Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Pranešimai spaudai > Pranešimai spaudai :) > Maistas į užkandžių dėžutes
Dalintis

Ką rekomenduoja žinomos mamos?

Turintys vaikų patvirtins – išsiruošti ilgesniam pasivaikščiojimui ar žygiui su mažaisiais nepasirūpinus maistu yra bene didžiausia klaida. Judrūs ir ne visada klusnūs vaikai, atrodo, išalksta vos tik užrakinamos namų durys. Mitybos specialistai atkreipia dėmesį – priešpiečiais reikia rūpintis ne tik poilsiaujant ar turint daugiau laisvo laiko, bet ir darbo dienomis, ruošiant vaikus į darželį ar mokyklą. Užkandžių vaikams ruošimo gudrybėmis dalinasi dvi žinomos Lietuvos mamos – Laura Mazalienė ir Ingrida Martinkėnaitė.

Norite ryte neskubėti – priešpiečius ruoškite iš vakaro

Dviejų dukrų mama, „Mamų radijo“ įkūrėja ir „Vaflių namų“ bendrasavininkė Laura Mazalienė užkandžių dėžutės tradiciją pradėjo tuomet, kai jos vyriausiai dukrai sukako vieneri – nuo tada mergaitė jau be baimės valgė neapdorotas daržoves bei vaisius.

„Mūsų priešpiečių dėžutės dažniausiai būna rengiamos atsižvelgiant į metų laikus. Vasarą mėgaujamės uogomis, o atvėsus orams renkamės obuolius, bananus, garintas daržoves, slyvas, cukinijų blynus“, – vardija L. Mazalienė.

Vyresnei L. Mazalienės dukrai šiuo metu yra treji metai ir jos santykis su maistu, kaip teigia mama, labai draugiškas. Mergaitė jau turi net savo mėgstamiausių patiekalų ir maisto produktų sąrašą.

„Nors didžioji turi savo favoritus, tačiau išrankia maistui jos vadinti tikrai negalima. Patys geriausi užkandžiai jai šiuo metu – obuoliai, pomidorai ir sūris. Būdama mama, aš tik labiau norėčiau, kad jos dažniau triaukštų morkytes“, – sako L. Mazalienė ir atskleidžia, kad darželis, kurį lanko mergytė, neleidžia atsinešti užkandžių dėžutės, bet ji visada praverčia žaidžiant ar vaikštant lauke.

L. Mazalienės teigimu, reikia turėti aiškias taisykles, ką galima vaikui dėti į priešpiečių dėžutę ir ko ne. Taip pat, anot „Mamų radijo“ įkūrėjos, tam reikia skirti laiko ir neruošti vaikams priešpiečių paskutinę akimirką.

„Ką mano vaikai ras ryte savo priešpiečių dėžutėse yra mano atsakomybė. Esu toks žmogus, kad visus darbus turiu atlikti vakare – surinkti vaikams rūbus, sukrauti kuprines ir paruošti maistą. Ryte dažniausiai strimgalviais išlekiame iš namų, tad pasiruošimas naujai dienai yra mano namų darbai. Šiuos namų darbus turi padaryti visos mamos“, – sako L. Mazalienė.

Pamilti daržoves ir vaisius padės superherojai

Daugeliui tėvų ruošiant priešpiečius vaikams kyla klausimas – ką pagaminti, kad vaikas ne tik nusineštų į mokyklą ar darželį, bet ir suvalgytų? Prekybos tinklo IKI komunikacijos vadovės Bertos Čaikauskaitės teigimu, dauguma vaikų – dideli sveiko ir subalansuoto maisto kritikai, todėl jiems įtikti tikrai nėra lengva užduotis.

„Dėl šios priežasties trečius metus iš eilės vykdome socialinės atsakomybės projektą „Sodinčius“, kurio tikslas – padėti vaikams pažinti daržoves ir vaisius bei tokiu būdu paskatinti mažuosius jų valgyti daugiau. Šiais metais nusprendėme ateiti į pagalbą tėveliams ir dėmesį skirti tam, kad jų vaikai originaliau ir žaismingiau sužinotų apie sveiką mitybą. Sukūrėme specialias užkandžių dėžutes – „Sveikatronus“, kuriuose pavaizduotos daržovės – herojės, tokios kaip pomidoras, brokolis, obuolys, morka ir avietė, simbolizuojantys daržovių ir vaisių super galias. Norėdami, kad vaikai į šias dėžutes įsidėtų sveikus užkandžius, daržovėms, vaisiams ir uogoms davėme specialius pavadinimus, pvz. „morkatronas“, – pasakoja B. Čaikauskaitė.

Užkandžius į dėžutes vaikai kartu su tėveliais turės susidėti patys, tačiau plačiai besišypsančios daržovės, vaisiai ar uogos visada primins, kad jų neverta pamiršti. Vėliau iš šios dėžutės bus galima išsikirpti kaukę – taip skatinama ne tik sveikesnė vaikų mityba, bet ir bendra tėvų ir vaikų veikla.

„Šios penkios pagrindinės daržovės ragins į dėžutę susidėti tik naudingus užkandžius, kuriuos valgydami mažieji bus sveikesni, žvalesni ir aišku laimingesni. Tokių žaidimo elementų taikymas vaikus išmokys geriau suprasti, kas yra naudinga, ir, tikėtina, užkandžiui vėliau jie prašys ne saldainio, o magiškų galių turinčios avietės“, – sako B. Čaikauskaitė.

Dukra paveldėjo sveikos mitybos įpročius

Merginų grupės „69 danguje“ narė Ingrida Martinkėnaitė taip pat įsitikinusi daržovių ir vaisių teigiama nauda. Moteris augina 11–os metų dukrą Mariją ir atskleidžia, kad jos ir mergaitės skoniai – panašūs, todėl gaminti maistą ir galvoti, ką gaminti priešpiečiams jai nėra sudėtinga.

„Mūsų maisto skonis labai panašus, turbūt būtų keista, jei būtų kitaip – juk mes, tėvai, ir formuojame vaikų mitybos įpročius bei suvokimą apie sveiką, naudingą maistą. Mes pusryčiams dažniausiai renkamės įvairias košes. Dukra taip pat mėgsta salotas, kurios labai patinka ir man. Neišranki ji ir kitiems patiekalams – gaminu namie visai šeimai ir kartais ji net suvalgo daugiau už mane“, – sako I. Martinkėnaitė.

Kadangi dainininkės dukra yra labai judri ir nenustygstanti vietoje, daug sportuoja, tad ir energijos, anot I Martinkėnaitės, jai reikia ypatingai daug.

„Marija labai mėgsta mažas morkytes ir pjaustytą agurką. Natūralu, kartais užsimano ir kažko saldaus, todėl aš jai to nedraudžiu. Neturime antsvorio problemų, greičiau – atvirkščiai, todėl nesukame galvos ir leidžiame sau kartais pasilepinti. Man svarbiausia, kad dukra gertų daug vandens, todėl stengiamės vengti gazuotų bei saldžių gėrimų. Mūsų šeimoje galioja viena taisyklė  –  valgyti dažnai, bent 5 kartus, tad užkandžių dėžutės neretai padeda įgyvendinti šį tikslą“, – sako I. Martinkėnaitė.

Berta Čaikauskaitė

 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą