Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Pranešimai spaudai > Pranešimai spaudai :) > V. Kaikaris apie krūtų implantų mitus ir tikrovę: kas yra vadinamoji implantų liga?
Dalintis

Krūtų implantai atsirado prie 6 dešimtmečius, tačiau iki šiol yra apipinti įvairiais mitais bei istorijomis. Aktyvios diskusijos gajos ne tik tarp pacientų, bet ir tarp chirurgų – spendžiamos ir vadinamos krūtų implantų ligos bei aiškinamasi, kurie implantai yra geresni, kokie jų privalumai bei trūkumai.

Laidoje „Sveikas rytojus“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas med. m. dr. Vygintas Kaikaris kartu su plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja med. m. dr. Inga Guogiene atskleis visą tiesą apie krūtų implantus, juos lydinčius mitus bei ką turi žinoti kiekviena moteris, nusprendusi krūtinės problemas spręsti implantų pagalba.

Vienas didžiausių moterų nuogąstavimų dėl implantų yra jų plyšimo galimybė. Pasak med. m. dr. I. Guogienės, yra tikimybė, kad implantai gali plyšti traumos atveju, o tai sužinoma tik atlikus krūtų echoskopiją arba apsilankius pas patyrusį chirurgą.

„Plyšus implantui, dažniausiai pacientės jokių simptomų nejaučia, tik išskirtiniais atvejais, jeigu implantas plyšta traumos atveju ir jis lenda į išorę, tada plyšimą galima nustatyti lengviau. Tačiau, to padaryti pačios pacientės negali“, - dalinsis plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja.

Kiekvienai pacientei, kuri turi implantus, specialistai griežtai rekomenduoja 1 kartą per metus atlikti krūtų echoskopiją, taip užtikrinant implantų saugumą bei pačių pacienčių ramybę.

Pasak plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojos, plyšus implantui galima visus tyrimus atlikti planiškai – nėra skubu vykti į skubios pagalbos skyrių, o kreiptis pas plastikos chirurgus galima po kelių dienų ar net po mėnesio.

„Atvykus, implantų padėtis būna įvertinta echoskopijos metu, svarbu tyrimą atlikti kontrolei. Jei implantas tikrai plyšo, jis yra šalinamas. Tačiau organizmui jis nėra toksiškas“, - kalbės I. Guogienė.

Kitas dažnai girdimas mitas: moterys baiminasi, kad plyšus implantui silikonas gali imti plisti po visą organizmą.

„Pacientės baiminasi, kad įplyšus implantui, silikonas gali pasiskirstyti po visą organizmą, tačiau, reiktų žinoti, jog silikonas nėra toks paslankus kaip vanduo, todėl jis lieka toje implanto ložėje, kur ir yra įstatytas“, - dalinsis specialistė.

Moterys, planuojančios susilaukti vaikų, po krūtų implantų operacijos dažnai nerimauja, ar galės žindyti kūdikį krūtimi. Gydytoja nuramina ir teigia, jog visos moterys, po implantų įdėjimo, gali drąsiai maitinti savo kūdikius.

„Implantas yra įdedamas po didžiuoju krūtinės raumeniu ir kontakto su krūtinės liauka neturi, tad žindyti vaikelį yra saugu“, - pasakos med. m. dr.

Dar vienas svarbus aspektas yra implantų „galiojimo laikas“. Pasak ekspertų, gamintojai rekomenduoja keisti implantus kas 10-15 metų, tačiau, jeigu krūtų forma nėra pakitusi ir moterį rezultatai tenkina, tokių rekomendacijų, jog būtina implantus keisti nėra.

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja I. Guogienė atsakys ir į dar vieną rūpimą klausimą – kaip krūtų implantai siejasi su krūties vėžio diagnoze? Med. m. dr. sakys, jog tokia rizika yra labai maža ir pabrėš, ką privalo daryti kiekviena moteris, norinti apsaugoti savo sveikatą.

„Yra tokia liga – limfoma, ji siejama su krūtų implantais, bet, reiktų pabrėžti, jog šia liga yra sergama ir neturint krūtų implantų. Kiekvienai moteriai yra svarbu profilaktiškai tikrintis, atlikti krūtų echoskopiją. Dažna pacientė teiraujasi, ar turint krūtų implantus, įmanoma laiku pamatyti onkologinį procesą, tad noriu nuraminti, jog krūties implantas netrukdo rasti darinių krūtyse ir yra lengvai pastebimas ultragarsinio tyrimo metu“, - kalbės I. Guogienė.

Buvo nustatyta, kad pastaruoju dešimtmečiu naudoti šiurkštūs implantai dažniau sukelia kapsulinę kontraktūrą, tai yra, kai aplink implantą ilgainiui susidaro kapsulė, tarytum vidinis randas, kuris gali plėstis. Dėl šios priežasties implantai šiurkščiu paviršiumi nebėra gaminami ir klinikos pacientėms jų nesiūlo.

Pasak chirurgų, pasaulinėse mokslinėse konferencijose tarp gydytojų ir mokslininkų vyksta daug diskusijų ir vadinamosios krūtų implantų ligos tema, tačiau, pasak gydytojų, ši liga nėra įrodyta ir patvirtinta, ji nėra klasifikuota, taip pat, nėra įtraukta į ligų sąrašą, tai labiau yra nusiskundimų, simptomų visuma.

„Dažniausi krūtų implantų ligos simptomai yra galvos skausmas, pykinimas, apetito sutrikimas, nemiga, plaukų slinkimas. Pirmas sprendimo būdas – tai vizitas pas daktarą, kuris atliko operaciją. Labai svarbu atlikti bendrą organizmo ištyrimą: ultragarsinį tyrimą, kraujo tyrimą, bandyti išsiaiškinti priežastis, dėl ko tai galėjo atsitikti ir, jeigu daktaras mano, kad implantai tikrai negalėjo sukelti tokių simptomų, tuomet labai svarbu kreiptis į šeimos gydytojus ir ištirti visą organizmą“, - dalinsis gydytoja I. Guogienė.

Neretai moterims būna sunku apsispręsti, kokio dydžio implantus dėtis. Juk graži krūtinė ne visada siejama su didesniu dydžiu.

„Labai svarbi yra diskusija prieš operaciją, kurios metu, pasitarus su paciente, turi būti nusprendžiama, kas jai yra gražu. Yra vertinama, ar tai įmanoma padaryti operacijos metu, todėl implantai yra parenkami pirmiausiai pagal pacientės proporcijas, tuo pačiu stengiantis pateisinti pacientės lūkesčius“, - kalbės plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja.

Specialistai įspėja, jog neįmanoma padaryti „veidrodinių“ krūtų, tai reiškia – tobulai simetriškų.

„Atlikus operaciją, krūtys vis tiek kažkiek skirsis. Moterys nori, kad krūtys būtų idealiai simetriškos, o anatomiškai tai nėra įmanoma, tad tai tampa neišsprendžiamu uždaviniu ir mes to negalime prižadėti“, - dalinosi med. m. dr.

Pasak I. Guogienės, asimetrija yra natūralus dalykas. Kitos kūno vietos taip pat nėra idealiai simetriškos, kaip ir krūtys, jos ne visada yra lygios, dažnai skiriasi aukščiu, pločiu. Labai svarbu, kad moterys suprastų, kad ir po operacijos jos nebus tobulos.

„Mes labai stengiamės operaciją atlikti kuo profesionaliau ir krūtis lyginti, tačiau, to padaryti iki galo nėra įmanoma“, - kalbės I. Guogienė.

Pasak plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojų, jei yra noras turėti implantus, reikia žinoti, kad implantas vis tiek yra implantas – tai svetimkūnis, bet jį išimti, jeigu jis netiks, ar pradės erzinti, galima bet kada.

Naudinga žinoti, jog krūtų implantų išėmimo, kaip ir didinimo implantais operacija, nėra labai sudėtinga. Ji atliekama su bendra nejautra ir trunka apie porą valandų.

Medicinos aktualijų ir sveikatos laida „Sveikas rytojus“ – sekmadieniais, 12 valandą per TV8!

 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą