Mama - tai angelas žemėje (nežinomas autorius)

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Laukimo stebuklas > Gimdymas > Ar vyrams būtina dalyvauti gimdyme?
Dalintis

Daugeliui tėvų toks klausimas skamba net nepadoriai: o kaip gi kitaip? Moterys nori, kad jų vyrai ar draugai dalyvautų gimdyme, o vyrai ten veržiasi, ginkluoti foto aparatais ir kameromis. Tikrai labai svarbu padėti gimdyvei, mylimai moteriai ir įamžinti vaikelio gimimą, perkirpti virkštelę, pirmam paimti naujagimį ant rankų…
“Moteriai gimdymas yra didžiulis stresas, todėl jai labai svarbu, kad vyras būtų šalia, jai būna šiek tiek lengviau, - įsitikinęs tėtis Mečislovas, - nerealiai geras jausmas, kai paimi kūdikį ant rankų, perkerpi virkštelę, paduodi žmonai… Sunku apsakyt, bet tikrai geras jausmas”.
 
Nėščiųjų sveikatingumo mokyklos vadovas Romualdas Šemeta tvirtina, kad gimdyvei artimo žmogaus parama yra labai svarbi. “Dabar yra priimta, kad būtų gimdymo padėjėjas, užsienyje šis žmogus vadinamas partneriu”, - sako R.Šemeta. Pasak jo, partneriu gali būti gimdyvės vyras, mama, sesuo ar draugė, nors dažniausiai tokiu padėjėju būna vyras. Gydytojas įsitikinęs, kad tik pasiruošę vyrai gali dalyvauti gimdyme, nes nepasiruošęs tiesiog nežinos, ką daryti. Būsimasis tėtis turi žinoti, kas ten vyksta ir kokios jo pareigos. Gimdyvei yra būtinas padėjėjas dėl jos pačios psichinės būsenos gimdymo metu. “Gimdanti moteris būna ypatingai jautri, jaučia saugumo stoką, - sako R.Šemeta, - moteris kur kas labiau pasitiki, jei yra kas nors iš artimųjų”. Gydytojas teigia, jog yra įrodyta, kad būna žymiai mažiau komplikacijų, operacijų, jei gimdymo metu yra gimdyvės padėjėjas. 
 
Vyrams nėra lengva pasiryžti šiam atsakingam žingsniui.
 
 “Man šiek tiek baisoka, bet labai norisi pamatyti savo vaiko atėjimą į gyvenimą, todėl tikiuosi dalyvauti”, - sako laidoje kalbintas būsimasis tėtis Jaroslavas. Vaikų ir paauglių psichiatrė Goda Bačienė mano, kad jeigu tėveliai bijo, geriau ir nedalyvautų gimdyme. “Iš vienos pusės tai yra labai gražu, tai gali sustiprinti poros santykius, tai yra vienas kito indėlio, darbo įvertinimas”, - sako G.Bačienė. Jos teigimu, vyras dalyvaudamas gimdyme parodo didelę pagarbą moters misijai, prisiimdamas atsakomybę padėti gimdyvei. Tačiau pasitaiko ir visiškai priešingų dalykų, kai vyrai prisiima visus nuopelnus, sakydami, kad visos moterys pagimdo, o štai aš išbuvau gimdyme! Pasak psichiatrės G.Bačienės, tokie vyrai jaučiasi didvyriais, o jų požiūris į moterį kaip į “bobą” taip ir nepasikeičia.
 
Yra kategoriškų vyrų, kuriems gimdykloje ne vieta, bent jau jie patys taip mano.
 
“Manau, kad gimdymas yra vienas iš tokių sakralinių procesų, kuriuose vyra ne tik kad neturėtų dalyvauti, bet ir neturi teisės dalyvauti”, - teigia tėtis Liutauras. Jis įsitikinęs, kad moteris turi turėti paslaptį, o vaiko atėjimas ir yra didžioji moters paslaptis. “Tai yra ne vyriškas reikalas, vyro reikalas yra medžioti, parnešti namo pinigų, grobį, briedį ar žuvį, o gimdyti yra moterų reikalas”, - kategoriškai įsitikinęs pašnekovas.
 
Vaikų ir paauglių psichiatrė G.Bačienė taip komentuoja tokią “vyrišką” poziciją: “Vyrui kuris yra labai savimi pasitikintis ir įsivaizduoja esąs pasaulio valdovu, pamačius, ką nuveikia moteris šiame pasaulyje, kartais jo vertė labai sumažėja… “ G.Bačienė ironizuoja, kad tokį pergyvenimą deja ne visi vyrai gali pakelti…
 
 
Auksė Kontrimienė

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentarai 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą