Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Pranešimai spaudai > Pranešimai spaudai :) > Uogienę žiemai Juozas Liesis verda pats
Dalintis

Uogienę žiemai Juozas verda pats

 Vilniečiai gerokai nustebo  vienoje sostinės mugių išvydę kunkuliuojančiam puode uogienę bemaišantį  legendinės grupės „Bavarija“ dainininką ir TV laidų vedėją bei žurnalistą Juozą Liesį.

 Žinomas vyras atsiraitęs rankoves bėrė obuolius, avietes, tarkavo imbierą ir šviežutėle oboliene vaišino visus norinčius. Ne, Juozas nebandė taip uždirbti milijono ir netapo dar vienos kulinarinės laidos herojumi. Dviejų vaikų tėvas prisijungė prie socialinio projekto „Draugų uogienė“.

 TV žurnalistui šis projektas –  ypač artimas.  Pats augęs vyriausiuoju gausioje daugiavaikėje  šeimoje,  vyras jautriai šneka apie paramą šalia esančiam. „Draugų uogienė“ –  maža galimybė pasidalinti tuo, kas man svarbu. Tas  saldus šaukštelis  tarsi mažytis prisilietimas prie širdžių, kurioms reikia artumo, supratimo ir paprasčiausio pabuvimo kartu. Virdamas „Draugų uogienę“  saldinu ir savo gyvenimą„ – sakė J.Liesis.

 „Draugų uogienės“  idėja prieš  trejus metus kilo žinomai Lietuvos sklandytojai parasparniais vilnietei Violetai Masteikienei. Užaugusiai daugiavaikėje šeimoje moteriai svarbu racionaliai panaudoti derliaus perteklių  ir padėti gausių šeimų vaikams, dirbti ir siekti svajonių.

 „Maždaug trečdalis derliaus mūsų daržuose ir soduose lieka nenurinkta: senyvi žmonės nebepajėgia nuskinti arba vaisių, uogų uždera daugiau nei reikia  vienai šeimai. Nutarėme sukurti sistemą, pagal kurią tas likutis atitektų tiems, kam trūksta maisto. Apie nenuskinamą derlių tereikia pranešti mums, savanoriai atvyks ir jį  sutvarkys. Trečdalis derliaus bus grąžinta sąvininkams, trečdalis atiteks savanoriams, o paskutinis trečdalis  keliaus į „Draugų uogienės“ fondą“, – pasakoja Violeta.

 „Draugų uogienės“ savanoriais dirba Lietuvos daugiavaikės šeimos – taip žmonės skatinami patys pasirūpinti savimi ir gauti vaisių ir cukraus, bei pajamų ne veltui, o už realų darbą.

Iš paskutinio trečdalio derliaus V. Masteikienė su komanda verda uogienes ir už auką parduoda jas mugėse ar kituose viešuose renginiuose. Gauti pinigai skiriami projekto kaštams padengti  ir tolimesnei jo plėtrai.

 Šiemet „Draugų uogienė“  pradėjo bendradarbiauti su Maisto banku, kuris projektui perduoda didžiųjų prekybos tinklų vaisius ir uogas. Todėl šalia lietuviškų obuolių slyvų ir serbentų uogienių atsirado ir egzotiškų: citrinų, figų, persikų.

 Norintys pranešti apie derliaus perteklių, gali užpildyti anketą puslapyje www.dalinkisuogiene.lt  arba paskambinti  ten nurodytu telefonu.   Artimiausiu metu „Draugų uogienės“ bus galima paragauti Anykščių ir Ukmergės miestų šventėse, bei sūrių šventėje Tymo turguje, Vilniuje.  Vėliau – Kaune ir Telšiuose.

 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą