Mama - tai angelas žemėje (nežinomas autorius)

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 
 

 
 

 
 
 

Mažylis > Bendravimasir auklėjimas > Televizorius- vertas pagyrimo ar papeikimo?
Dalintis

Televizoriaus žiūrėjimas daro didesnę žalą vaikams, nei iki šiol manyta.
Naujausių tyrimų metu nustatyta, kad Didžiosios Britanijos šešiamečiai prie televizoriaus ekrano jau yra praleidę beveik vienerius savo gyvenimo metus, daugiau kaip pusė trimečių savo kambaryje turi po televizorių.
 
Trimečių vaikų akių tikrinimo patirtis parodė, kad vaikų, kuriems tėvai nekontroliavo televizoriaus žiūrėjimo laiko, regėjimas buvo daug silpnesnės nei jų bendraamžių. Daugelio šalių okulistai pataria tėvams leisti žiūrėti televizorių vaikams tik nuo 3 metų.
 
Tyrime dalyvavo 1037 vaikai nuo 5 iki 15 metų. Nustatyta, kad vaikai, kurie žiūrėjo žydruosius televizijos ekranus po kelias valandas per dieną, labiau linkę turėti dėmesio sutelkimo problemų
( tirti ir kiti faktoriai, galintys itakoti vaikų dėmesio stoką).
 
Taip pat  mokslininkai rado ryšį tarp vaiko irzlumo, pykčio priepolių ir televizijos laidų. Vaikas, žiūrėdamas jam įdomias laidas, animacinius filmukus, mato greitai judantį pasaulį, nuspalvintą ryškiomis spalvomis, veikėjai bei veiksmo vieta šiuolaikiniuose animaciniuose filmuose – fantazijos pasaulis su neregėtais veikėjais. Vaikas akimirksniu įsitraukia į šį užburiantį pasaulį ir realus kasdieninis gyvenimas bei jo veikla jam pasidaro nuobodi, neįdomi, todėl vaikas tampa irzlus, piktas.
 
Televizijos reklama irgi nepaprastai pritraukia vaikų dėmesį - ji siūlo pernelyg gražius, greitai kintančius vaizdus, įdomius gaminius, žaislus. O apsilankius parduotuvėje, tėvelius nustebina vaiko noras įsigyti vienokį ar kitokį keistą daiktą ( vaikas – reklamos auka ). Bet tai atskiro straipsnio verta tema.
 
Mirgančio ir margo televizoriaus ekrano stebejimas – toli gražu ne raminantis ar atpalaiduojantis laiko leidimas. Tai varginantis darbas akims, nugarai ( minkšti foteliai, dažnai kreivai sėdima ant  pagalvėlių ).
 
Tyrime dalyvavusių vaikų tėveliai nustebino mokslininkus manydami, kad televizorius lavina vaikų vaizduotę, turtina žodyną.
 
,,Mes nesakome – nežiūrėkite televizojos laidų, tik žiūrėkite su saiku, ne per daug. Būtų gerai, jei visa šeima kartas nuo karto žiūrėtų vieną laidą, po to ją aptartų, išsakytų kiekvienas savo nuomonę. Taip vaikai mokytųsi reikšti savo mintis, jas argumentuoti, diskutuoti grupėje“,- sako tyrimus atliekantis mokslų daktaras Karlas Erikas Landuisas.
 
JAV Pediatrijos akademija iš vis nerekomenduoja vaikams iki dviejų metų žiūrėti televizoriaus, o vyresniems – riboti: 2 -9 metų vaikams – 1 val per dieną, nuo 10 metų – 2 val per dieną.
 
Pagal užsienio spaudą parengė Kristina Fišienė

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentarai 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą