Apie higieninius paketus
Televizijos ekranuose vis pasirodo higieninių paketų reklamos. Išsirinkti šiuos moteriškumo atributus trims keturioms ciklo dienoms ne taip jau sudėtinga. O pagimdžius viskas yra kitaip. Švaros priemonių reikia jau ne kelioms dienoms, o 3-4 (po cezario operacijos - net šešioms) savaitėms. Todėl vienokie higieniniai paketai reikalingi iškart pagimdžius, jau kitokie - po savaitės ir pan. Tad kokius rinktis ir kaip juos taikyti, klausiame ginekologės Dalios Ulevičienės.
Kas moters organizme vyksta pagimdžius?
Pirmomis dienomis iš moters organizmo teka išskyros - lochijos (tai kraujas, gleivės ir audinių likučiai). Pirmą savaitę jų išsiskiria apie 1,5 litro. Pirmas dvi tris dienas po gimdymo išskyrose būna daug kraujo. Po keturių-septynių dienų jos tampa rausvos, vėliau - gelsvai baltos, po poros savaičių - skystos ir negausios. Lochijos išnyksta po trijų keturių savaičių.
Visą šį laiką reikalingos paprastos asmens higienos priemonės: muilas, vanduo, paketai. Galima naudoti dušo želė, skirtą intymiajai higienai. Makšties po gimdymo plauti nerekomenduojama.
Kokių paketų vežtis į ligoninę?
Vaistinėje reikėtų įsigyti specialių, skirtų po gimdymo, paketų. Jie yra gana dideli ir pajėgūs sugerti gausias išskyras. Jų reikės tris pirmas dienas, todėl pakaks vieno pakelio. Pirmą dieną gimda traukiasi greičiau, todėl prireiks apie penkių įklotų. Antrą dieną - iki keturių. Kitas dienas galima naudoti paketus, pirktus parduotuvėje. Tik būtinai imkite didesnius (ant pakuotės nurodyti trys lašiukai arba su užrašu „Ultra").
Ar galima naudoti vadinamuosius tamponus?
Po gimdymo ir pogimdyminiu periodu (šešias savaites) bei tol, kol moteris nepasitikrina pas ginekologą, tamponų naudoti negalima. Makštyje dar gali būti įtrūkimų, todėl naudojant tamponus lengvai gali pakliūti infekcija. Be to, pirmomis savaitėmis per daug gausios išskyros. Negalima leisti, kad jos kauptųsi moters organizme.
Ar rekomenduojami vienos rūšies paketai?
Įvairių firmų paketai daromi iš skirtingų, tačiau natūralių, ekologiškai švarių medžiagų. Jeigu moteris su atitinkamos rūšies įklotais jaučiasi gerai, galima naudoti tuos pačius. Tačiau dažnai pasitaiko, kad kai kuriems higieniniams paketams moters organizmas pasidaro alergiškas. Tada juos būtina keisti arba kaitalioti su kitos firmos higieniniais įklotais.
Be to, būtina naudoti želė intymiajai higienai ir mūvėti tik medvilnines kelnaites. Ypač alergiškoms moterims rekomenduočiau paketėlius, pagamintus iš vatos ir marlės.
O kaip dėl aromatizuotų higieninių paketų?
Aromatizuotus galima naudoti tik retkarčiais. Jie labai alergizuoja, todėl gali atsirasti niežulys
Ar iš tikrųjų higieniniai paketai yra geriausi tie, kuriuos nuolat regime reklamose, t.y. garsiausių pasaulio firmų?
Žinoma, reklama daro įtaką mums, tačiau kiekviena moteris turėtų rinktis tuos, kurie jai labiausiai tinka. Todėl nereikėtų bijoti eksperimentuoti. Beje, daugelis skundžiasi itin moderniais paketais, kurių viršutinis sluoksnis su daugybe piltuvėlių sudarytas tarsi iš plastiko. Moterys teigia, kad nuo jų organizmas pasidaro jautrus. Todėl verčiau rinktis tuos, kuriuose daugiau natūralesnių medžiagų, pavyzdžiui, medvilnės.
Neringa Railytė