Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Mažylis > Bendravimasir auklėjimas > Gimtadienis ar tortadienis?
Dalintis

Mūsų vaikai - ne karlsonai ir jie tikrai nesutiktų, kad vietoj vieno torto su aštuoniomis žvakutėmis būtų aštuoni tortai su viena žvakute… J Jie nori linksmo, nuotaikingo ir smagaus gimtadienio, kuriame būtų daug draugų, daug dovanų ir daug linksmybių. Kaip sėkmingai organizuoti vaikišką gimtadienį, kalbuosi su “Mamos žurnalo” vyriausiaja redaktore Neila Ramoškiene, psichologe Sigita Dirgėlienė, tėvais bei vaikais.
 
Kada pradėti švęsti vaiko gimtadienius?
 
Sulaukęs trečiojo gimtadienio vaikutis jau pakankamai didelis, kad galėtų švęsti sukaktuves draugų būryje. 
Kol vaikui nesueina trys metai, gimtadieniai labiau reikalingi tėvams nei vaikams, - sako redaktorė Neila Ramoškienė, - o tie tikrieji, kurie galbūt išliks vaiko atmintyje, kai vaikas jau gali dalyvauti jam ruošiantis, viską suvokti, manyčiau prasideda nuo trijų metų”.
Nuo tada tėveliams ir reikėtų gerai pagalvoti, ar turėti savo šeimoje gimtadienių šventimo tradiciją.
 
Šventės vieta
 
Atsakingas sprendimas parinkti šventės vietą. Jei svečių nedaug, galima švęsti namuose. Pigiau, patogiau. Tačiau po šventės kiliminėje dangoje liks įmintų vaišių likučių, mažais šokoladuotais delnais nutapnotų sienų.
“Vieta yra svarbi, - pasakoja Jogilė, - dabar labai madinga švęsti boulinguose, kavinėse, bet man ten nuobodu, todėl aš švenčiu namuose”.
 
Mama Jūratė prisimena, koks laimingas buvo jos sūnus ir jo draugai, kai gimtadienį šventė šokolado fabrike. “Vaikams buvo didžiulis įspūdis, - pasakoja Jūratė, - jie pamatė, kaip daromi šokoladiniai saldainiai, kartu pasivaišino tais saldainiais, patys galėjo juos lipinti”. Vaikams patiko netgi kelionė iš Vilniaus iki Trakų.
Mama Violeta taip pat ieško savo dukrytės Rugilės gimtadieniams įdomios vietos. Ji pasiklausinėja pažįstamų, kur jie šventė savo vaikų gimtadienius. “Esame porą kartų “Euroopoje” organizavę gimtadienius, vieną kartą “Mauglyje”, o paskutinį kartą “Boružėlės šalyje”, - pasakoja Violeta.
Pasak jos, vaikams ten patiko, nors kambarys ir nėra labai didelis. Vaikas galėjo pasirinkti pagal kokią temą turės vykti jos gimtadienis. Rugilė pasirinko indėnų tematiką.
 
N. Ramoškienė sako, kad visgi labiausiai vaikams patinka švęsti namuose, nors paprastai tėvai išbando visus variantus.
“Vaikai gana greitai nebenori viešų vietų gal todėl, kad gimtadienis ten įspraustas į laiko rėmus, negalima užsibūti ilgiau nei užsakyta patalpa”, - galvoja pašnekovė. Jos nuomone, įvairiuose vaikų žaidimų kambariuose, vaikų kavinėse nėra privataus artumo, nėra galimybės vaikams ramiai susėsti būreliuose ir pažaisti kažkokius ramius žaidimus.
“Namuose galima judrią veiklą kaitalioti su lėtesne, ir suaugusieji taip pat lengviau randa, kur prisiglausti, kol vaikai linksminasi, juk 3-5, o kartais ir vyresnius vaikus į gimtadienius lydi tėveliai, ar bent jau mamytė”, - sako žurnalo tėvams redaktorė.
Vasarą gimę vaikai gali gimtadienius švęsti gamtoje. “Tikrai yra laimingi vaikai, kurie gimę vasarą, - sako N.Ramoškienė. – man teko tokiuose gimtadieniuose dalyvauti. Puikūs įspūdžiai. Daug erdvės ir judriesiems žaidimams, galima liesti aitvarus, važinėtis dviračiais, žaisti kamuoliu, prisijungia ir tėveliais, visiems labai smagu”.
Vasarinukai turi tik vieną bėdą, kartais sunku sukviesti svečius, nes daugelis jų gali tiesiog visą vasarą atostogauti kaime pas močiutę…

Dekoracijos
 
Švęsdami namuose pagalvokite, kaip papuošti kambarį, kuriame vyks šventė. Užtenka paprastų priemonių: balionų, spalvotų juostelių ir plakato su užrašu: “Sveikiname su gimtadieniu”. Labai smagu dekoracijas  gaminti visiems drauge.
“Mamos žurnalo” redaktorė N.Ramoškienė sako, kad galima ruoštis gimtadieniui visą mėnesį ar dar daugiau: gaminti papuošimus namams, piešti pakvietimus, karpyti iš popieriaus stalo papuošimus. “Ne paslaptis, kad vaikams ši visa butaforija yra daug svarbesnė už maistą ar net dovanas”, - sako žurnalistė N.Ramoškienė. Pašnekovė pastebėjo, kad vaikai kur kas geriau įvertina išmoningai ir spalvingai supakuotą niekutį nei vertingą dovaną neišvaizdžiame įpakavime.

Svečių sąrašas ir kvietimai
 
Galvodami apie svečių sąrašą, prisiminkite ne tik bendraamžius draugų ar giminaičių vaikus, bet ir vyresnėlius. Jie gali būti puikūs talkininkai šventėje. Kai svečių sąrašas jau sudarytas, galima pagalvoti apie kvietimus.
Gražu juos įteikti iki gimtadienio likus bent savaitei, o svečio tėvelius įspėkite ir gerokai anksčiau. Kuriant kvietimus turėtų dalyvauti ir pats šventės kaltininkas. Jei pats dar nesugeba rašyti, gali uždėti antspaudą, pagamintą iš bulvės, pamirkytos akvarelėje.
 
Vaišės ir tortas
 
Vaišių stalas turėtų būti linksmas. Obuolys ar bananas, pervertas simpatišku klounu ar besmegeniuku kur kas skanesni. Dukdami ir šėldami gimtadienio šventėje vaikai suvalgo tikrai nedaug. “Vaikai labai mėgsta tokį maistą, kurį gali pasiimti į rankytę, - sako N.Ramoškienė, - jis suvalgo jį čia pat arba nusineša nuo stalo”. Nepatartume vaikams per gimtadieniams siūlyti karštų patiekalų, mišrainių, sriubos.
 
Svarbu pagalvoti apie gėrimus. “Planuojant, kiek vienas vaikas gali išgerti, reikėtų skaičiuoti po 1 litrą gėrimo vienam svečiui”,- pataria N.Ramoškienė.
 
Visgi pats svarbiausias šventės atributas – tortas. Ir būtinai pasirūpinkite žvakutėmis, nes jas užpūsti kur kas svarbiau nei paragauti torto.
 
Žaidimai
 
Švenčiant namuose reikėtų iš anksto pagalvoti apie žaidimus. Juos derėtų parinkti pagal svečių amžių ir gebėjimus. Jei bent vienam svečiui sunku skaityti ar rašyti, geriau atsisakyti žaidimų, kuriuose toks sugebėjimas būtinas. Kai kurie vaikai, ypač jaunesni nemoka rungtyniauti, drovisi, todėl jiems pasiūlykite komandinius žaidimus, pavyzdžiui padalinti žiedą.
 
Per gimtadienio šventę galima žaisti gūžynių, slėpynių, vagis ir policininkus, lobio ieškojimą, ypač smagu, kai šventę galima perkelti į lauką. Jei lyja ir šalta, namuose smagu vaidinti  žodžius, minti mįsles, lošti loterijoje. Turėkite paruoštų žaidimų sąrašą. Būkite lankstūs, jei vaikai įsisiautėjo – pasiūlykite ramesnį žaidimą. Jei žaidimas labai patiko – leiskite pažaisti savarankiškai – turėsite minutę atsikvėpti ir pabendrauti su kitais tėveliais.
 
Dovana
 
Labai atsakingas dalykas yra gimtadienio dovana. Psichologė Sigita Dirgėlienė pataria būtinai atsižvelgti į sukaktuvininko amžių. “Jeigu jis yra labai mažas, 3-4 metų,  tai jam tikrai nepatiks dovanų čekiai”, - įsitikusi psichologė. Ji patartų pasikalbėti su tėvais, kokia dovana tiktų jų vaikui.
 
Jis tikrai bus kur kas laimingesnis išvyniojęs dovaną ir radęs seniai trokštamą žaislą. O vyresniems vaikams, psichologė siūlytų, pasiklausus tėvų nuomonės, kaip tik dovanoti dovanų čekį ar pinigų. Vyresni vaikai paprastai turi svajonių, kurias įgyvendinti galite būti finansiškai nepajėgus, tad kelių svečių dovanoti pinigai ar dovanų čekiai gali vėliau pavirsti puikiu muzikos instrumentu ar kitų išsvajotu daiktu. 
 
Daugelis mažų vaikų dar nesupranta, kad dovanos, kurias jie atnešė, skirtos jubiliatui. Išvyniokite ir apžiūrėkite visi kartu.
 
Dovanėlės svečiams
 
Visada labai šaunu, kai į gimtadienio šventę atėję svečiai patys gauna dovanėlių. “Tos mažytės smulkios dovanėlės – lyg prisiminimas apie gimtadienį, - sako “Mamos žurnalo” redaktorė N.Ramoškienė. – Tėvai įvairiai įteikia tas dovanėles.
Galima tą padaryti žaidimo forma: organizuoti laimės šulinėlį ar dovanėlių loteriją, galima susprogdinti daugybę balionų ir juose rasti numerėlius, kurie pažymi, kokia dovanėlė atitenka svečiui”.
 
Gražus paprotys kiekvienam svečiui įdėti namo gabaliuką torto lauktuvių namuose likusiems šeimos nariams. Žinoma, jei šis gardumynas neištirpsta daug anksčiau…
 
Auksė Kontrimienė

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentaraiiyšųr Data: 2011-10-22 15:10:09
jjjjjjjkkkk

 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą