Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Tobulos šeimos atostogos: kaip suderinti tėvų ir vaikų poreikius?

Dalintis

Suplanuoti tobulas šeimos atostogas, kurios maksimaliai patenkintų tiek tėvų, tiek vaikų lūkesčius, gali būti nelengva… Juk tai reiškia, kad reikia sujungti skirtingų amžiaus grupių interesus ir poreikius. Norint tai padaryti, būtina laikytis holistinio požiūrio, t. y. atsižvelgti į kiekvieną šeimos narį. Galbūt kaip tik ruošiatės planuoti šeimos atostogas ir norite, kad šios paliktų kuo geresnius įspūdžius tiek jums, tiek jūsų vaikams? Tuomet kviečiame pasinaudoti žemiau pateiktais patarimais.

Skirtingų poreikių įvertinimas

Sėkmingų šeimos atostogų pagrindas – suprasti ir pripažinti, kad tėvų ir vaikų interesai ir ištvermės lygis dažnai skiriasi. Tėvai atostogų metu gali norėti atsipalaidavimo, kultūrinės patirties ar pabėgimo nuo rutinos… O vaikai paprastai pirmenybę teikia linksmybėms, nuotykiams ir naujiems potyriams. Svarbiausia – rasti aukso viduriuką, kuriame būtų suderinti abiejų pusių poreikiai.

Vaikų įtraukimas į atostogų planavimą

Įtraukdami vaikus į planavimo procesą, galite gerokai pagerinti bendrą atostogų patirtį. Jausdami, kad jų nuomonė yra vertinama, vaikai, tikėtina, jaus daugiau entuziazmo ir noriai bendradarbiaus. Pavyzdžiui, jeigu ieškote pigios kelionės, visų pirma, galite atrinkti jūsų biudžetą atitinkančius variantus ir tada leisti vaikams pareikšti nuomonę dėl konkrečios vietos ir veiklų. Tokiu būdu ne tik ugdysite vaikų atsakomybės jausmą, bet ir paskatinsite juos labiau laukti kelionės.

Lankstumo išlaikymas

Keliaujant su vaikais, labai svarbu būti lankstiems. Perpildyta dienotvarkė gali sukelti tiek jūsų pačių, tiek vaikų nuovargį ir nusivylimą. Todėl stenkitės atostogas planuoti pakankamai lanksčiai, kad turėtumėte laiko spontaniškiems sprendimams. Taip pat nepamirškite išlaikyti pusiausvyros – po aktyvių veiklų skirkite laiko ramiam poilsiui ir atsipalaidavimui.

Veiklos įvairiapusiškumas

Šeimos atostogoms idealiai tinka vietos, kuriose galima užsiimti įvairia veikla. Kurortai, kuriuose yra istorinių įžymybių, gražios gamtos ir vaikams pritaikytų lankytinų objektų, patenkina tiek tėvų, tiek vaikų edukacinius ir pramoginius poreikius. Puikus pavyzdys šiuo atveju galėtų būti paplūdimio kurortai su vaikų klubais, netoliese esančiais muziejais ir nacionaliniais parkais.

Laikas tėvams

Tam, kad galėtų atsipalaiduoti ir pasisemti naujų jėgų, šeimos atostogų metu tėvai turėtų pasirūpinti asmeniniu laiku. Tai galima padaryti renkantis viešbučius, kuriose yra vaikų klubai, arba planuojant užsiėmimus, kurie sudomintų mažuosius keliautojus ir tėvai turėtų šiek tiek laisvo laiko sau. Net ir kelios valandos, praleistos atskirai, gali paversti šeimos atostogas malonesnėmis.

Norint suderinti tėvų ir vaikų poreikius atostogų metu, reikia empatijos, lankstumo ir kūrybiškumo. Planuodami kelionę kartu, pasirinkdami tinkamą vietą ir palaikydami balansą tarp ramaus poilsio bei aktyvių veiklų, galite užtikrinti malonią ir praturtinančią patirtį tiek sau, tiek savo vaikams. Atminkite, tobulos šeimos atostogos – tai šeimos ryšių stiprinimas ir bendros patirties, kuri išliks visą gyvenimą, kūrimas!

 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą