką. Šis pratimas lavina vaiko koordinaciją.
 
Jūratė Petraitienė
Fotografė Jūratė Čiakienė
Tel. 8 686 53636


Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentaraiolivija Data: 2011-03-31 18:03:07
ka as zinau man 10 metu ir as gyvenu...

 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą