Mama - tai angelas žemėje (nežinomas autorius)

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Laukimo stebuklas > Nėštumas > „Niekada nestoviu ten, kur galiu atsisėsti“ (kaip išvengti kojų varikozės)
Dalintis

Medikai juokauja, kad varikozė – tai žmogaus mokestis už teisę vaikščioti dvejomis. Tačiau žmogus nuo keturkojo skiriasi tuo, kad iš anksto gali pasirūpinti ir ligai užbėgti už akių. Kiekvienas žino, kad ligos lengviau išvengti, nei ją gydyti.
Nėštumas yra kaip tik tas metas, kai varikozė gali „prabilti“. Būtent tada dėl moters organizme siautėjančių hormonų padvigubėja širdies darbas ir augančio svorio našta užgula kojas. Todėl trečiajame nėštumo semestre ant jų gali atsirasti pirmosios „žvaigždutės“.
 
Liga ar tik trūkumas?
 
Varikozę daugelis moterų prilygina celiulitui. Negražu (trumpo sijono negali segėti) ir nemalonu (greitai pavargsta kojos). Tik tiek. Tačiau kai jas išvagoja venų ir kraujagyslių „žemėlapiai“, o paskui atsiranda ir skausmas (naktį jis padvigubėja), tada susirūpinama.
Ypač iš anksto turėtų susirūpinti tos moterys, kurių tėvai ar giminaičiai sirgo venų vožtuvų nepakankamumu. Didelė tikimybė, kad tai paveldėjo ir būsimoji mama.
 
Kas vyksta būsimos mamos organizme?
 
Kaip jau minėta, moters organizmas, augindamas vaisių, priverstas dirbti už du. Todėl padvigubėja kraujo srautas. Kraujas žmogaus organizme pulsuoja ratu: į širdį teka arterijomis, iš širdies – venomis.
Nėščiosios dubenyje augantis pilvukas savo svoriu gali užspausti venų vožtuvus ir pristabdyti kraujo nutekėjimą venomis. Tada kraujas, negalėdamas įprastu greičiu judėti organizmu, užsilaiko, venos plečiasi.
 
Kaip ji gydoma?
 
Daugeliui pagimdžiusių moterų liga praeina savaime. Tiesiog pakinta organizmo apkrova ir vėl viskas stoja į savo vietas. Tačiau kai kurioms „žemėlapiai“ ant kojų lieka. Tokiu atveju gydymo atidėlioti nereikėtų. Medikai teigia, kad kuo anksčiau – tuo geriau. Esant pradinėms stadijoms galima į veną suleisti vaistų ir išgydyti varikozę.
 
Beje, šios procedūros rekomenduojamos tik pagimdžius (jei liga nepraeitų savaime). O per nėštumą kojas rekomenduojama ištepti specialiais kremais ir tepaliukais, pakeliančiais raumenų tonusą. Tada raumenys išjudina „tinginiaujančias“ venas.
 
 
Kaip varikozės išvengti?
 
●  Per nėštumą moterims rekomenduojama mūvėti specialias elastines kojines, kuriomis prekiaujama vaistinėse. Kojinės pagamintos taip, kad atitinkamose vietose priglusdamos prie kojų neleidžia plėstis venoms.
Galima naudoti ir specialų bintą. Tačiau labai svarbu žinoti, kaip juo apsivynioti. Neatsikėlus iš lovos, aukštai iškėlus koją reikia pradėti bintuoti nuo blauzdos kulniuko apačios ir keliauti šlaunies viršaus link.
 
●  Venkite ilgai stovėti. Jei dirbate kirpėja, pardavėja, dėstytoja (ar kitą stovimą darbą), pasikalbėkite su darbdaviu – gal galėtų jums pavesti kitokį, sėdimą darbą. Ne veltui Čerčilis (išgyvenęs devyniasdešimt metų) yra pasakęs: „Niekada nestoviu ten, kur galiu atsisėsti“. Jei tik galite, atsisėskite arba prigulkite.
 
●  Kuo daugiau vaikščiokite. Vaikštant susitraukinėja kojų raumenys, todėl kraujas geriau teka reikiama kryptimi. Išjudinami venų vožtuvai, todėl jis be jokių kliūčių cirkuliuoja ir neapsunkina kraujagyslių. „Apeikite“ šią ligą. Visai nebūtina kas rytą bėgioti varginantį krosą. Per dieną pakaktų paėjėti vieną dvi troleibusų stoteles, pavaikštinėti parke arba laiptinės aikštelėje nelaukti lifto, o kilti pėsčiomis.
 
●  Amerikiniuose filmuose ne tik policininkai, bet ir solidūs verslininkai kojas laiko susikėlę ant stalo. Jie tikrai nėra neišauklėti akiplėšos, tiesiog rūpinasi savo sveikata. Pakėlus kojas veniniam kraujui nereikia kilti į viršų. Jis pats lengvai teka. Todėl aukščiau pakelti patartina ne tik pavargusias kojas. Jei sėdite, nebūtina susikrauti ant stalo, pakaks šalia pastatytos taburetės. Jei galite, po kojomis pasidėkite pagalvėlę.
 
●  Rinkitės itin patogią avalynę. Jūsų kojoms ir taip pakanka apkrovų, tad visai nereikėtų jų laikyti įtempus. Aukštakulnius palikite vėlesniam laikui.
 
●  Kai sėdite, nekelkite kojos ant kojos. Taip pristabdoma „laisva“ kraujo cirkuliacija ne tik kojose, bet ir pilvo apačioje.
 
●  Kelis kartus per dieną pajudinkite kojų raumenis. T.y. pažaiskite balerinas – po kelis kartus pasistiebkite.
 
●  Šaltas vanduo – geriausia tonizuojamoji priemonė. Akimirkai įmerkite kojas į šaltą vandenį arba apsiliekite juo. Beje, labai gerai jas atgaivina ir vandens ledukai. Juos galite užšaldyti su ramunėlių arba ąžuolo žievės nuoviru.
 
●  Kojų apytaką gerina heparininiai geliai. Nuplautas kojas švelniai trinkite geliu du tris kartus per dieną.
 
P.S. Jei jums nuolat skauda kojas, jos greitai pavargsta, ima ryškėti venos, kreipkitės į kraujagyslių specialistus – angiochirurgus.
 
Knyga ,,Laukiame naujagimio"

 

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentaraiMaloni Data: 2011-03-22 19:03:31
Geri patarimai. Visgi jei profilaktika jau nepadeda, apie venų problemas galima daugiau sužinoti venos.lt tinklalapyje. Beje, ten ir gydytojas konsultuoja.

 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą