Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Auksarankių studija > Kiti rankdarbiai > Įvairūs kiaušinių marginimo būdai
Dalintis

Patys įvairiausi kiaušinių marginimo būdai: nuo pačių seniausių iki novatoriškiausių

Marginimas natūraliais dažais

    Tai vienas iš pačių seniausių marginimo būdų. Marginimui naudojami natūralūs dažai, išgaunami iš augalų dalių. Reikia paimti tiek vandens, kad jis apsemtų dažomus kiaušinius. Į vandenį įpilti 1 šaukštelį acto ir tam tikrą kiekį intensyvią spalvą turinčių augalų dalių. Mišinys verdamas 15 min. Į atvėsusius dažus merkiami kiaušiniai ir dar verdama 15 min. Išvirti kiaušiniai dar palaikomi dažuose. Nuo to, kiek laiko laikysime margučius dažuose, priklausys spalvos intensyvumas. O štai keletas receptų:
Šokoladinė spalva – 4 šaukštai kavos tirščių, 1 šaukštelis acto, vandens.

Ruda spalva – 12 pakelių arbatžolių, 1 šaukštelis acto, vandens.
Ochros spalva – 4 puodeliai raudonojo svogūno lukštų, 1 šaukštelis acto, vanduo.
Geltona spalva – 1 puodelis ramunėlių, 1 šaukštelis acto, vandens.
Žalia spalva – 2 puodeliai špinatų, 1 šaukštelis acto, vandens.
Rožinė spalva – burokėlių sultys, 1 šaukštelis acto.
Levandų spalva – žibučių žiedų, 1 šaukštelis acto, vandens.
Aukso spalva – 2-3 šaukšteliai ciberžolės arba geltonojo imbiero miltelių, 1 šaukštelis acto, vandens.
Mėlyna spalva – 2 susmulkintos galvos raudonojo kopūsto, 2 litrai vandens ir 6 šaukštai acto. Mirkykite per naktį, jei norite ryškiai mėlynos spalvos.

Dažymas vašku
Pradžioje reikia pasigaminti dažymo įrankį: į pieštuką įsmeikite nedidelį smeigtuką su maža galvute. Skardinėje ištirpinkite vašką (ne parafiną!) ir laikykite jį ant mažytės ugnies, kad neatvėstų. Smeigtuko galvutę mirkome į ištirpintą vašką ir piešiame norimus raštus ant kietai išvirto ir dar šilto kiaušinio. Kai vaškas sustingsta, kiaušinį dedame į šiltus dažus. Išėmę vašką nugramdome arba pašildome ir nušluostome servetėle. Jei norime gauti kelių spalvų raštus, pirmiausia kiaušinį nudažome šviesesne spalva (pvz., geltona), išbraižome raštus ir merkiame į tamsesnę spalvą (pvz., mėlyną). Šiuo atveju turime žalią kiaušinį su geltonais raštais.

Marginimas lipniomis juostelėmis
    Technika labai paprasta – ant virto kiaušinio ornamentus reikia  lipdyti iš lipnios juostos, paskui dažyti šviesiais dažais, paskui vėl užlipdyti – tada į kitokius dažus. Pakartojus procesą keletą kartų – galite gauti žavingą ir netikėtą rezultatą.

Marginimas siluetais
    Iš lipnaus popieriaus iškerpami patys įvairiausi velykiniai siluetai ir kruopščiai prilipdomi prie virto kiaušinio. Tada belieka įmerkti kiaušinį į vandenį su dažais ir pasidžiaugti rezultatu.

Marginimas tinkleliais
Jei namuose turite tinklelių nuo daržovių įpakavimų, pasirodo, jais sėkmingai galima nudažyti kiaušinius. Tereikia į tinklelį įvynioti kiaušinį, paskui aprišti švariu baltu skudurėliu ir virti puode.
 
Marginimas ,,emocijomis“
Ant nudažytų įvairiaspalviais dažais kiaušinių juodu markeriu nupieškite kokias tik norite emocijas. Štai kokie linksmi margučiai.

Marginimas kempinėle
   Išvirkite kiaušinius. Pamirkykite kempinėlę vandenyje. Sukarpykite ją į kelias mažesnes dalis, kad būtų pakankamai kiekvienai spalvai. Vienkartinę lėkštę panaudokite kaip paletę, mažais kiekiais išspauskite kelių skirtingų spalvų dažų. Pasidėkite šalia tuščią kiaušinių dėžutę, į kurią dėsite išmargintus kiaušinius, kad šie išdžiūtų. Padažykite kempinėlę į akrilinius dažus, popieriniu rankšluosčiu nusausinkite jų perteklių. Laikydami kiaušinį rankoje, lengvais prisilietimais kempinėle tapšnokite jį norima spalva, marginkite piešinėliais ar raštais. Nudažytą kiaušinį dėkite į dėžutę, kad nudžiūtų. Dažams nudžiūvus, išmarginkite jį kita spalva. Šį procesą kartokite kol jūsų margutis taps pakankamai spalvingas ir gražus.

Skutinėjimas
Nudažome kiaušinius natūraliais ar sintetiniais dažais. Mažu peiliuku išskutinėjame pačius įvairiausius raštus. Marginimo esmė yra tokia: peiliuku nuskutamas viršutinis dažų sluoksnis ir pradeda matytis apatinis, baltas kiaušinio lukštas. Geriausia skutinėti balto lukšto kiaušinius.

Namų puošybai skirti margučiai

Puošimas žolyte
Išpūsti kiaušinio lukštai apklijuojami žolės stiebeliais ir įtupdomi į mažus vazonėlius.

Puošimas siūlais
Išpūskite kiaušinį. Kiaušinio lukštą nuplaukite ir nušluostykite. Į vieną skylutę įkiškite siūlo mazgelį ir užtepkite lipalu. Tuomet palaipsniui tepkite lipalu kiaušinio lukštą ir sukite siūlą. Kai norėsite pradėti darbą kita spalva, siūlą nukirpkite ir priklijuokite. Šalia buvusios spalvos siūlo galo priklijuokite naujos spalvos siūlo galą. Taip apsukite siūlu visą kiaušinio lukštą.

Vilnos kiaušiniai
Išpūskite kiaušinį. Pasiruoškite karštą muilo tirpalą. Kiaušinį apdėkite norimos spalvos vilnos gabalėliais, sudrėkinkite karštu muilo tirpalu ir atsargiai glostykite tol, kol vilna įgaus kiaušinio lukšto formą.

Puošimas dekoratyviomis juostelėmis
Ant nudažyto kiaušinio reikiamose vietose priklijuokite dekoratyvias juosteles. Sukurkite pačius įmantriausius raštus.

Puošimas grūdais
Ant išpūsto kiaušinio lipalu klijuokite įvairias grūdines kultūras bei kitus birius maisto produktus: žirnius, kmynus, ryžius, grikius, kavos pupeles, lęšius, soras, pupeles ir kt.

Dekupažo būdu dekoruoti kiaušiniai
Darbui reikės: kiaušinių lukštų, akrilinių dažų, servetėlių, vandeniu skiesto lipalo, akrilinio lako, sendinimo lako.
Imame paruoštą tuščią kiaušinį ir dažome šviesiais akriliniais dažais. Kad būtų lengviau dažyti ir džiovinti, į vieną iš skylučių įkišame pagaliuką. Viršutinė skylutė pasislepia bedažant, o apatinę mes paslėpsime darbo pabaigoje. Kai dažai išdžiūsta, galime kiaušinius dekoruoti servetėlėmis. Išsirenkame norimus motyvus iš servetėlės ir su skiestu lipalu juos priklijuojame. Jeigu nenorime sendinimo, kiaušinį paprasčiausiai nulakuojame.
Jeigu norime pasendinti kiaušinį, tepame Antika1 laku, kuomet jis išdžiūna, tepame Antika 2. Kiaušinių paviršius gražiai suskilinėja. Tam, kad išryškintumėme suskilinėjimus, įtriname juos auksiniais ar kitokiais tamsesniais akriliniais dažais. Taip įvairiai išdekoruotus kiaušinius mes nulakuojame akriliniu laku ir leidžiame išdžiūti. 

 Frivolite technika dekoruoti kiaušiniai
Tai gana daug laiko užimantis darbas. Apie šią techniką yra pakankamai literatūros. Pirmiausiai reiktų pasimokyti gaminti frivolitus, o tuomet jais papuošti kiaušinio lukštus.
Vieni margučiai ažūriniai, tuščiaviduriai. Juos reikia daryti iš dviejų dalių. Numezgus iškrakmolyti ir aptempus ant kiaušinio susiūti. Kai išdžiūsta, siūlę išardyti, ir atsargiai nuėmus nuo kiaušinio, vėl susiūti.
Pilnavidurius margučius daryti daug paprasčiau, čia ir aiškinti nėra ko, reikia tik gerai apskaičiuoti dydį. Nepataikius, tenka išmesti, nes išardyti ši technika neleidžia.

Marginimas lukštais
Nudažykite išpūstą kiaušinio lukštą ir apklijuokite suskaldyto kiaušinio lukšto gabalėliais.

Marginimas modelinu
Kiaušinio lukštas apklijuojamas modelino juostelėmis. Po to modelino kiaušinis kepamas orkaitėje pagal instrukciją.

Margučiai, dekoruoti quilting būdu
Iš spalvoto popieriaus padaroma daug elementų, kurie vėliau tam tikra tvarka, pagal pasirinktą raštą suklijuojami ant kiaušinio lukšto. Daug kantrybės reikalaujanti technika.

Iformacija surinkta iš įvairių interneto puslapių


Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentaraiberta Data: 2014-03-26 19:03:45
labai geri marguciai jau mes su seima nusprendem ka darysim pasibandem ir mum puikiai isejo marguciai:)

berta Data: 2014-03-26 19:03:57
labai geri marguciai jau mes su seima nusprendrm ka darysim pasibandem ir mum puikur marguciai isejo :)

kamara Data: 2012-04-05 20:04:27
labai mazai informacijos ir seim man nepavyko jokios is tu pateiktu spalvu pasigaminti nepavyko

tamara Data: 2012-03-28 14:03:40
supwer . labai aciu.

 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą