Mama - tai angelas žemėje (nežinomas autorius)

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Perauklėjimo pertraukėlė

Dalintis

 

Visiems tėvams skauda širdį, kai tenka bausti savo atžalėlę. Juk suprantame, kad vaikai padaro kažką bloga ne iš piktos valios. Tačiau kai angelėliai išveda iš pusiausvyros, labai norisi jiems prikirpti sparnelius. Kaip teisingai pasielgti?
 
Apsišarvuokite kantrybe. Pavyzdžiui, jei sūnus drasko žurnalą, nepulkite šaukti ir „vaišinti” antausiu, o griežtai pasakykite, kad namuose nei žurnalų, nei knygų plėšyti negalima. Ir netaikykite bausmės, kaip „dabar savaitę nežiūrėsi televizoriaus, neisi į lauką” ir pan. Verčiau kartu susėskite ir suklijuokite lapus.
 
Kartais mažieji apsimeta, kad negirdi, ir net po pastabos tęsia „juodus darbelius”. Greičiausiai jie trokšta šitaip pritraukti jūsų dėmesį. Tokiu atveju psichologai pataria imtis „pertraukėlės”. Paimkite nenuoramą už rankos ir nuveskite į kitą kambarį, kur jis būtų vienas: „Kadangi manęs neklausai, esu priverstas tave palikti vieną tol, kol vėl elgsiesi gražiai”. Jei bandys bėgti, grąžinkite. Šiuo atveju mažasis turėtų suvokti, kad netinkamai elgdamasis gali prarasti mylimų žmonių draugiją.
Kiek laiko vaiką rekomenduojama laikyti „perauklėjimo izoliatoriuje”? Tai priklauso nuo jo amžiaus. Trejų metukų pipirui pakaks trijų minučių. „Pertraukėlė” neturėtų tęstis ilgai, nes praras efektyvumą.
 
Gabrielius Gučas
Fotografė Jūratė Čiakienė
Tel. 8 686 53636

 
 
 Mamos Elenos komentaras
O, kad taip anksčiau tokį straipsnį būčiau perskaičiusi! Praėjo nemažai laiko, kol pati empiriniu būdu atradau šį "ožių tramdymo" būdą. Pasirodo, jis išties puikiai veikia. Aš tokias pertraukėles naudoju kraštutiniais atvejais, kai kitais būdais su sūnum susikalbėti nepavyksta. Patupi  vyrukas vienas savo kambary kelias minutes ir cimpina atgal pas šeimyninę publiką. Matyt, ožiams be žiūrovų liūdna pasidaro ir tenka išbėgioti...
Aišku, tokiu būdu tramdyti vaiką gali tik tol, kol jis mažas. Kai gerokai ūgtels, teks sukti galvą, pasitelkti diplomatinius gabumus ir griebtis įvairių taktinių gudrybių... Juk netempsi šunybių prikrėtusio paauglio į kitą kambarį (greičiau jis pats užtrenks prieš nosį duris).

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentarai 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą