Mama - tai angelas žemėje (nežinomas autorius)

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Laukimo stebuklas > Nėštumas > Nėščioji virš debesų
Dalintis

Kelionės – tai laikas, kai gali sau leisti daugiau nei įprastai: kiaurą parą kopti į kalnus, vaikštinėti po muziejus ar išsilieti šokiuose. Tačiau jei esate nėščia, įprastą gyvenimo tempą teks gerokai sulėtinti. Jei keliausite darbo reikalais ir jums teks skristi, be abejonės, ramybės neduos daug klausimų dėl kūdikio ir savo sveikatos per skrydį. Štai keletas patarimų, kuriuos perskaičiusios pasijusite ramiau.
 
Ar saugu keliauti lėktuvu pirmais nėštumo mėnesiais?

Kelionė lėktuvu dažniausiai negali pakenkti jūsų kūdikiui. Tačiau jei yra kokių nors nėštumo komplikacijų, prieš keliaudama pasitarkite su gydytoju. Specialistai dažniausiai skatina savo pacientes keliauti, teigdami, kad per nėštumą nereikia visiškai atsisakyti įprasto gyvenimo.
 
Faktiškai antrasis nėštumo trimestras - puikus laikotarpis keliauti. Rytinio pykinimo priepuoliai tuo metu jau būna pasibaigę, jūs pilna energijos, o persileidimo tikimybė labai maža. Galite mėgautis visais kelionės ar atostogų teikiamais malonumais.
Jei jaučiatės gerai, o jūsų kūdikis vystosi normaliai, keliauti lėktuvu galite net iki 36-os nėštumo savaitės. Vėliau dauguma oro linijų pačios patars jums susilaikyti nuo kelionės – bent jau dėl to, kad apsisaugotų nuo gimdymo jų lėktuve.
 
Kelionių agentūrų darbuotojai, ko gero, neklaus, ar jūs nėščia, tačiau galite turėti rūpesčių oro uoste. Jei iki gimdymo jums liko ne daugiau kaip viena savaitė, oro linijų darbuotojai turi teisę neleisti jums skristi. Norėdama išvengti nemalonumų, pasirūpinkite raštišku gydytojo leidimu skristi.
Rinkdamasi kelionę, nepamirškite, kad svarbu ne tik oro linijų įstatai, bet ir jūsų savijauta. Jei nedegate nekantrumu gimdyti vidury savanos Afrikoje, būdama nėščia nevykite į šalis, kuriose nėra tinkamos sveikatos priežiūros.
 
Ar slėgio pasikeitimas gali pakenkti kūdikiui?

Ne. Visuose lėktuvuose yra palaikomas normalus slėgis ir nėra įrodyta, kad lėktuvo aplinka galėtų kaip nors pakenkti jūsų kūdikiui. Jei skrendant lėktuvu jūsų nepykino iki nėštumo, tikėtina, kad taip bus ir tapus nėščiai.
Dažniausiai patariama per nėštumą vengti skrydžių mažais lėktuvėliais, kurie išvis neturi spaudimo reguliavimo sistemos. Dėl to, skrendant didesniame aukštyje, sumažėja deguonies kiekis ir galite pasijusti taip, tarsi liptumėte į Everestą. Nors tai kūdikiui tiesiogiai nekenkia, tačiau alina jūsų organizmą.
 
Kaip elgtis, kad skrydžio metu būtų patogu?

Pasistenkite neimti didelių lagaminų: vežkitės tik tai, ką galite lengvai nešti. Jei vis dėlto turite lagaminą, oro uoste galite išsinuomoti vežimėlį.
Kaip ir važiuojant automobiliu, lėktuve svarbu kiek galima patogiau įsitaisyti. Jei šalia esanti sėdynė tuščia, nusiaukite batus ir susikelkite ant jos kojas. Atkreipkite dėmesį, kad lėktuve dažnai sutinsta pėdos, todėl pasirūpinkite avalyne, kurią lengva apsiauti. Tam, kad išvengtumėte galimos venų varikozės, keliaudama dėvėkite specialias pėdkelnes.
 
Skrisdama nepraleiskite progos pasivaikščioti išilgai lėktuvo salono bent kartą per valandą. Perkant bilietus būtų išmintinga užsisakyti vietas arčiau tualeto. Atkreipkite dėmesį, kad kai kur tualetai lėktuvo gale – ten dažnai yra įrengta vieta rūkyti.
Keliaudama savo krepšyje nuolat turėkite įvairių sveikų užkandžių – riešutų ar džiovintų vaisių bei vandens. Daugelis oro linijų savo keleiviams suteikia galimybę užsisakyti specialaus maisto. Todėl nustatytu laiku susisiekite su atstovybe ir užsisakykite vaisių, vegetarišką ar kitą lengvai virškinamą patiekalą.
 
Parengė Gerda Račkauskienė

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentarai 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą