Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Kūdikis > Vystymasis > Kai kūdikis nuobodžiauja
Dalintis

,,Gimus vaikeliui jau antrą mėnesį pastebėjau, kad jis lyg ir nenori gulėti lovelėje ilgesnį laiką. Mažiukas darosi irzlokas, neramus. Ar toks mažas žmogutis jau gali jausti nuobodulį? Jei taip, kaip jo išvengti?” – svarsto jauna mama Aistė. Jai patarti gali psichologė Janina Šeibokienė.
 
Jauni tėvai būna labia patenkinti, kai išmoksta įspėti mažylio norus vienu ar kitu momentu. Tačiau ateina metas, kai kūdikio verksme pasigirsta naujos gaidos, simbolizuojančios tikrai ne alkį, skausmą ar kitokius nepatogumus. Šis šauksmas reiškia, kad mažiukui nusibodo miegoti, gulėti ir jis neturi ką veikti. Kūdikis verkia, nes nežino, kaip išsivaduoti iš anksčiau nepatirto ir nemalonaus nuobodulio.
 
Kaip galima išblaškyti dviejų mėnesių kūdikio nuobodulį? Mamos nuo seno tai daro instinktyviai. Kartais padeda lengvai supama vaiko lovelė, kartais – virš lovelės ar netoli lango pririštas oro balionas. Kai kada mažylis nurimsta tik ant motinos rankų, kur jam šilta, saugu ir jauku. Prisiglaudęs prie mamos kūdikis gali bent iš dalies patenkinti savo dar ne visai aiškiai suvokiamas reikmes.
 
Kuo užsiimti? 
 
Iš pradžių kūdikis nemiega trumpai, bet po savaitės kitos tėvai vis dažniau lovelėje randa mažylį atmerktomis akimis. Tai jau ne atsitiktinė nemiga, o būsena, kuomet galima nuobodžiauti arba rasti daugybę įdomių užsiėmimų.
 
Pirmiausia veikla, priimtina kūdikiui pagal jo jėgas – klausymasis. Juk jis gali klausytis, ir tai jam tampa vis įdomiau. Mažylis klausosi žmonių balsų, indų skambčiojimo, musės zyzimo, iš gatvės sklindančių garsų ar tyliai grojančios muzikos.
O vaikelio žvilgsnis, dar neseniai stabtelėdavęs tik prie šviesos dėmių, pradeda klaidžioti ir pamažu pastebi visa, kas ryšku, spalvota. Kūdikio žvilgsnis fiksuoja judančius daiktus.
 
Tačiau neretai mažylis gulėdamas negirdi jokių garsų ir tegali matyti tik  tuščias sienas ar lubas. Todėl nėra ko stebėtis, kad vaikas pradeda nuobodžiauti ir visa esybe protestuoti - niurgzti, verkti – tokiu būdu bandydamas prisišaukti pagalbos, kuri turėtų jį išvaduoti iš nuobodulio. Naujų pojūčių poreikis kūdikiui augant tampa toks pat stiprus kaip ir alkio jausmas.
 
Labiausiai vaikelio žvilgsnį traukia raudona ir oranžinė spalvos. Mažylis gali vis ilgiau stebėti ant virvutės sunertus spalvotus barškučius, oro balionus, vėjelio plaikstomą užuolaidą.
Žinoma, po kurio laiko kūdikiui ir tai gali nusibosti, o tada jis vėl pradeda niurzgėti. Būkite atidūs – sudominkite mažiuką: pakabinkite naujų žaisliukų, perstatykite lovelę taip, kad kūdikis matytų kambaryje esančius namiškius. Geriausia tai padaryti laiku, kol vaikelis dar neįsirėkęs.
 
Atminkite – mažas žmogutis, kurio poreikius suaugusieji laiku pastebi ir stengiasi patenkinti, auga linksmas ir laimingas. Tokie vaikai paprastai būna paklusnūs, neišlepę ir auga sveiki, nes nepatiria bereikalingo mažiukams streso.
 
Kristina Šimonytė

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodas



Kiti komentarai



 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą