Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Pranešimai spaudai > Pranešimai spaudai :) > Lietuvos garsenybės dalinasi vaikystės piešiniais: ką jie piešdavo?
Dalintis

Lietuvos garsenybės dalinasi vaikystės piešiniais: ką jie piešdavo?

 

 Paroda „Vaikų šalis“ bendradarbiaudama su ZOOMBOOK šiemet savo tradicinius renginius papildo dar viena iniciatyva – vaikų piešinių konkursu „Mano šeima“. Dalyvauti šiame konkurse ir dalintis piešiniais kviečiami visi Lietuvos darželiai. Konkurso iniciatoriai pakvietė apie savo vaikystės piešimo patirtį papasakoti įžymius Lietuvos žmones: pirmojo Lietuvos palydovo kūrėją Vytenį Buzą, priv

ataus darželio „Išdykęs vėjas“ įkūrėją Laurą Imbrasienę bei iliustratorę Ievą Babilaitę. Ar išdrįstumėte spėti, ką piešė šie Lietuvos žmonės?

 Inžinierius Vytenis Buzas prisipažino, kad prieš išmokstant projektuoti, dailė buvo pats mėgstamiausias užsiėmimas. Jau anuomet jaunojo menininko darbuose šmėkščiojo ironijos ir susižavėjimo technika gaidelė. „Vinys ir mamos rankinė“, „Radijas ir gėlė“, „Kamazas“, „Užsienietiškas furgonas“ – štai kokias iliustracijas išvydome inžinieriaus piešinių albume pirmiausia.

 

Tuo metu, gyvenant Jonavoje, mūsų rajone vyko daug statybų. Technika važinėdavo po kiemus, buvo naujinama ir statoma miesto infrastruktūra. Man tai buvo labai įdomu, tad norėdavau viską įamžinti. Pagrinde piešdavau pats, tačiau dažnai prašydavau tėčio ir senelio konsultacijų. Mama kaupė ir saugojo piešinių archyvą bei sakydavo, kad ateis laikas, kai man tie piešiniai bus labai vertingi ir įdomūs. Ji buvo teisi“, – prisiminė Vytenis.

 Privataus darželio „Išdykęs vėjas“ įkūrėja Laura Imbrasienė pasakojo, kad mėgo tobulas linijas ir formas, o labiausiai žavėjosi spalvingais Disnėjaus animacinių filmukų veikėjais. Anot edukologės, juos norėjosi atkartoti tobulai, tačiau piešti sekėsi prastai, todėl tekdavo pasitelkti kelias gudrybes.

 „Namuose visuomet būdavo kalkių, nes mama darydavo rūbų iškarpas, tad aš padirbėdavau sukomponavusi lapus, piešinukus ir kalkes. Gaudavosi puikūs spalvinimo knygučių puslapiai. Dabar lentynos lūžta nuo knygelių įvairovės, tik pinigą turėk. O mano vaikystėje reikėdavo ir išmonę pasitelkti, kad turėtum tai, ko norisi“ – šypsojosi Laura.

 Menininkė Ieva Babilaitė teigė, kad dažniausiai piešdavo žmones, medžius bei įvairiausius ornamentus. Perpiešti piešinių Ieva nemėgo, visada kūrė iš savęs, todėl jau darželyje kartu su sese dvyne buvo vadinama dailininke.

 „Knygų dailininkės-iliustruotojos kryptį pasirinkau anksti, viskas prasidėjo nuo tų pačių „tušinuku“ pieštų piešinukų, kuomet bandydavau ką nors pasakyti savo artimui ar draugams. Vietoj parašyto laiško tiesiog jį nupiešdavau. Taip ir pirmą knygos užsakymą gavau, padovanojus vienam bičiuliui, olandų rašytojui, savo pieštą atviruką-laišką.“

 Įamžinkite ir savo vaikų kūrybą, nes šiandien turite nuostabią galimybę sudalyvauti vaikų piešinių fotoknygų konkurse „Mano šeima“. Sukurkite bei atsiųskite ZOOMBOOK komandai darželio grupės piešinių fotoknygą iki spalio 26 d., o originaliausios, geriausios ir publikos mylimiausios fotoknygos kūrėjai bus apdovanoti prizais!

 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą