Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Mažylis > Maitinimas > Nupirkite vaikui ledų!
Dalintis

Purūs lyg debesys, saldūs lyg nektaras, gaivūs kaip šaltinis. Kas? LEDAI. Nežinau, ar jų išradėjas gavo Nobelio premiją, bet tai, kad iki šiol jais mėgaujasi mažas ir senas, rodo, kad receptas tobulas...
Jau matau, kaip jūsų atžalėlė įsikibusi į ledų vežimėlį rauda: „Noliu ledų...“ O jūs tempiate nenuoramą toliau nuo pagundų. Ir be reikalo. Nupirkite vaikui ledų. Sakote, ledai – ne vaikų maistas? Jie neturi nieko naudinga? Vaikas „pasigaus“ anginą? Netiesa. Štai todėl:
 
Mitas Nr. 1
Ledai – ne mažylių maistas
Žindančiam kūdikiui, žinoma, ledai dar ne maistas. Ir ne tik dėl to, kad jie šalti. Juk ledai gaminami iš karvės pieno. O gydytojai mažiukams iki pusantrų metų išvis jo ragauti nerekomenduoja. Be to, gali būti, kad ir vyresnio vaiko organizmas nevirškina karvės pieno baltymų. Todėl prieš pirkdami ledus pasidomėkite, kas rašoma ant pakelio. Jeigu jūsų mažiukas jau išbandė įvairius pieno produktus ir nėra jiems alergiškas, vadinasi, ledai – jam.
 
Beje, daugelis tėvų sunerimsta, ant pakelio radę užrašus apie stabilizatorius. Tačiau be jų ledų pagaminti neįmanoma. Juk stabilizatoriai ledams padeda ilgiau išlikti.
Žiūrėdami į pakelį, atkreipkite dėmesį į spalvos, skonio ir aromatų priedus. Čia, žinoma, pirmenybę reikėtų teikti natūraliems priedams: uogienėms, riešutams ir pan.
 
Mitas Nr. 2
Ledai – nesveikas maistas
Ledai iš tikrųjų turi daug riebalų, cukraus. Tačiau ne tiek daug, kad pakenktų vaiko sveikatai. Juo labiau kad dabar gamintojai siūlo ir jogurtinius ledus – šie liesesni. Jei nerimaujate, kad jūsų atžalėlė ir taip auga apskritveidė, pasiūlykite vaisinių ledų. Šie gaminami iš sulčių arba sirupo ir vandens.
 
Ar žinote, kad užšaldytas vanduo pakeičia net savo cheminę sudėtį? Jis tampa švaresnis ir sveikesnis. Štai todėl pasaulyje toks populiarus ledynų vanduo. Be to, šaldymas – vienas geriausių (mažiausiai prarandama vitaminų) būdų konservuoti. Todėl ledai tikrai nėra nesveikas maistas. Juk juose gausu organizmui būtinų vitaminų ir mineralų.
 
Pavyzdžiui, 100 g grietininių ledų yra tiek pat kalcio, kiek ir pusantroje stiklinėje pieno. Be to, ledai yra puikus baltymų ir fosforo šaltinis. Juose daug vitamino A ir B2.
Jei norite, kad jie būtų dar maistingesni, pasiūlykite vaikams ledų desertą su šviežiais vaisiais.
 
Mitas Nr. 3
Ledai – anginos draugai
Sveikam vaikui ledai nepakenks, žinoma, jei nesučiaumos dešimties porcijų vienos paskui kitą. Mažiesiems ledus galima pateikti vos aptirpusius. Be to, galima pasiūlyti užsigerti šilta arbata ar vandeniu. Vandeniu užsigerti rekomenduojama dar ir dėl karieso profilaktikos.
 
Žinoma, jei vaikelis neseniai sirgo arba serga angina, yra peršalęs, ledų jam nesiūlykite. Nepamirškite, kad nuolat sergančią gerklytę erzina ne tik ledai, bet ir šaltas vanduo, produktai tiesiai iš šaldytuvo, gazuoti gėrimai (net ir nešalti), sausas oras.
 
Gabrielius Gučas

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentarai 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą