Mama - tai angelas žemėje (nežinomas autorius)

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Mažylis > Lavinimas > Kada ateina žaidimų metas
Dalintis

Kada ateina žaidimų metas?

Tėveliai pastebi, kad kiekviena diena mažyliui – tai atradimų metas jo judesių pasaulyje: vieną akimirką vaikutis bando šliaužti, o kitą žiūrėk jau pradeda vaikščioti, domėtis, kur galima nubėgti, nušokti, nuvažiuoti, pasislėpti ir kokią išdaigą iškrėsti. Atlikdami aktyvius judesius, kasdien išmokdami kažką naujo, vaikai pradeda pažinti ir suvokti juos supantį pasaulį bei save, vystosi fiziškai ir psichiškai.

Žinoma, tėvai, pasitelkdami tinkamas priemones, turėtų skatinti savo atžalas lavinti motoriką. Aktyviausią laikotarpį – nuo 2-6 metų pedagogai vadina iškalbingai – tai žaidimų metai, itin svarbūs vaiko raidai. Žaisdami mažyliai susipažįsta su juos supančia aplinka, formuoja požiūrį į ją, kuria savą vertybių sistemą. Į žaidimą įsitraukęs vaikas atsiduria kūrybos ir fantazijų pasaulyje, kur tik jis vienas žino taisykles. Mažyliai žaisdami kartu mokosi dalintis, bendrauti, be to, įrodyta, kad tokie vaikučiai gali džiaugtis lakesne vaizduote, aukštesniu intelektu, geba lengviau ir greičiau priimti sprendimus, išspręsti iškilusias bėdas, labiau pasitiki savimi.

Pasak pedagogų, motorika gali būti skirstoma į smulkiąją ir bendrąją. Smulkioji lavina ir tobulina riešo, rankų pirštų judesius bei veiksmus, o tai viena prielaidų sėkmingai adaptuotis mokykloje.

O štai bendrosios motorikos tikslas – ugdyti sveiką, stiprų vaiką, skatinti tenkinti judėjimo poreikį, plėtoti fizines galias, tobulinti pagrindinius kūno judesius einant, bėgant, šliaužiant, lipant, šuoliuojant, metant; stiprinti kūno raumenis, statinę ir dinaminę pusiausvyrą, koordinaciją, ugdyti judesių vikrumą, tempą, plastiškumą, ištvermę, greitį, šoklumą, orientaciją erdvėje, reakcijos greitį. 

Kaip tai padaryti? Galima statyti smėlio pilis, žaisti gaudynių ar slėpynių, tačiau bene kiekvienas prisimename vaikystės svajonę – dviratuką, kuris puikiai padeda tobulinti ir derinti tiek smulkiosios, tiek bendrosios motorikos įgūdžius. Važinėjimas dviratuku turi teigiamos įtakos vaikų motorinių įgūdžių vystymuisi bei moko išlaikyti pusiausvyrą, skatina vaiką suprasti savo kūno veiksmus, reakcijos greitį. Žinia, šiais laikais dviratukų yra pačių įvairiausių, todėl išsirinkti ne taip paprasta, o visi tėveliai savo vaikams nori paties geriausio, juk pirmasis dviratukas – ryškus ir mielas vaikystės prisiminimas.

Saugumas – žaidimų pagrindas

Važiavimas dviračiu vaikams suteikia ne tik džiaugsmo, bet ir gerina fizinį pasiruošimą. Be to, mažyliai, mokydamiesi važiuoti dviračiu stiprina pasitikėjimą savimi, bendrauja tiek su suaugusiais, tiek ir su savo bendraamžiais. Gausybės dviratukų jūroje išsiskiria neseniai į Lietuvos rinką atkeliavę LIKEaBIKE. Sakysite, ką dar naujo mums gali pasiūlyti? Voveriukas.lt internetinėje svetainėje siūlomi dviratukai ir paspirtukai pasižymi ne tik išskirtine kokybe, bet ir neįprastu dizainu bei paskirtimi. LIKEaBIKE dviratukai sukurti 1997 m. Vokietijoje ir yra skirti vaikams nuo dvejų iki šešerių metų. Kuo jie skiriasi nuo panašių priemonių? Visų pirma, šis dviratukas yra medinis, neturi pedalų, todėl juo važinėti išmokti taip paprasta, kaip suptis ant medinio arkliuko. Itin svarbu paminėti ir tai, kad vaikas, naudodamasis šiuo dviratuku, ne tik lavina savo judesius, bet ir jaučiasi laisvai, išmoksta pasitikėti savimi – o tai kiekvienų tėvų tikslas. Prisiminkite savo pirmuosius bandymus važiuot dviračiu – nubrozdinti keliai, alkūnės, o kur dar didelė baimė ir nenoras sėstis ant dviračio! Tai itin saugus žaislas – mažylis nesusižeis, nes šiame dviratuke nėra aštrių briaunų, tarpas tarp rėmo ir šakės padengtas veltiniu, kad vaikas neįsignybtų pirštų, be to, veltinis taip pat neleidžia staigiai pasukti vairo, tad mažylis bus apsaugotas nuo kritimo ant žemės.

LIKEaBIKE  dviratuku vaikas nuo pirmųjų dienų važiuoja savarankiškai, todėl tėvams, o ir pačiam mažyliui nereikia išgyventi neigiamų emocijų. Iš pradžių vaikas atsargiai sėdasi ant balnelio, vėliau vaikšto su dviratuku ir galiausiai vis greičiau ir greičiaubėga. Mažylis išmoksta valdyti savo kūną ir patį dviratuką, kol vėliau persėda ant tikro dviračio. Vaikutis pats reguliuoja kokiu greičiu važiuoti ir kaip juo manevruoti. Svarbu paminėti ir tai, kad vaikučiams nebaisu (o tuo pačiu ir tėveliams) nukristi, kadangi vos praradus pusiausvyrą jie iškart kojytėmis remiasi į žemę. O kas gali būti maloniau gimdytojams nei matyti besišypsantį ir savimi pasitikintį mažylio veidelį – juk dviratuku važiuoti jis išmoko pats.

Be to, LIKEaBIKE dviratukas puikus pasirinkimas vaikams su motorikos sutrikimais, kuriems sunku išmokti važiuoti dviračiu – jie ne tik geba išlaikyti pusiausvyrą, bet ir pradeda pasitikėti savimi. Svarbu tai, kad pasirinkę šį dviratuką galėsite jį naudoti ir viduje, ir lauke, ir miške, ir mieste, nei duobėti keliai, nei prastas oras nesulaikys jūsų mažylio ir LIKEaBIKE.

Atsargiai – klastotė

Viena didžiausių problemų tėvams – išsirinkti tinkamą ir saugų žaislą. Kinietiškais gaminiais užversti ir įvairūs prekybos centrai, ir specializuotos žaislų parduotuvės, todėl renkantis reikia būti itin budriems. Valstybinė ne maisto inspekcija kasmet pateikia aptiktų nuodingų ir nesaugių gaminių sąrašus, kad pirkėjai neapsigautų. O kur dar nuo garsių kompanijų nukopijuoti perdirbiniai!

LIKEaBIKE pasižymi tuo, kad yra rankų darbo, jiems gaminti naudojama specialiai paruošta europietiška ilgaamžė ir nepaprastai stipri, atspari deformacijai, turinti ypatingas mechanines savybesjūrinė (klijuotinė) fanera. 

Kitos sudedamosios dviratukų dalys pagamintos iš veltinio, tekstilės, gumos, nerūdijančio plieno, todėl gaminys yra itin patvarus ir gali būti perduodamos iš kartos į kartą. Ir dar šis tas svarbaus ekologijos puoselėtojams – LIKEaBIKE nėra jokių kenksmingų cheminių medžiagų, todėl šis žaislas itin tinkamas jūsų vaikams.
Lengvutis, kompaktiškas ir visiems vaikams reikalingas... Kas? 

Itin aktyviems, vietoje nenustygstantiems mažyliams, norintiems kažko išskirtinio, paspirtukas – puikus pasirinkimas. Riedėdamas paspirtuku vaikutis mokysis stabilumo, išlaikyti pusiausvyrą, vystys koordinacinius įgūdžius. Svarbu tai, kad net vyresni vaikai gali išbandyti šios sportinės priemonės teikiamus privalumus, nes paspirtukas skirtas keliomis amžiaus grupėms: Mini Micro nuo 3 iki 5 m. (sveria 1,5 kg), ir Maxi Micro nuo 6 iki 12 m. (sveria 2,5 kg)

Šie paspirtukai turi išskirtinį vairavimo mechanizmą, todėl darant posūkius vairo nereikia sukti – pakanka pakreipti jį į vieną ar kitą pusę. Vėliau, važiuodamas dviračiu, užsiimdamas banglenčių arba riedlenčių sportu, mažylis mokės perkelti kūno svorį daromo posūkio kryptimi.

Žemas pagrindas suteikia saugumo ir stabilumo mažajam vairuotojui, be to, lengvumu pasižymintis paspirtukas yra išties tvirtas, nes pagamintas iš kokybiškų lengvo svorio medžiagų: aliuminio, plastiko ir stiklo audinio pluošto.  Ant galinio paspirtuko rato įtaisytas stabdis su plienine spyruokle, kurį patogu valdyti, yra itin veiksmingas, mat neužkaista važiuojant nuo statesnių nuokalnių.

Vyresniems vaikams skirtas paspirtukas pasižymi išskirtine vairalazde – ji gali būti įprastinė T, arba rutulio formos – tokia ne tik įspūdingai atrodo, bet ir yra pritaikyta mažutėms vaiko rankoms, todėl paspirtuko valdymas tampa dar paprastesnis staigiuose posūkiuose. Šis žaislas puikiai tinka sparčiai augantiems vaikams, kadangi teleskopinę vairalazdę galima lengvai prailginti iki 23 cm (nuo 69 iki 92 cm).

Paspirtukus lengva valdyti bei patogu nešti – jie išsiardo ir puikiai telpa automobilio bagažinėje.

Spalvingas ir saugus paspirtukas garantuoja tai, ko trokšta visi tėveliai – gerą vaiko nuotaiką, aktyvią gyvenseną ir pasitikėjimą savimi.

 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą