Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Forumas > Konsultuoja psichologės Dalintis

 
Rodyti žinutes po paskutinio apsilankymo | Pažymėti visas temas kaip perskaitytas | Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas

Atsakyti

    Jautrumas  
   

indrutea112

Pranešimai: 2

2011-05-05 16:05:05
Jautrumas
As ir pries nestuma buvau jautri daznai susigraudindavau, bet dabar tai pasidare nepakeliama vyras galvoja, kad as su juo nelaiminga... Verkiu del bet kokio menkniekio, asaros pacios rieda neina ju sustabdyti, stengiuosi vyrui neberodyti savo asaru, kadangi jis labai pergyvena... Man sesuo sake, kad kai ji laukesi tai taip pat daznai verkdavo, bet ar man viskas gerai? Bijau, kad tai gali pakenkti vaikeliui... Patarkit kanors :hilfe:
Cituoti
 
     
   
avatar
Psichologė Laura Bratikaitė

Pranešimai: 10

2012-11-30 17:11:18

Nėštumo metu keičiasi hormonų pusiausvyra, kas ne tik įtakoja moters nuotaikas, bet ir padidina jos sugebėjimą stipriau reaguoti į kitų žmonių emocijas, tokias kaip baimė arba agresyvumas. Šis sugebėjimas leidžia būsimoms mamoms būti itin budrioms, tačiau kartu sukelia nerimą ir padidintą jautrumą.

Tyrimai rodo, kad kuo moters organizme aukštesnis hormono progesterono kiekis kraujyje, tuo didesnis jautrumas. O nėtumo metu šio hormono kiekis kraujyje stipriai padidėja.

Mokslininkė Rebecca Pearson ir jos komanda iš Bristolio universiteto Didžiojoje Britanijoje tyrė, kaip tai įtakoja moterų jautrumą kitų žmonių emocijoms. Mokslininkai paprašė 76 nėščių moterų, 14-tą ir vėliau 34-tą nėštumo savaitę, pažiūrėjus į nuotraukas, įvardinti vieną iš šešių emocijų, kurią, jų manymu, išgyvena nuotraukoje esantis žmogus. Laimės išraiška ir nustebimas buvo atpažinti teisingai abejose nėštumo stadijose, tačiau baimės, pykčio ir pasišlykštėjimo emocijos buvo geriau atpažįstamos vėlesniame nėštumo etape.

Tyrėjai padarė išvadą, kad moterims išsivysto sugebėjimas jausti kitų žmonių būsenas, kad jos galėtų apsaugoti savo kūdikį nuo galimų pavojų. Tačiau kartu tai stiprus emocinis krūvis moterims, dėl kurio jos jaučiasi labiau pažeidžiamos ir jautresnės.https://www.seimospsichologas.lt Tel. nr. 8 668 00 000Cituoti
 
     
   
avatar
Psichologė Laura Bratikaitė

Pranešimai: 10

2012-11-30 18:11:48

Labai padeda muzikos terapija. Daugiau apie tai:

http://www.seimospsichologas.lt/lt/muzika--kaip-vaistas-nuo-rudenins-depresijos

Taip pat vaizduotės ir atsipalaidavimo pratimai:

http://www.seimospsichologas.lt/lt/kaip-nepasiduoti-neigiamoms-mintims-ir-emocijom

Paskaitykite.https://www.seimospsichologas.lt Tel. nr. 8 668 00 000Cituoti
 
     
 

Atsakyti

 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
Map
 
 


 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą