Mama - tai angelas žemėje (nežinomas autorius)

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 
 

 
 

 
 
 

Mažylis > Priežiūra > Vaiko kambarys
Dalintis

Ar iš tiesų visos mergaitės svajoja apie rožinį barbių kambarį, o berniukai – transformatorių rojų? Greičiausiai tai būna tik trumpas susižavėjimas žaidimu. Ir mes, suaugusieji, puikiai suvokiame kad vaikų kambarys pirmiausia turi būti jaukus, patogus šeimininkui ir šiek tiek pašėlęs... ar bent jau priminti vaikystės pasakas ir svajones... Siūlome keletą patarimų:
 
Kambario sienos
 
Idealu, jei leidžiate vaikui pasirinkti spalvą, kuri jam patinka. Tačiau ikimokyklinio amžiaus vaikai gali siek tiek nepataikyti. Nebijokite patarti ir kiek pakoreguoti.
Jei dukrytė nori mėlynos spalvos sienų, - puiku, tik pasiūlykite šviesesnius tonus. Tamsi spalva – ne vaikų kambariui. Kaip ir labai aktyviai ryški. Pirmosios spalvos sukuria niūrumo nuotaiką ir aptemdo kambarį, o antrosios pernelyg stimuliuoja ir net skatina agresiją.
O dar smagiau – nebijokite eksperimentuoti. Pabandykite kiekvieną sieną nudažyti skirtingomis pastelinėmis spalvomis. Ir dar. Rinkitės kokybiškus dažus, bet ne pačius brangiausius.
Nepamirškite – juk tai bus vaiko kambarys ir galbūt jo naujasis šeimininkas norės pats sienas pagražinti. Kas gali būti geriau už laisvę vaikų kambaryje, kai ant tavo sienų šypsosi tavo paties nutapyti drambliai? Arba, gal vaikui tiesiog norėsis prisiklijuoti lipdukų, plakatų ir pan...
 
Daiktai, esantys vaiko kambaryje
 
Pirmiausia lova. Ji turėtų būti,jūsų manymu,jaukiausioje vietoje, tinka visokiausi baldakimai, spalvinga patalynė ir būtinai šalia lovos įtaisykite šviesos jungiklį. Gali būti ir naktinė lemputė, jei mažylis naktį atsikeltų į tualetą ar šiaip jam pasidarytų baisu.
O gal vaikui smagiau užmigti iš vakaro pavarčius mylimą pasakų knyga.. Be lovos, vienas iš būtiniausių baldų – spinta drabužiams. Tik  šitaip vaiką nuo mažų dienų pratinsite tvarkingai pasidėti ir (tvarkingus rasti) drabužėlius. Net ir higienistai įspėja, kad vaikiškiems drabužėliams nė vieta  suaugusiųjų spintoje. Jei jūsų mažyliui nėra dešimties metų, labai rekomenduojama kambary didžiulė dėžė žaislams.
 
Tvarka vaiko kambaryje
 
Daugelis tėvų guodžiasi, kad į mažųjų kambarius sunku net įeiti – ten tokia netvarka ir chaosas, kad ir velnias koją nusilaužtų. Taigi, tam ir reikalinga didelė dėžė žaislams. Juk pažaidus visada lengviau žaislus sumesti į dėžę, nei atidžiai dėlioti į lentynas – ar ne? Tačiau ne viskas gali būti ,,sandėliuojama“ dėžėje, tarkime knygos.
Tokiu atveju, darželio auklėtojai (net pavydu, darželio grupėse visada tvarka) yra įvedę taisyklę: prieš imdamas naują žaislą ar daiktą, pirmiau į vietą privalai padėti žaislą, su kuriuo jau nežaidi. Atrodo paprasta. Telieka mažąjį gudrutį išmokinti.
Lina Mažeikienė

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentarai 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą