Mama - tai angelas žemėje (nežinomas autorius)

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Mažylis > Lavinimas > Kaip parinkti knygelę
Dalintis

Net maži leliukai, dar nemokantys nė sėdėti, smalsiai apžiūrinėja rodomus spalvotus paveikslėlius. Ūgtelėjusiam pipirui knyga neretai tampa geriausiu draugu, o jos lapuose pasislėpę nykštukai, paršiukai ir kitos būtybės – įdomiais pašnekovais. Pasakų knygos puslapiai tampa nuolatine vakaro užsklanda, o patys didžiausi knygų mylėtojai po pažasčia pasikišę savo didžiausią turtą keliauja į svečius, valgyti ar net... ant puoduko.
 
Kadangi dauguma vaikiškų knygelių naudojamos labai intensyviai (neretai ir „kenksmingomis sąlygomis“), tėveliai turėtų jas atsakingai parinkti.
 
Knygyne
Trimetukas Darius net tūptelėjo, kai knygyne mama pasiūlė išsirinkti knygelę. Vieną vienintelę. Iš kelių spalvotų lentynų, pilnų ryškių, storų, grojančių... žinių šaltinių. Ši užduotis - ne iš lengvųjų net suaugusiajam. Todėl nepalikite trimetuko vieno, padėkite jam išsirinkti tinkamą knygelę.
 
Ją atpažinsite iš šių savybių:
▪ turėtų būti lengva, kad Dariukas be vargo pasiimtų ir nusineštų į skaityti skirtą kampelį;
▪ turėtų negreitai susidėvėti. Tai užtikrina tik laminuotas (blizgus) ir kartoninis viršelis;
▪ neturėtų būti paklodės dydžio, kad vaikas ją galėtų nešiotis net prispaudęs rankele (po pažasčia);
▪ paveikslėliai turėtų būti aiškūs ir stambūs. Smulkios detalės tik nukreipia dėmesį. Teksto turėtų būti nedaug, sakiniai - aiškūs ir trumpi;
▪ žinoma, pagaminta iš ekologiškai švarių medžiagų. Juk net trimečiai, smalsumo genami, krimsteli kampukų.
 
Knygos apgavikės
Deja, reikėtų pripažinti, kad pasitaiko ir gana prastų knygų. Tokių, kurių nerišliai ir prastai išverstas tekstas arba verčia abejoti turinys. Pavyzdžiui, Tomo mama Kalėdoms nupirko gausiai iliustruotą pasakų rinkinį. Pradėjo skaityti ir plaukai pasišiaušė: „Kiekvienoje pasakoje dominavo kovinė dvasia ir iškreiptas turtų vaikymasis: „po to, kai visi priešai gulėjo kraujo klane, iš dangaus pabiro aukso ir sidabro monetos, krikštoliniai indai, auksu siuvinėti rūbai...”
 
Kad ir kokia spalvinga būtų knyga, kad ir kaip gražiai ji vadintųsi (Pasaulio lobynas, Visų laikų geriausios pasakos ir pan.), skaitydami pasikliaukite savo intuicija. Jei jaučiate, kad kai kurie pasakojimai neatitinka jūsų požiūrio ar auklėjimo nuostatų, drąsiai atidėkite į šalį. Juk knyga - gėrio pasaulis, todėl turi teikti džiaugsmo ir, žinoma, auklėti mažąjį skaitytoją.
 Fotografė Jūratė Čiakienė
Tel. 8 686 53636
 
Jolanta Petraitienė

  Mamos Elenos komentaras
Domutis nuo pat kūdikystės draugauja su knygomis. Pradžioje grauždavo neperšlampančias lanksčias knygeles, ūgtelėjęs perėjo prie kartoninių nedidelių knygelių ragavimo. Dar nemokėdamas kalbėti reikalaudavo, kad jam kas knygą paskaitytų. Žodžiu, tapo tikru knygium. Todėl kai jam buvo 2,5 metų, užrašiau į vaikų biblioteką, kur dabar pastoviai lankomės. Keliauja ten su didžiausiu džiaugsmu. Knygas aš jam parenku, tačiau ką neštis namo, jis sprendžia pats.
Šiaip biblioteka yra naudingas dalykas. Jau vien tuo, kad kartais pamatai, jog ta graži knyga, kurią planavai vaikui nupirkti, šiam yra visai neįdomi. O štai tą, kurios jau trečią mėnesį nepaleidžia iš rankų, galima ir nupirkti.

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentarai 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą