Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Ponas kosulys: ar gydyti vaiką rupūžės užpiltine?

Dalintis

Žiema dar neprasidėjo, bet peršalimo ir virusų sukeltos ligos jau atakuoja ir mus, ir mūsų mažuosius. Gal todėl ne vienos mamos dienoraštyje surasime nelinksmų minčių apie vaikų slaugymą, apie šią bjaurią ligą jos diskutuoja ir svetainės forume.
 
Vaikams labai nepatinka gydytis, bet sirgti ir nemalonu. Sergantys vaikai tampa mamų ir medicinos bandomaisiais triušiukais. “Aš tai labiausiai nemėgstu gerti pieno su medumi. Karšto jo negersi, o kai truputį pastovi, susidaro tokia šlykšti plėvelė, brrrr...”, - pasakoja Mykolas. “O man nepatinka, kai tėtis purškė į gerklę vaistus, galvojau, kad apsivemsiu”,- prisimena Benediktas. “Kai būdavau maža, mama paimdavo didelį puodą, užvirindavo vandenį, įdėdavo druskos ir eukaliptinio tepliuko. Tada pasiimdavo mane ant kelių, palįsdavome po paklode ir kvėpuodavome iš puodo kylančiais garais, buvo karšta ir labai nemalonu”, - prisimena Agnė.
 
Šeimos gydytoja Jūratė Pauparienė  sako, kad virusų sukeltas kosulys dažniausiai būna sausas.  “Pirmąsias tris keturias dienas kosulys dažniausiai būna sausas, neretai lydimas gerklės paraudimo, vėliau tampa drėgnu kosuliu”, - sako Gydytoja J.Pauparienė. Nuo kosulio pobūdžio priklauso ir jo gydymas. Jos teigimu, jeigu tris dienas trunka sausas kosulys, tuo laikotarpiu galima vartoti mikstūras ar kitus vaistus, kurie kosulį slopina. “Vėliau, jei po trijų dienų kosulys nepraeina, reikia pradėti vartoti atsikosėjimą gerinančias mikstūras”, - teigia gydytoja. Labai ilgai besitęsiantį kosulį vėl reikia gydyti slopinančiais vaistais. Visgi nepatartume mamoms spręsti pačioms, geriau, kad vaistus paskirtu vaiko gydytojas.
 
Kada kosulys jau tampa pavojingas vaikui? Ar nerizikuoja mamos, kurios pačios sprendžia, kaip gydyti kosulį? Gydytoja J.Pauparienė sako, kad pirmąsias dvi dienas dėl kosulio dar neverta  labai išsigąsti, nebent jis yra “priepuolinis ir lojančio pobūdžio”. Jeigu jis tęsiasi ilgiau nei trys dienos, reikia kreiptis į gydytoją. “Jeigu vaikas kosėja tik iš ryto, dieną, bet normaliai valgo, gerai jaučiasi, žaidžia, normaliai miega, o naktį nekosėja, tai greičiausiai ši kosulys praeis, - sako gydytoja J.Pauparienė, - jeigu vaikas kosėja naktį, tada reikia susirūpinti ir būtinai konsultuotis su gydytoju, nes tai gali sąlygoti kitas rimtas ligas: laringitą, bronchitą ar net pneumoniją”. 
  
Pasak gydytojos, pavojingiausias, kai vaiko kosulys primena šuns lojimą. Jį sukelia pavojingi virusai. “Į tokį tikrai reikia atkreipti dėmesį, nes jis gali provokuoti kosėjimo priepuolius naktį”, - tvirtina J.Pauparienė. Tokį kosulį reikia gydyti mikstūromis, drėkinti patalpą, kurioje vaikas miega. Jeigu kosulio priepuolis prasideda naktį, galima prileisti vonią karšto vandens ir nunešti ten vaiką, kad kvėpuodamas garais, jis galėtų lengviau atsikosėti.
 
Kaip gydyti kosulį? Be įvairiausių vaistinėse parduodamų mikstūrų, gydytoja pataria duoti vaikams arbatų. “Arbatos yra labai puikus dalykas. Labai tinka čiobrelių arbata, ji padeda atsikosėti. Kai vaikas kosėja, jam reikia duoti kuo daugiau gerti: vandens, sulčių, arbatos”, - pataria gydytoja J.Pauparienė.
 
Mama Laura interneto svetainės www.mamosdienorastis.lt forume pataria duoti vaikams arbatos mišinio, kuris susideda iš čiobrelių, debesylo ir dirvinės našlaitės. Laura sako, kad šis arbatos mišinys palengvina atsikosėjimą. Ji pataria minėtas žoles sumaišyti ir vieną šaukštą mišinio užpilti  puse stiklinės verdančio vandens. Užplikytą arbatą reikia palaikyti vieną valandą. Užpilą reikėtų išgerti per tris kartus, galima pagardinti šaukšteliu medaus.
Gydytoja J.Pauparienė taip pat pataria uždėti garstyčių lapelius, mirkyti kojas karštame vandenyje su druska, po to patepti padus su tepalu ir apmauti šiltas kojines. Galima statyti ir taures, tik gydytoja suabejojo, ar šiuolaikinės mamos dar mokės jas pastatyti.
 
Gydytoja Jūratė Pauparienė šiek tiek abejoja inhaliacijų su soda ir druska namų sąlygomis nauda, nebent įsigytumėte specialų inhaliatorių. “Buvo atlikti moksliniai tyrimai, kurie atskleidė tai, kad  inhaliacija iš puodo nėra labai vertinga, nes garai nepakliūna giliai  į kvėpavimo takus, ta soda net balso stygų nepasiekia, bet jeigu įsigysite specialų inhaliatorių, tai galėsite atlikti kur kas veiksmingesnes inhaliacijas”, - sako šeimos gydytoja Jūratė Pauparienė.
 
Gydytoja pataria mamoms neskubėti pumpuoti vaikams vaistus, pirmiausia išbandyti visus “naminius” kosulio gydymo būdus.
 
Kosulio gydymo paslaptimis dalinasi kitos mamos:
 
Neila: “Reikia paimti šaukštą aliejaus, šaukštą medaus, šaukštą degtinės. Išmaišyti, kol gausis vientisa tyrelė (panašu į kisielių). Šia tyre reikia ištepti vaikui krūtinę, šiek tiek žemiau kakliuko. Uždėti polietileninį maišiuką ir apkloti antklodėle, pledu, dideliu šaliku. Gerai būtų, jei vaikas bent porą valandų pagulėtų su tuo kompresu, bet aišku jie tiek neišguli...”
 
Ginta: “iš laidiškų priemonių rinkdavausi arbatas, kurios parduodamos vaistinėje. Yra ten visokių lengvinančių atsikosėjimą. Archaiškais liaudiškai metodais nelabai tikiu. Esu girdėjusi, kad nuo kosulio tinka rūpužės užpiltinė. Tačiau esu skaičiusi gydytojo Vingro mokslinius įrodymus, kad rupūžėje nėra jokių gydomųjų medžiagų, kurios galėtų padėti, o tas spiritas vaikui tik kenkia.  Niekada negydyčiau tokia nesąmone savo vaiko”.
 
Rasa: “Vyrą gydau imbiero šaknimi, užplikyta karštu vandeniu, įdedu medaus, kad skonis būtų malonesnis. Nebūtina tos arbatos nuryti, užtenka praskalauti gerklę. Vaikai ko gero tokios arbatos tikrai negers ir neskalaus, nes ir su medumi ji pakankamai bjauri”.
 
Monika: “Aš prieš visokius liaudiškus kosulio gydymo būdus. Mano vaikai tik profilaktiškai vakarais geria šiltą pieną su medumi, nes labai jį mėgsta. Dar darau tokį mišinuką: į stiklainį su medumi pripjaustau daug žaliosios citrinos, tas medus ištirpsta ir pasidaro labai skanus skystumėlis. Mes jį dedame į arbatą.”
 
Auksė Kontrimienė

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentaraiData: 2015-01-15 16:01:56


 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą