Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Padovanok vaikui save

Dalintis

Mama ir tėtis – geriausi paparaciai
 
Vargu ar gali kino klasikos meistrų darbai prilygti mamos ar tėčio, nors ir nekokybiškiems, bet tikra gyvenimo druska barstytiems (ką ten druska, saldžiausiais marcipanais) vaikystės vaizdams. Jie niekada neprilygs jau vien todėl, kad nesukelia tokių mielų prisiminimų kaip tie įamžintieji mažo žmogaus gyvenimo įvykiai.
 
Šokiai, dainos ir dūdos
Mažiukų karta, auginama šiandien, dar laimingesnė. Juk paskui fotoaparatus į mūsų namus pėdina dar vienas - užpraeito amžiaus atradimas – judantys paveikslėliai. Su buitine video kamera galime nufilmuoti mažų žmogeliukų šokius, dainas ir tikras ,,dūdas”.
 
Be to, dažnas tėtis, apsišarvavęs fotoaparatais ar kameromis, veržiasi net į gimdymo namus. Savi ,,paparaciai” įamžina ne tik pačias intymiausias akimirkas, bet ,,pagauna” ir geriausius, įdomiausius kadrus.
 
Mano puodukas, mano lova ir mama
Vaikams sunku patikėti, kad jų seneliai buvo jauni. Todėl vartydami nuotraukų albumus nustebę aikčioja, kad štai tas besijuokiantis vyras, toks panašus į tėtį, tai tas pats senelis, kuris dabar skaito pasakas. Arba tas po egle stovintis nykštukas – jo paties tėtis.
 
Filmuodami arba fotografuodami vaikus nepamirškite ir savęs. Kaip smagu atrasti kitokią mamą. Tokią, kokia ji buvo dvidešimties. Su languotu sijonuku, ilgom kasom. Lygiai taip pat smalsu žvilgtelėti į tėtį. Be to, kiekvienam, tarsi pro raktų skylutę, norėtųsi pamatyti savo žaislus, mylimą puodelį, ,,dryžuotą” lovą ir tai, kaip atrodė namai, kuriuose prabėgo vaikystė.
 
Videotekos ir bibliotekos per daug nebus
Net jei sukaupsite visą videoteką ar albumų biblioteką, vaikui to per daug nebus. Todėl fotografuokite ir filmuokite kuo dažniau. O užaugusi atžala pati atsirinks, kurie įrašai vertingi, o kurie ne. Filmuokite savus: vaikus, tetas, dėdes, senelius. Po dešimties ar dar daugiau metų tie kadrai tampa neįkainuojamais.
Augantis mažiukas – pats geriausias modelis. Vaikas ne tik sparčiai keičiasi, kiekviena jo diena yra unikalus reiškinys.
 
Laiko mašina
Nuotraukos ir videoįrašai - tai savotiškos laiko mašinos. Jų pagalba kiekvienas galime keliauti savo praeitimi. Ne tik prisiminti mielas akimirkas, bet jas išgyventi iš naujo. O kartais gal net iš naujo rasti atspirties tašką. Psichologai teigia, kad kuo anksčiau mažylis save pamato iš šalies, tuo labiau jaučia pasitikėjimą savo jėgomis. Toks vaikas tinkamai sugeba save įvertinti tarp kitų žmonių. Vadinasi, ir kolektyve jis jaučiasi lyg žuvis vandeny.
 
Ir pabaigai
Įamžindami savo atžalėlės vaikystę, dovanojame patį maloniausią dalyką – dovanojame jam jį patį, tik su trumpom kelnytėm.
 
Jolanta Petraitienė

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentarai 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą