Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Kaip planuoti spontaniškas pramogas?

Dalintis

Nors žodis „spontaniškas“ dažnai siejamas su momentinėmis idėjomis ir neplanuotais veiksmais, sėkmingos spontaniškos pramogos kartais reikalauja šiek tiek pasiruošimo. Spontaniškumas suteikia gyvenimui spalvų, leidžia ištrūkti iš rutinos ir patirti netikėtų nuotykių. Tačiau kaip rasti balansą tarp planavimo ir netikėtumo? Pateikiame kelis patarimus, kaip efektyviai planuoti pramogas, kurios vis tiek išliks spontaniškos.

1. Sukurkite idėjų banką

Kai norisi kažką nuveikti čia ir dabar, dažnai stinga idėjų, todėl pravartu pasiruošti iš anksto. Susikurkite „idėjų banką“ – užrašykite visas veiklas, kurias kada nors norėjote išbandyti: nuo pasivaikščiojimo naujame parke iki ekstremalių potyrių, tokių kaip sklandymas ar baidarės. Laikykite sąrašą telefone arba užrašų knygelėje, kad prireikus galėtumėte greitai išsirinkti.

Pavyzdžiui, jūsų sąraše gali būti:

  • Išvyka į miestą, kuriame niekada nesilankėte

  • Netikėtas apsilankymas mėgstamame restorane

  • Vakaro žygis po mišką su žibintuvėliais

  • Filmų maratonas su užkandžiais

  • Online kazino gyvai

Kai spontaniškumas „užklumpa“, tereikės atsidaryti sąrašą ir pasirinkti tai, kas tuo metu skamba įdomiausiai.

2. Turėkite „spontaniškumo“ biudžetą

Netikėtoms pramogoms dažnai reikia šiek tiek pinigų. Jeigu spontaniškumą norite paversti įpročiu, skirkite tam nedidelį mėnesio biudžetą. Tai gali būti lėšos skrydžiui savaitgalio kelionei, vakarui kine ar netikėtai vakarienei. Turėdami biudžetą, nesijausite, kad išlaidos yra neplanuotos ir taip spontaniškos pramogos taps malonumu, o ne rūpesčiu.

3. Lankstus laiko planavimas

Jeigu jūsų tvarkaraštis yra visiškai užpildytas, spontaniškumas gali atrodyti kaip neįmanomas dalykas. Todėl verta palikti „laisvus langus“ savo dienotvarkėje. Tai gali būti kelios valandos savaitgaliais ar net darbo dienų vakarai, kuriuos galėsite paskirti bet kam, kas tuo metu pasirodys įdomu.

Pavyzdžiui, šeštadienį galite nuspręsti: „Šiandien nuo 14 valandos nieko neplanuoju ir pasižiūrėsiu, kas šaus į galvą.“ Laisva valanda ar dvi gali pavirsti nuostabia išvyka ar neplanuotu susitikimu su draugais.

4. Pasiruoškite „greitam startui“

Kad pramogos galėtų prasidėti akimirksniu, svarbu turėti „greitam startui“ paruoštus daiktus.

  • Kuprinė su būtiniausiais dalykais: užkandžiai, vandens buteliukas, pledukai ar sportinė apranga gali padėti būti pasiruošusiems netikėtoms išvykoms.

  • Svarbių kontaktų sąrašas: jeigu pramogoms norite suburti draugus, visada turėkite jų kontaktus po ranka.

Pavyzdžiui, jei staiga nusprendžiate leistis į žygį, kuprinė su reikalingais daiktais sutaupys laiką ir leis mėgautis nuotykiu.

5. Būkite atviri galimybėms

Svarbiausia spontaniškumo dalis – atvirumas. Kartais geriausi nuotykiai prasideda nuo „taip“ ištarimo netikėtam pasiūlymui. Net jeigu draugas pasiūlo ką nors, kas skamba neįprastai, leiskite sau pabandyti. Pavyzdžiui, galbūt niekada nebuvote pabėgimo kambaryje ar nemėginote naujo sporto – šios patirtys gali tapti pačiomis įsimintiniausiomis akimirkomis.

Spontaniškos pramogos gali būti smagios ir energijos suteikiančios, tačiau tam, kad jos iš tiesų įvyktų, reikia šiek tiek pasiruošimo. Laikykite idėjų sąrašą, turėkite nedidelį biudžetą, išlaisvinkite savo laiką ir svarbiausia – būkite atviri naujoms galimybėms. Netikėtumas ir nuotykiai yra tai, kas gyvenimą paverčia įdomiu ir kupinu spalvų!

 

 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą