Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Auksarankių studija > Mezginiai ir nėriniai > Jei tenka permegzti iš naujo...
Dalintis

Mamos dienoraštis ir Auksarankė siūlo patarimą: kaip atstatyti išardyto (nebūtinai jau dėvėto, bet jau pagarinto, palyginto) mezginio siūlą.

Papasakosime apie Auksarankės atradimą:

Kaip žinia, kai išardote mezginį, siūlas lieka banguotas. Jeigu megsite tokiu siūlu, akys bus baisiai kreivos ir mezginys - netvarkingas. Aš siūlų neskalbiu, nes tai labai ilgai užtrunka, o lyginu. Kelios minutės - ir galite vėl sėsti prie rankdarbio.Siūlų kamuoliuką dedu į dubenį.

Per drėgną skudurėlį palyginu tik siūlų galą ir pažiūriu, ar nesugadinsiu jo lygindama.Kol siūlo galas dar drėgnas, patampau jį, kad išsitiestų.Dedu dubenį su siūlo kamuoliuku už lygintuvo, tada siūlo galiuką dedu po drėgnu skudurėliu, o ant viršaus - karštą lygintuvą (jo nelaikau). Jį dedu taip, kad kuo didesnis plotas būtų ant siūlo. Dabar gan staigiais judesiais traukiu siūlų. Tai darau greitai. Tiesiog - traukiu siūlą iš po lygintuvo ir tiek. Kai skudurėlio plotas jau sausas, perdedu lygintuvą ant drėgno ir taip toliau.

Išlygintus siūlus metu ant grindų į tokias "krūveles". Jos turi būti nedidelės, kad nesusipainiotų siūlai. Tada vėl traukių siūlą ir vėl jį susuku. Ir po truputį tuos siūlus susuku visus.

Galų gale gaunu tiesų siūlą. Jeigu kažkur siūlas liko truputį susigarbanavęs - nieko tokio: kai susuku dar drėgną į kamuolį, jis išsitiesina.Sėkmės permezgant :) Tikiuosi, mano patarimas pravers :)

     
           Šaltinis: http://ranku-darbo-gyvenimas.blogspot.com

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentaraiBŪSIMA MOČIUTĖ Data: 2012-10-29 16:10:32
noriu pasakyti senovinį siūlų tiesinimo būdą (garantija 100%), reikia susukti išardytus siūlus lengvai į kamuolį. Jį įdėti į kiaurasamtį. Į puodą įpilti nedidelį kiekį vandens, kai vanduo užvirs, uždėti kiaurasamtį su siūlais, ir keletą min. palaikyti...! Siūlai išsities, SUPER. Ir greita, ir gražu. Tada šiek tiek palaukti, kol išdžius. Siūlau PABANDYTI

MEILE Data: 2012-08-30 17:08:06
Mane drauge protino paprastesniu budu istiesint jau karta megztus siulus.Is kamupliuku persuki i sruogas,ir sruogose siulus palaikai ant garu.Galima kiaurasamtyje,kuris tarnauja,kai makaronus reik nukost,arba ant didesnio puodo aprist vietoj dangcio marles gabala,ant tos marles uzdet sruogose eiulue ir pagarint keliolika min.Tada siulus kabinam ant virves,pakabinam svareli,kad nutemptu gijas ir isdziovintus siulus suvyniojam i kamuoliukus ir mezgam.Taip maziau baimes nusidegint pirstus ar ir rankas.

Vilma Data: 2011-10-25 15:10:21
O mane mociute pamokino ir as istiesinu siulus traukdama juos per arbatinuka...Reikia tik tureti paprasta arbatinuka,kuris dedamas ant ugnies .Pripili truputi vandens,tada siula ikisi per arbatinuko virsu,o istrauki per snapeli.Tada uzkaiti ir palauki kol vanduo ims garuoti,tada paprasciausiai trauki siula ir suki i kamuoli.Jokio vargo,jokio lyginimo.Tai lyg pervyniotum naujai kamuoli ir tiek,nes garai islygina siula.

Violeta Data: 2011-09-26 14:09:21
geras. net neisivaizdavaui, kad taip galima. kaip tik ketinu rudeni pradeti vel megzti, noriu viena MEGZTINI ISARDYTI IR PERMEGZTI KITU MODELIU. LABAI PRAVERS SIS PATARIMAS. ACIU, JUS LABAI LAIJU :)

 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą