Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Kaip rasti gerą ir patikimą auklę?

Dalintis

Kiekvienai šeimai ateina toji lemtingoji diena, kai mamoms tenka grįžti į darbą. O jų dienoraščiuose slepiasi daug daug klaustukų, kam patikėti savo didžiausią brangenybę: auklei, darželiui, o gal močiutei? Kaip surasti gera ir patikimą auklę pataria agentūros “Mama ir auklė” vadove Ieva Augustinienė. 
 
Trys būdai, kaip susirasti patikimą auklę
 
I.Augustinienė sako, kad yra trys keliai, kaip ieškoti auklės. Galima išklausinėti visų pažįstamų ir patikėti vaiką draugės mamai ar kolegos močiutei. Galima duoti skelbimą į laikraštį ir kantriai išklausyti visas pretendentes. Galima kreiptis į auklių agentūrą. Kiekvienas būdas yra geras, jei surastoji auklė atitinka visus lūkesčius.
 
Auklė su pažįstamų žmonių rekomendacija
 
Pasak I.Augustinienė, labai svarbu, ar 100 procentų pasitikite žmonėmis, kurie jums rekomendavo, o taip pat ar sutampa jūsų požiūris į vaikų auklėjimą. Jeigu skiriasi jūsų vertybių skalė, gali būti, kad kas jūsų pažįstamiems atrodo balta, jums pasirodys juoda. Todėl pirmojo pokalbio metu I.Augustinienė pataria kuo smulkiau išsiaiškinti visus rūpimus klausimus, pasižiūrėti, kaip potenciali auklė reaguoja į įvairias situacijas, kokius siūlo sprendimo būdus.
 
Auklė pagal skelbimą
 
Sulauksite tikrai nemažai skambučių. Teks pasikliauti nuojauta ir atsirinkti keletą pretendenčių pokalbiui. I.Augustinienė pataria jokiu būdu nekviesti visų norinčių būti auklėmis į savo namus. “Nepatarčiau susitikimo vieta rinktis savo namų, ypač tuo metu, kai būna vaikas, nes ateina nemažai tikrai netinkamų kandidačių”, - sako I.Augustinienė. Jos nuomone, visai prasminga būtų atvesti pasirinktą kandidatę į agentūrą tik testuoti. “Jeigu jums per brangu kreiptis į agentūrą, jūs galite išsirinkti auklę, kuri jums patiko, ir atvesti ją į agentūrą tik atlikti testų”, - sako agentūros vadovė. Jos teigimu, dažnai vien tik išgirdusios klausimą, ar jos sutiktų testuotis, daug kandidačių iš karto atkrenta. Testavimas, pasak I.Augustinienė, vyksta lygiai toks pat kaip ir kreipiantis į agentūrą.
 
Kai auklę parenka agentūra
 
Kreipiantis per agentūrą, tėvai gauna duomenų bazę. Sutaupomas laikas, nereikia susitikti su daugybe kandidačių. Svarbus dalykas, pasak I.Augustinienės, kad apsaugote savo namus. Atėję į agentūra tėvai pirmiausiai pildo anketą, atsako į 32 klausimus. Ją reikia užpildyti kuo išsamiau ir nuodugniau, nes pagal atsakymus sprendžiama, kokią auklę jums parinkti. Svarbu pažymėti savo reikalavimus, apibudinti norus, vaikelio specialius poreikius, jei toki yra. “Kartais  tėvai skambina ir prašo: užpildykit už mane tą popierių, o mes ateisime pasiimti auklės,- sako I.Augustinienė. – Mes taip nedarome”. Kai tėvų norai ir lūkesčiai būna įvertinami, tuomet parenkamos 1-2, kartais 3 kandidatės pirmajam susitikimui.
 
Ar agentūroje atliekama atranka galima pasitikėti?
 
I.Augustinienė sako, kad patikimumas yra 95 proc. Penki procentai rizikos lieka, kadangi pasitaiko, kad žmogus pasirodo esąs ne toks, kaip jį apibudino psichologė. Visgi rizika yra kur kas mažesnė, nei renkantis pačiam. Agentūroje yra nuolatinė duomenų bazė, kuri nuolat papildoma, nes periodiškai vyksta atrankos.
 
Yra labai nepatiklių tėvelių. Jie ir kameras stato, ir dešras žymi, miltus matuoja…
 
“Ačiū dievui, kad atsirado nepatiklumas”, - sako agentūros vadovė. Jos darbo pradžioje prieš 4 metus tėvų patiklumas buvo didžiulis, jie nesukdavo sau galvos: pamačiau, simpatiška ir parsivedžiau namo – bus auklė. Deja, toks lengvabūdiškumas neretai baigdavosi ašaromis, auklės pradingdavo iš namų su vaiku, apsivogdavo, prisigerdavo ir t.t. “Iš pradžių teko dirbti su tėvais, kad jie nebūtų tokie patiklūs”, - sako I.Augustinienė. Mamos neretai pastebi, kad pirmąsias dvi savaites visos auklės dirba puikiai,  o trečioji savaitė parodo jos tikrąjį veidą…
 
Auklių juodasis sąrašas
 
Agentūroj yra nedidelis sąrašas auklių, kurios praėjo atranką, bet dirbant išaiškėjo jų trūkumai, dėl kurių jos negali dirbi auklėmis. Yra  kur kas didesnis sąrašas buvusių kandidačių, kurios nepraėjo atrankos.
 
Kiek kainuoja auklės paslaugos?
 
Kaip informavo I.Augustinienė, Vilniuje auklei per mėnesį, jeigu ji prižiūri vieną vaikelį, tenka mokėti nuo 900 iki 2000 litų. Jeigu tėvai pageidauja, kad auklė puikiai kalbėtų lietuviškai, tai minimali suma prasideda nuo 1000 litų. Kainos svyravimas labai priklauso nuo to, koks susisiekimas tarp auklės ir šeimos gyvenamųjų vietų. Taip pat kainą įtakoja ir specifiniai reikalavimai auklei, vaikų kiekis šeimoje. Brangiau teks mokėti auklei, kuri turi patirties, geresnį, darbui labiau tinkantį išsilavinimą. Pildydami anketas tėvai nurodo, kokią sumą jie gali skirti auklei, tad į šį kriterijų renkant auklę irgi yra atsižvelgiama. Kaune auklės atlyginimas svyruoja nuo 700 iki 1000 litų.
 
Auksė Kontrimienė

Daugiau straipsnių apie aukles:

Kaip susirasti auklę?
Kai prireikia Merės Popins
Merės Popins išpažintis


Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentarai 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą