Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Auksarankių studija > Mezginiai ir nėriniai > Mamų studijoje verda darbas, arbata ir pokalbiai
Dalintis

Kai pavargstate nuo buvimo namie ir kasdieninių rūpesčių, kviečiame į Mamų Studiją. Kelios valandos praleistos tarp bendraminčių su mezginiu ar
teptuku rankose įkvėpia kūrybai ir gyvenimo džiaugsmui.
Namo mamytės eina ne tik pailsėjusios, pasiilgusios (per kelias valandas) namiškių, bet ir noru sugrįžti.
Juk tai tokios svarbios kelios valandos sau.
 
Apie Mezgimo pamokėles
                                                
Megzti Mamų studijoje susibėgam  šeštadienio vidudienį. Labai laukiame tų šeštadienių.  Kiekvieną kartą vienos kitas nustebiname  namų darbais – taip juokais vadiname studijoje pradėtus ir namuose pabaigtus mezginius. Pavyzdžiui,  Egita per savaitę numezgė net dvi skirtingas kojines (s kaičiuojam:  iki švenčių dar pusantros savaitės – spės ir po antrą numegzti - bus gražios dovanėlės sesėms),  Asta rodo  įmantriu būdu nunertą šaliką, dekupažu puoštas ir apnertas servetėles..

 Neatsilieka ir  Giedrė  - jungiam kompiuterį, einam į mamų svetainę, kur patalpinta dukrytės nuotrauka su ką tik mamos numegzta suknele...  Mūsų mezgėja Meilė irgi ruošia namų darbus - kiekvieną kartą pilna idėjų, schemų, pavyzdžių...  Kaip manote, kur mes važiuojame po pamokėlių? Žinoma, namo... tik prieš tai užbėgame  į rankdarbių parduotuves ir perkame naujus siūlus, karoliukus, juosteles – kirba nauji sumanymai  ir nuostabus  įkvėpimo jausmas.  
 
 Apie mūsų vyrus
 
Mes susitinkame tada,  kai mūsų vyrai, t.y., tėveliai namie. Asta pripažįsta, kad iš pradžių buvo neramu – ar pavyks vyrui susitvarkyti su sūneliu. Pirmą kartą abu jos vyrai liko vieni namie. Tiesa, Asta pasiguodė, kad po trijų valandų grįžus namo, vyras įsikniaubė į kompiuterį, priekaištaudamas ,  kad labai pavargo. Tačiau po antrojo, trečiojo užsiėmimo vyrai pripranta ir išmoksta pasirūpinti mažyliais.  
Psicholo gai sako,  kad toks ,,priverstinis būdas“  tėčiams tik į gerą. Taip susikuria puiki galimybė artimiau pažinti savo vaiką. Kai mamos nėra šalia, sprendimus  reikia priimti pačiam. Sutvirtėja vaiko ir tėvo ryšys. Bet grįžkime prie mūsų mamyčių. Reikėtų pripažinti ir tai, kad studijoje mobiliųjų telefonų neišjungiame –  mamytės juos pasideda šalia savęs ir bent jau per pirmuosius užsiėmimus vis žvilgčioja – kodėl  tyli, ar veikia telefonas?  O jei suskamba – reaguojam visos.  Kas nutiko? Namiškiams reikia pagalbos?.. Kartais pakanka pasakyti, kur padėtas buteliukas, kaip nuraminti vaikutį, o kartais, viską metus, skubėti namo..
  
 Apie mezgėją Meilę ir vyrus, išradusi us mezgimą 

Pamokėlių vedančioji - mezgėja Meilė sako, kad ji pirmiau išmoko megzti, nei skaityti. Mezga nuo ketverių metukų. O įdomu tai, kad jos mama niekada į rankas nebuvo paėmusi virbalų.  Juk namuose mezgė tėtis.  Taip,  tėtis.  Jis nėrė nepaprasto grožio servetėles, mezgė įmantrių raštų dukrytei megztukus, ilgiausius šalikus, taisyklingu kulnu kojines...  Neturėtų tai mūsų stebinti, žin ant, kad mezgimą išrado vyrai, o moterys tyliai ramiai šią rankdarbių rūšį ,,pasisavino“.
 
Ką mes m ezgame? 
 
Viską. Per pirmąsias pamokėles išmokome megzti kojines. Suvaldyti penkis virbalus  nelengva užduotis. O svarbiausia kojinės turi būti išmegztos taisyklingai – taisyklingas kulnas, taisyklingai paskirstytos  mezginio akys, taisykl ingas  užbaigimas. Mezgėja Meilė sako, kad Vilniuje per įžymiąją Kaziuko mugę , apėjo visus prekybininkus ieškodama kojinių.  
Jų rado, bet nė vienų numegztų taisyklingai...  Beje, ar mokate užmesti mezginio akis itališkuoju būdu? Jis ypatingas tuo, kad mezginio apačia lengvai patraukus tempiasi kiek reikia, kaip būna fabrikiniuose mezginiuose. Taip pat mokomės dailios mezginių apdailos (pav. siūlės, be siūlių ir pan.)  - juk pusė darbo sėkmės graži mezginio  apdaila. O reljefinės pynės, įmantrūs raštai,  vėžlio žingsneliai ir visi kiti mezgimo ypatumai sukremtami lengvai lyg riešutėliai.  Pamokėlėse mezgame individualiai – kas ką nori. Je i dar  nesate į rankas paėmusi virbalų ar vašelio – ne bėda – išmokysim.
  
Apie dekupažo, siuvinėjimo, tapybos ant šilko pamokas
 
Dailios dėžutės, pakabos, įvairūs buities daiktai atgyja įvaldžius dekupažo techniką. Sendinimo elementai  jiems tarsi įpučia istorinės dvasios – sukuria širdžiai brangaus daikto jausmą.  Sendinimo technikų yra labai daug ir įvairių. Per vieną užsiėmimą, mes parodo me net tris.  Visas tris išbandome ir namo kiekviena parsineša po pačios pasigamintą darbelį. Taip pat Studijos specialistės pataria, kokias priemones ir kur pigiau įsigyti. Studijoje rengiamos siuvinėjimo (ne tik siūlais, bet ir šilko juostelėmis), tapybos ant šilk o, sagių gamybos ir kitos pamokos.
 
Apie ką kalbame?
 
Mamos kalbasi apie viską: vaikus, namus, vyrus, anytas, rankdarbius... Politika? Jos beveik neliečiame – mums yra svarbesnių dalykų.  Dar geriam kavą, vaišinamės pačių keptais pyragais, atsineštais saldumynais..  Čia visada gera ir jauku, čia verda arbata, darbas ir pokalbiai. Kviečiame mamytes prie mūsų prisijungti.
 
Registracija tel.: 8 655 23830 arba el.paštu: studija@mamosdienorastis.lt
Mamų studijos užsiėmimų tvarkaraščiai yra čia:Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentarai 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą