Mama - tai angelas žemėje (nežinomas autorius)

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Kūdikis > Vystymasis > Pažymys pagal Apgar schemą
Dalintis

Jau pirmosiomis gyvenimo valandomis ką tik gimęs žmogelis, lyg mokinukas, vertinamas pažymiais. Kas tai per vertinimo sistema ir kodėl jos reikia, pasakoja Vilniaus universiteto Vaikų ligų klinikos Neonatologijos centro vedėja, docentė dr. Nijolė Drazdienė:
 
„Tik mamos įsčiose būsimas vaikutis gyvena be rūpesčių – jam ten šilta, saugu ir gera. Atėjus į šį pasaulį tenka prisitaikyti prie visiškai naujos aplinkos. Ne kiekvienam pavyksta iš karto. Kai kuriems naujagimiams prireikia medikų pagalbos. Per pirmąsias 30 sek. įvertinama naujagimio kvėpavimas, širdies susitraukimų dažnis, odos spalva ir nusprendžiama, ar mažyliui reikia gaivinimo priemonių.
 
Praėjus 1 min. po gimimo kūdikio būklė įvertinama pagal 1953 metais Virginijos Apgar pasiūlytą schemą. Vertinami penki pagrindiniai gyvybiniai požymiai: širdies veikla, kvėpavimas, raumenų tonusas, refleksinis dirglumas ir odos spalva.
 
Kiekvienas požymis vertinamas 0, 1 arba 2 balais. Jų suma parodo, kokia naujagimio būklė. Ji labai gera, jei naujagimis įvertinamas 8–10 balų. (Tiesa, tai nereiškia, kad vaikas gimė sveikas. Gali būti, kad naujagimis turi raidos ar kitų sutrikimų.) Jei 7 balai – lengvo laipsnio hipoksija (deguonies stoka), 4–6 – vidutinio sunkumo hipoksija, 3 ir mažiau – sunki būklė.
 
Naujagimio būklė vertinama praėjus vienai minutei po gimimo, po to – penkioms minutėms ir po dviejų valandų. Jei mažylį reikia gaivinti, vertinama dažniau.
 
Jei naujagimis buvo įvertintas mažiau nei 7 balais, mama turėtų pasidomėti kodėl. Priežasčių gali būti daug. Neretai tai lemia motinos ar naujagimio liga, tam tikri nėštumo eigos sutrikimai, kartais ne visai sklandus gimdymas.“
 
Šaltinis: knyga ,,Laukiame naujagimio"

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentarai 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą