Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Vaikų ir jų artimųjų fizinio raštingumo didinimas Kazlų Rūdos ir Šakių r. savivaldybėse

Dalintis

Projektas „Vaikų ir jų artimųjų fizinio raštingumo didinimas Kazlų Rūdos ir Šakių r. savivaldybėse“ SRF-FAV-2022-1-0017 kviečia mesti iššūkį savo kūnui

2022-2024 metais įgyvendinamas projektas „Vaikų ir jų artimųjų fizinio raštingumo didinimas Kazlų Rūdos ir Šakių r. savivaldybėse“ SRF-FAV-2022-1-0017. Nuo lapkričio mėnesio Kazlų Rūdoje vykdomi Vaikų fizinio raštingumo ugdymo ir motyvacijos didinimo užsiėmimai sulaukė didelio populiarumo.

Kad būtume pozityvesni

Miesto veidą formuoja gerėjanti žmonių vidinė kultūra, bei sukurta savita miesto aura, inicijuojami projektai savivaldybėje suteikia gerų emocijų vietos bendruomenei. Palaikyti gerą energijos kiekį, sportišką fizinę formą yra būtina. Sportiški žmonės lengviau įveikia stresą, padidėja energijos kiekis, sumažėja nervinė įtampa. Todėl sveikatos labui privalu  nuolat judėti, lavintis, mesti iššūkius kūnui, kad jis formuotųsi gražus, sveikas. O sveikame kūne atsiranda ir laimės, džiaugsmo, pozityvios energijos.

Projekto tikslas  — didinti mokyklinio amžiaus vaikų fizinio raštingumo lygį Kazlų Rūdos ir Šakių r. savivaldybėse pereinant nuo fragmentuotų žinių teikimo link sąmoningo ir atsakingo požiūrio į fizinį aktyvumą ugdymo taip skatinant didesnį vaikų ir jų artimųjų susidomėjimą fizinio aktyvumo veiklomis.

Liūdinanti situacija

Prieš rengiant projektą buvo gilintasi į esamą situaciją, kuri gana liūdinanti. Apžvelgę tyrimų duomenis, projekto rengėjai pastebėjo, jog pastaruoju metu stebina itin žemas vaikų susidomėjimas fiziniu aktyvumu, motyvacijos ir sąmoningumo stoka. Kazlų Rūdos 2021–2027 m. strateginiame plėtros plane (prieinama savivaldybės svetainėje) nurodyta, kad 2017 m. savivaldybėje sporto varžybų, sporto visiems renginių, sporto stovyklų skaičius tarp lyginamų savivaldybių buvo vienas didžiausių, tačiau žmonių, dalyvavusių šiose veiklose, skaičius buvo mažiausias iš visų vertintų savivaldybių. Tai rodo gyventojų, ypač vaikų, motyvacijos ir noro būti fiziškai aktyviais stoką. Tam, kad pagerinti esamą situaciją, buvo būtina imtis veiksmų.

Kompleksinis požiūris į sportą

Projekto rengėjai pastebėjo, jog  šiuolaikiniai tėvai ir mokytojai, kurie turėtų rodyti pavyzdį, dėl savo fizinio pasyvumo, didelio užimtumo, nesusigaudymo ar abejingumo vaikų fiziniam aktyvumui neskatina, o kartais net slopina jų pomėgį fiziškai lavintis. Siekiant projekto tikslo – skatinti vaikų susidomėjimą fiziniu aktyvumu, veiklas numatoma vykdyti kompleksiškai, į jas įtraukiant ir kitas problemos sprendimui aktualias tikslines grupes: su vaikais dirbančius specialistus, šeimos narius. Projekto veiklos planuojamos taip, kad per asmeninę dalyvių patirtį būtų padedama atrasti konkrečiam asmeniui pagal jo galimybes ir poreikius tinkamiausią fizinio aktyvumo formą. Smagiausia, kuomet į bendras veiklas įsijungia ne tik vaikai, bet ir visa šeima. Juk per darbus, nuolatinius užsiėmimus nebeturime laiko sustoti, pabūti drauge. Neretai jauni žmonės pasineria į virtualaus  pasaulio teikiamus malonumus, retai atsikelia nuo kompiuterių ekranų. Susilpnėja jų raumenys, lankstumas, atsiranda skausmai. Tad fizinis aktyvumas yra būtinas. Šiuo projektu, jo pagrindiniai iniciatoriai ir partneriai Šakių bei Kazlų Rūdos visuomenės sveikatos biurai kvietė aktyviai leisti laisvalaikį kartu, tad ieškoma tinkamiausių užsiėmimų ir vaikams, ir suaugusiesiems.

Sulaukė teigiamų atsiliepimų

Šis projektas startavo lapkričio mėn. Kazlų Rūdoje. Vaikų fizinio raštingumo ugdymo ir motyvacijos didinimo užsiėmimų dalyviai labai palankiai atsiliepė apie veiklas, jie akcentavo, kad kiekvienas užsiėmimas suteikė daug naujų žinių, sportas ir sveika gyvensena tapo labiau pažini, o profesionalūs lektoriai užsiėmimus vedė labai įdomiai. Užsiėmimuose buvo panaudoti projekto eigoje įsigyti specialūs virtualios realybės akiniai. Atsižvelgiant į tai, kad šiuolaikinius vaikus labiausiai motyvuoja IT. Virtualūs akiniai leis imituoti (modeliuoti) įvairias sporto šakas ir žaidimus (tenisą, futbolą, beisbolą, kovines sporto šakas, komandinius aktyvius žaidimus. Naudojant šią inovatyvią technologiją tikimąsi vaikus labiau sudominti ir motyvuoti dalyvauti fizinio aktyvumo veiklose, jiems maloniu būdu atrasti jų poreikius ir galimybes labiausiai tenkinančias sporto šakas, pakeisti pasyvų žiūrėjimą į ekranus į aktyvias veiklas panaudojant IT.

Bus vykdomos šios projekto veiklos :

  • Fizinio aktyvumo didinimo stovyklos vaikams ir jų artimiesiems ;
  • Vaikų fizinio raštingumo ugdymo ir motyvacijos didinimo užsiėmimai ;
  • Vaikų ir jų artimųjų fizinio raštingumo ugdymo užsiėmimai ;
  • Integruoto fizinio aktyvumo įgūdžių didinimo užsiėmimai ;
  • Asmenų, dirbančių ar teikiančių paslaugas sporto srityje, kvalifikacijos tobulinimo užsiėmimai ;
  • Kompleksiniai sporto sklaidos renginiai vaikams ir jų artimiesiems ;
  • Tarprajoniniai fizinio aktyvumo skatinimo renginiai ;

Tad sekite Kazlų Rūdos Visuomenės sveikatos biuro pranešimus ir aktyviai registruokitės į būsimus užsiėmimus. Pradėkime Naujus metus sveikiau, visi užsiėmimai nemokami.

Projektas  „VAIKŲ IR JŲ ARTIMŲJŲ FIZINIO RAŠTINGUMO DIDINIMAS KAZLŲ RŪDOS IR ŠAKIŲ R. SAVIVALDYBĖS SRF-FAV-2022-1-0017 finansuojamas Sporto rėmimo fondo ir projekto partnerių lėšomis.

 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą