Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Laukimo stebuklas > Gimdymas > Figūra po gimdymo
Dalintis

Ar pastebėjote, kaip ką tik „iškeptos" mamytės mielai knisasi mergautinių drabužių spintoje ar lekia į parduotuves, ieškodamos liemenį, klubus, krūtinę aptempiančios suknelės - bene didžiausio moteriškumo simbolio? Taip gera vėl pasijusti vienai, be taliją „išsprogdinusio burbulo". Mamytės, įsispraudusios drabužėlį, bėga pasidžiaugti savo atspindžiu. Tik veidrodis, atrodo, tyčiojas - vietoj iškilių moteriškų formų išryškina riebalų kalnelius ten, kur jų gyvenime nebuvo...
 
Per kiek laiko ir kaip moteris turėt grįžti prie savo svorio, savų apimčių, galų gale prie mergautinių drabužių - kalbinu Vilniaus Lazdynų poliklinikos Moterų kon­sultacijos vedėją Stanislavą Navickienę.
 
Kiek leistina priaugti per nėštumą?
12-14 kg. Kai kurios moterys priauga daugiau kaip dvidešimt. Jaunesnės priau­ga mažiau, nes tukti labiau linkusios vy­resnės gimdyvės.
 
Kiek netenkama gimdant?
Kūdikis sveria apie 3-4 kg, placenta 500-600 g, vaisiaus vandenų apie 0,5-0,91, organizmo skysčių 1,5-2 1. Taigi per gim­dymą moteris netenka 6-7 kg svorio.
 
Kaip išvengti strijų?
Tai priklauso nuo kiekvienos moters in­dividualiai. Vienų pilvas ir krūtinė išsipu­čia didžiausi ir jokių strijų nėra. Žiūrėk, kita - lieknutė, paskutiniais mėnesiais at­rodo vos ne kaip balerina, o pilvas dryžuotas nuo strijų.
Odos elastingumą rei­kia puoselėti iki gimdymo. Patartina kas rytą apsiprausti vėsesniu vandeniu, o pil­vą ir krūtinę šluostyti šiurkštesniu rankš­luosčiu. Dabar labai reklamuojami kre­mai, apsaugantys moters odą. Pa­cienčių (ne visos išgali, nes brangu), naudojančių juos, rezultatai neblogi.
 
Girdėjau, kad prieš gimdymą išplatėja dubens kaulai, ar tikrai taip?
Netiesa, kaulai liks tokie patys. Jie vi­siškai nesikeičia. Kinta tik poodinis rie­balų sluoksnis ant šlaunų, todėl vizualiai moters klubai atrodo platesni.
 
Ligoninėse po gimdymo mamos ant pilvo rišasi rankšluosčius, tikė­damos, kad taip greičiau susi­spaus atsikišęs pilvas.
Rankšluosčiai figūrai nepadės. Pilvas turi trauktis natūraliai. Per laikotarpį po gimdymo moters gimda nuo kilogramo sumažėja iki 100 g. Galima pasirišti diržą tik tam, kad prilaikytų liulantį pilvą - tuo­met lengviau vaikščioti.
 
Girdėjau tokią teoriją, jog per kiek laiko moteris storėja, tiek pat laiko jai reikia ir „susitraukti".
Pilvelis pradeda kilti nuo ketvirto nėš­tumo mėnesio, taigi šešis mėnesius mo­ters pilvas didėja. Lygiai per šešis mėne­sius moteris turi atgauti savo pirminę fi­gūrą. Skubėti tikrai nereikia.
Atsiminki­te - kokios įeisite į gimdyklą, beveik tokios pat iš jos ir išeisite. Per nėštumą moteris būna stora ir nėščia, po gimdymo lieka tik stora. Porą mėnesių moteriai dar ge­riausiai tiks drabužiai, kuriuos nešiojo per nėštumą. Pilvas vis dar bus atsikišęs. Vie­na iš priežasčių - padidėjusi gimda, kuri sumažės tik po 6 savaičių.
 
Kad nesugestų nuotaika, kai iš ligoni­nės važiuosite namo, nesivežkite mėgsta­mo kostiumėlio ar aptemptos suknutės. Geriau grįžkite su nėščiosios drabužiais. Nuotaika pagerės, kai pastebėsite, jog jūs nors šiek tiek sulieknėjote.
 
Kiek tiesos, kad po cezario pjū­vio moterų labiau nukaręs pilvas nei gimdančių natūraliai?
Po cezario pjūvio moteris ne taip grei­tai gali daryti mankštą, tačiau skirtumo di­delio nėra. Skirtumas gali būti tik tuomet, jei moteris buvo labai nutukusi: tada po ce­zario pjūvio pilvas bus nukaręs todėl, kad susiūtas poodinis sluoksnis. Šis skirtumas pastebimas tik porą mėnesių - pilvas lyg užkritęs, bet po to, kai siūlai rezorbuoja­si, viskas grįžta į savo vietas.
 
Kaip išsaugoti gražią krūtinę?
Labai svarbu taisyklingai maitinti kū­dikį. Tai reiškia - dažnai, kas 2-3 valandas, ir reguliariai, kad krūtinė nuolat būtų „iš­tuštinta" ir nepersitemptų. Moterims, ku­rios turi labai daug pieno, siūlome regu­liariai „nusitraukti". Labai svarbu įsigyti patogią, krūtinę prilaikančią liemenėlę.
 
Mamos ir močiutės dažnai pa­sako: po pirmo vaikelio liekna bu­vau, bet po antro tai ir sustorėjau. Kiek čia tiesos?
Dažniausiai po kiekvieno gimdymo vienas kitas kilogramas prisimeta. Tačiau įvertinkite, kiek liko kilogramų po pirma­gimio, ir pridėkit dar tuos, kurie pasiliko po antrojo vaiko. Juk moteris savo figūrą lygina tik su mergautine, su tokia, kokia ji buvo prieš pastodama pirmą kartą.
 
Gaila žiūrėti, kai moterys pačiame žydėjime sėdi namuose apsilei­dusios. Jos šalia turi mylintį vyrą ir mažą kūdikėlį - lyg ir nėra prieš ką labai puoš­tis... Tačiau savo figūra susirūpinti būtina praėjus porai mėnesių po gimdymo.
 
Kalbėjosi Jūratė Jadkonytė

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodas



Kiti komentarai



Gimdžiusi Data: 2018-05-13 22:05:56
Aš ir po trijų likau tokia, kokia buvau. Turbūt todėl, kad nesėdėjau bambėdama kokia stora esu, o stengiausi judėti. Žinoma dar padėjo ir tai, kad ilgai maitinuo, tuo pačiu prisižiūrėdama ką dedu į burną, nes vaikiuko pilvukas buvo labai jautrus. Daug produktų turėjau atsisakyti. Prie kai kurių net ir nebegrįžau, nes praėjo poreikis su laiku. Taip pat nuo pat pirmosios dienos nuolatinis palydovas buvo
nomeda Data: 2017-01-30 14:01:46
Manau nerimauti nėra dėl ko. Visos moterys šiek tiek pasikeičia po gimdymo, tai natūralu. Man priaugti kilogramai po gimdymo labai greitai ir lengvai nukrito be jokių papildomų pastangų. O jei labai jaudinatės dėl savo figūros, galite išbandyti įvyniojimus http://www.azuolynospa.lt/kuno-proceduros/kuno-ivyniojima-pilingai kurie padeda numesti svorio.

 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą