Mama - tai angelas žemėje (nežinomas autorius)

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Laukimo stebuklas > Nėštumas > Noriu fotosesijos!
Dalintis

Turėti gražių šeimos nuotraukų trokštame kiekvienas. O ką jau kalbėti apie nėščiosios pilvuką, kuris būna vos kelis mėnesius. Kaip ir kūdikis. Čia jis visai mažutis, putlutis, rausvaskruostis, o po kelių mėnesių jau visai kitoks. Kaip įamžinti gražiausias šeimos akimirkas? Kaip elgtis per fotosesiją? Ar esu fotogeniškas? Apie tai kalbiname profesionalus -  FotoFazė fotografą Emilį ir meno vadovę Poliną.

 

Kokio amžiaus vaikutis gali dalyvauti fotosesijoje, ar fotografuojate naujagimius?

 


Fotosesijoje gali dalyvauti bet kokio amžiaus žmogus: vos kelių dienų kūdikėlis, visur bėgiojantis ir visko klausinėjantis vaikutis, maištingas paauglys, suaugęs, savo vaikų turintis žmogus, ar gyvenimiškos išminties raukšlėmis papuoštas senolis. Viskas priklauso nuo fotografavimo aplinkos, fotosesijos idėjos, trukmės ir pasiruošimo.
Nepriklausomai nuo amžiaus, vaiko fotosesija neturėtų būti ilgesnė, nei viena valanda, kartais net pakanka keturiasdešimties minučių. Fotografuojant ilgiau vaikas praranda dėmėsi, ima kaprizytis, pavargsta.
Naujagimius galima fotografuoti tiek studijoje, tiek namuose – jiems pasaulis naujovė, todėl jie neturėtų per daug neigiamai reaguoti į nepažįstamą aplinką, garsus, šviesas. Svarbu įsidėmėti jog naujagimio fotosesijos metu nepatartina fotografuoti su studijinėmis blykstėmis, arba naudojant per daug intensyvią fotoaparato blykstę, kadan
gi tai kenkia jo akytėms. Fotosesija tūrėtų vykti dienos šviesoje, prie natūralaus apšvietimo (tiek studijoje, tiek namuose, tiek lauke). Vaikus nuo 6 mėn. Geriau fotografuoti namuose. Tokio amžiaus vaikiukai jau daug ką supranta, atpažįsta kvapus, aplinką, balsus, todėl juos studija gali gąsdinti, jie gali pasijausti nedrąsiai. Fotografuoti geriausia – namuose, ten jų teritorija, jų pasaulis su jų žaislais, lovyte, kvapais, mamyte, kuri visada yra šalia. Alternatyvus variantas gali būti laukas, atvira erdvė, studijoje fotografuotis irgi galima, tačiau tai reikalauja nemažai pastangų (tiek fotografo, tiek tėvelių). Nuo trijų metukų vaiką drąsiai gali vestis į studiją. Tokio amžiaus žmogutis yra sukalbamas, smalsiai pozuoja, šypsosi, daro tai kas yra prašoma.

 

Kur geriausia fotografuoti vaika? Kambary prie lango? Lauke? Ar tinkama apšvietimą sukurs blykste?

 

Jei fotografuojate patys (mėgėjiškai), tuomet geriau fotografuoti lauke arba prie natūralaus apšvietimo (tinka prie lango, šviesiame kambaryje ir pan.) Tokiu atveju išjunkite blykste, nes mėgėjiškų fotoaparatų (“muilinių”) blykstė “šauna” tiesiogiai ir sugadina reikalingus ir nereikalingus šešėlius.
Jei nuotraukos bus daromos profesionaliai, tuomet taisyklė ta pati – gražiausios nuotraukos yra padaromos be blykstės, natūralioje šviesoje. Jei fotosesija studijinė, priklausomai nuo foto-studijos galimybių, gali būti fotografuojama ir su blykstėmis. Svarbu žinoti, jog šiuo atveju efektas skirsis nuo to, kas yra padaroma su fotoaparato blykste ir tinkama apšvietimą nuolat reikės reguliuoti, tai reiškia, kad studijinės fotosesijos yra kiek statiškesnės.

 

Ką reikėtų žinoti prieš fotografuojantis, kaip tam pasiruošti?

 

Vaikų fotosesijos pasiruošimas labai paprastas: prieš fotosesiją vaikas turi būti, pavalgęs ir išsimiegojęs, aprengtas jums patinkančiais ir jam patogiais drabužėliais. Iš anksto paruoškite jo mėgstamus žaislus. Jei fotosesija vyks studijoje, pasiteiraukite ar fotografas siūlo kažkokį rekvizitą: žaislų, aksesuarų, dekoracijų ir nesidžiaukite, jei jis atsakys „taip“ – jei tokie dalykai turimi, vadinasi, ten fotografavosi daug vaikų, kurie lietė tuos žaislus. Neretai vaikai yra fotografuojami pasodinti ant fono, kuris ištiesiamas ant grindų, tai reiškia, kad ir žaislai ten gulėjo – pagalvokite apie higieną ir geriau atsineškite savo žaislus, nes tikrai žinosite kur jie prieš tai buvo ir kas juos lietė.
Suaugusio žmogaus pasiruošimas yra kiek sudėtingesnis. Prieš fotografuojantis, yra svarbu žinoti ir suprasti iš ko susideda fotosesija ir kaip ji vyksta, nes pasiruošimas fotosesijai sudaro 50% rezultato sėkmės.
Pagrindiniai fotosesijos „sudedamieji“: pasiruošimas, vizažas, apsirengimas, fotografavimasis ir post-produkcijos darbai.
Kiekvienas fotografas dirba skirtingai: vieni susitinka, papasakoja kaip ir ką reikia daryti, kiti trumpai pakonsultuoja el. paštu/telefonu. Čia ir prasideda pasiruošimas. Papasakosime, kaip vyksta susitikimai ir pasiruošimas FotoFazės fotosesijos: Viskas prasideda nuo mūsų pirmojo susitikimo, kai susipažįstame. Aptariame koks galėtų būti makiažas, kokios gali būti spalvos. Įdėmiai klausydamiesi pasakojimų apie hobius ir laisvalaikį jau įsivaizduojame kaip ir ką galima padaryti. Pokalbio metu Jūs „priprantate“ prie mūsų ir fotosesijos metu jau bus drąsiau.
Dažnai yra manoma, kad pasiruošimas fotosesijai vyksta vieną dieną – dvi prieš fotosesiją, tačiau ši nuomonė yra klaidinga, patariame fotosesijai pradėti ruoštis kuo anksčiau, geriausia, prieš dvi savaites.
PASIRUOŠIMAS: Pirmas Žingsnis: VEIDO ODA. Nors PhotoShop‘as daro stebuklus, tačiau nuotraukų redagavimas tai ne vien spuogų šalinimas, kokybiška post-produkcija reikalauja kokybiškų nuotraukų. Kai kurie fotografai siūlo profesionalaus makiažo paslaugas papildomai, kai kurie prieš fotosesiją užsuka šį reikalą sutvarkyti į grožio saloną, mes makiažą darome nemokamai – tik todėl, kad laikome tai pakankamai svarbiu dalyku. Foto-makiažo, sėkmė 50% priklauso nuo Jūsų odos, 50% nuo vizažisto sugebėjimų. Kad rezultatas būtų 100% kokybiškas, odą reikia paruošti iš anksto: Pilingas ir intensyvus drėkinimas sausai odai, kaukės ir kitokios priemonės mišriai ir riebiai odai. Kartais odos problemų priežastis yra ne kosmetinės priemonės, o mūsų mityba, todėl pabrėžiame, kad prieš fotosesiją reikėtų vengti sūrių, daug jodo turinčių produktų, gerti daugiau vandens.
1-2 dienas prieš fotosesiją nepatingėkite užsukti į grožio saloną antakių korekcijai
Antras žingsnis: RANKOS IR KOJOS. Rankų ir kojų nagai turėtų būti vienos spalvos. Prieš fotosesiją nepamirškite nusidepiliuoti kojas ir pažastis. Nenustebkite, jei prieš fotosesijas vizažistė tanaliniu kremu/pudra pateps Jūsų rankas ar kojas – tai daroma, jei žmogus turi pigmentinių nelygumų, arba iš jaudulio atsiranda „žąsies oda“.
Trečias žingsnis: KŪNAS. Jei lankotės soliariume – venkite oranžiškumą suteikiančių įdegio kremų, rudumas nuotraukose atrodys daug gražiau.
Ketvirtas žingsnis: PLAUKAI. Plaukus geriausia susitvarkyti taip, kaip jie Jums atrodo gražiausiai, galvą plauti reikia tą pačią dieną (kitaip fotosesijos pabaigoje plaukai bus sukritę, pavargę). Kiekvienas fotografas dirba savo stiliumi, todėl pasiteiraukite ar reikia papildomai daryti kažkokią šukuoseną.
Penktas žingsnis: POZAVIMAS. Fotosesijos metu fotografas turėtų Jums pasakyti ką ir kaip reikia daryti, tačiau besiruošdami fotosesijai – susidraugaukite su veidrodžiu. Nebijokite pasimaivyti.
Šeštas žingsnis: DIENA PRIEŠ FOTOSESIJA IR FOTOSESIJOS DIENA. Prieš fotosesiją jokiu būdu negerkite alkoholinių gėrimų, neverkite ir išsimiegokite. Jei fotosesijoje planuojama su erotikos elementais, geriausia į fotosesiją atvykti su laisvais, neveržiančiais drabužiais, kad ant kūno neliktų nuospaudų.
FOTOSESIJA: kiekvienas fotografas turi savo darbo stilių, FotoFazės fotosesijosprasideda nuo 15 “apšilimo” minučių. Tai laikas kurio metu yra priprantama prie objektyvo. Šiuo momentu kyla klausimas: ką man daryti? Kaip stovėti? Nepergyvenkite – mes tuo pasirūpinsime:)
POST-PRODUKCIJA, kaip jau minėjome, kiekvienas turi savo darbo stilių, mes dirbame taip: 1. Atranka, 2. Šviesos/spalvų reguliavimas, 3. Estetinis redagavimas.

 

Visi nuotraukoje norime atrodyti gražiai. Kaip to pasiekti? Ar reikėtų padirbėti prieš veidrodį pačiam?

 

Be abejo repeticija prieš veidrodį pravers: tokiu būdu žinosite kaip sau atrodote gražiausiai ir fotosesijos metu galėsite tai „atkartoti“, tačiau „grožio misija“ yra ne Jūsų užduotis, o fotografo – jis turi žinoti ir parinkti iš kokio rakurso ir kaip Jus fotografuoti, kad maksimaliai išryškinti Jūsų pliusus ir paslėpti minusus.

 

Apie ką galvoti, kai tave fotografuoja?

 

Labai geras klausimas. Tai priklauso nuo konkrečios kompozicijos ir tai turėtų reguliuoti fotografas: kartais reikia ramaus žvilgsnio, kartais ilgesingo, kartais tiesiog pozityvios šypsenos arba užtikrinto lemtingos moters žvilgsnio. Tada geriausia, priklausomai nuo užduoties galvoti apie kažką malonaus, jaudinančio, įsivaizduoti save, esant mėgstamo filmo/knygos veikėja, svajoti.

 

 Ko nepatartumėte fotografuojantis, kaip nereikėtų stovėti, kur nereikėtų žiūrėti? Vieni nuleidžia galva, kiti pakelia… O kaip reikėtu?

 

Tai 100% reguliuoja fotografas: priklausomai nuo kokio aukščio jis fotografuoja, kas yra bandoma pavaizduoti. Teoriškai, gražiausiai atrodome išsitiesę, bet juk dešimtis kartų esame matę nuotraukas žurnaluose, kur modelis specialiai išsigaubia, susikūprina. Taisyklių nėra, yra tik fotografo mintis, kurią jis įgyvendina “vesdamas” Jus reikiama linkme.

 

 Apranga – kokia ji turėtų būti?

 

Jei nesate profesionalus modelis, tada turime vieną vienintelį patarimą: atsinešti reikia mylimiausius drabužius, t.y. tokius drabužius su kuriais gerai jaučiatės ir jūsų dėmesys nebus sutelktas į mintis “kaip aš atrodau?”. Jei savo spintoje turite kažką, ką būtinai norite panaudoti fotosesijoje – būtinai atsineškite ir jei jūsų noras yra gražiai įgyvendinamas – jis bus išpildytas.
Jei fotosesijos sumanymas reikalauja kažko papildomo, fotografas apie tai perspės.

 

Makiažas – kuo jis ypatingas? Ar būtina grimuotis?

 

Foto makiažas yra kelis kartus “sunkesnis” nei dieninis ar netgi vakarinis. Jo užduotis atlaikyti didžiulį šviesos kiekį, o šviesus, blankus makiažas šviesą sugeria – ir makiažo NESIMATO. Todėl, neretai foto-makiažas yra vertinamas neigiamai: didelis tanalinio kremo/pudros kiekis, neįprastai ryškios lūpos ir akys, priklijuojamos blakstienos.
Grimuotis yra būtina netgi vyrams. Estetinis foto-makiažas išlygina odos spalvą, koreguoja veido bruožus, apsaugo nuo neestetinio blizgesio.

 

Nėščiųjų fotosesija – kuo ji ypatinga?

 

Ši fotosesija ypatinga dėl kelių dalykų:
1. Reikia numatyti fotografavimosi laiką. Geriausias laikas 7-to mėnesio pabaiga, aštunto vidurys. Tai laikotarpis, kada būsimai mamytei lengviausia pozuoti, turint omenyje, jog visos mamytės nori, jog fotosesijos metu pilvas būtų ne per daug mažas bet ir ne per daug didelis.
2. Kadangi fotosesijos “esmė” – pilvas, reikia turėti omenyje, jog fotografavimas vyksta tik iš tam tikrų rakursų, todėl tokiai fotosesijai reikia išankstinių idėjų, aksesuarų, spalvų.
3. Nėščiųjų fotosesija gali vykti tiek vien su mamyte, tiek ir su tėveliu ar jau turimais vaikučiais.

 

Kada ir kokios nuotraukos išeina geriausiai?

 

Už kitus kalbėti negalime, o mums nuotraukos išeina geriausiai, kai fotografavimas yra “abipusis”. Tai reiškia, kad jei žmogus nori fotografuotis, nuotrauka išeis gerai. Tai svarbu žinoti moterims, kurios labai nori šeimos fotosesijos, tačiau jų antroji pusė tuo nesidžiaugia.

 

Kaip išspausti šypseną..,,cheez”.. ar sakyti ,,obuoliukas” ar panašios gudrybes veikia?

 

Pradėsime nuo to, kad ne visos nuotraukos reikalauja šypsenos. o jei reikalauja, ne visos šypsenos turi būti “cheez’ai”. Jei jau tokio dalyko reikia, tada veiksmingiausiai veikia fotografo pasakymas “nesišypsokit”:) Jei ir tai nepaveikia – metodų daug ir jie visi yra fotografo reikalas – fotografuojamasis neturėtų tuo rūpintis.

 

Fotogeniškumas

 

Šį dalyką esame aprašę savo bloge www.fotofaze.lt/fotogeniskumas

 

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentaraiVaiva Data: 2013-04-12 14:04:49
Sveiki, Labai jau daug klaidų šitam Jūsų straipsnyje :)

 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą