Mama - tai angelas žemėje (nežinomas autorius)

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 
 

 
 

 
 
 

Mažylis > Bendravimasir auklėjimas > Nauja galimybė - saugūs žaidimai internete
Dalintis

Šiandien sukurta daugybė ugdomųjų žaidimų vaikams – nuo konstruktorių iki užduočių knygelių. Populiarėja dar viena žaidimo forma – interneto svetainės vaikams, su žaviais personažais ir lavinamosiomis užduotimis. Nors kai kurie tėvai kategoriškai priešinasi tokiems virtualiems žaidimams, specialistai teigia, kad tokia veikla gali būti linksma, naudinga vaiko vystimuisi ir saugi.
 
Psichologai teigia, kad nereikia riboti vaiko smalsumo ir uždrausti domėtis kompiuteriu. Vargu ar tai pavyks. Užtenka patiems prisiminti vaikystę, kai televizorius ar laidinis telefonas buvo savaime suprantami dalykai, be kurių neįsivaizdavome savo aplinkos, o vyresnei kartai tai buvo kone velnio „išmįslas“.
 
Tėvai pirmiausia turi žinoti, kad internetas yra nauda vaiko vystimuisi. Juk ne kiekviena šeima šiandien įstengia nupirkti vaikui naują žaislą, o kokybiški lavinamieji žaidimai kainuoja ne vieną dešimtį litų. Be to, dažnai po kurio laiko naujas žaislas pabosta ir mažylis imasi žvalgytis kitų įspūdžių. Todėl internetas gali pasiūlyti įdomios veiklos, kad vaikui su tėveliais būtų smagu kasdien atrasti naujų dalykų, bendrauti ir mokytis.
 
Pasak Ugdymo plėtotės centro Gamtos ir tiksliųjų mokslų skyriaus metodininko Povilo Leonavičiaus, internetas nėra baubas – tereikia žinoti ir laikytis keletą elementarių saugumo taisyklių:
 
 -  Kol vaikutis mažas, paprastai vienas iš tėvelių būna šalia ir apsaugo jį nuo galimų pavojų. Tačiau jam ūgtelėjus, vaikas gali būti paliktas žaisti vienas. Tokiam žingsniui vaiką reikėtų paruošti – pasikalbėti su juo, paaiškinti apie galimus pavojus internete, ir kaip jų išvengti. Juk trimečio vaiko mes taip pat neišleidžiame vieno į gatvę, o penkiametį, einantį į kiemą žaisti, ne tik nuolat bent viena akimi stebime, bet ir pamokome būti atsargiu, nesikalbėti su nepažįstamaisiais, saugotis mašinų ir pan. Tas pats galioja ir internete.
 
 -  Šiandien vaikams sukurta daug interneto svetainių su įvairiomis lavinamosiomis užduotimis. Būtent tėvams tenka atsakomybė parinkti jų nuožiūra tinkamiausią pramogų svetainę savo mažyliui. Kaip leisdami į kiemą savo atžalą įsitikiname jo saugumu, taip ir parenkant svetainę galioja keletas taisyklių. Tėveliai turėtų atkreipti dėmesį, kad pasirinkta interneto svetainė būtų saugi ne tik turiniu, bet ir dizainu:
    o  spalvos – švelnios, pastelinės. Jos nežaloja psichikos;
    o  dinamika vaikams patinka, tačiau turėtų būti kuo mažiau chaotiškai lakstančių ir dėmesį blaškančių paveiksliukų;
    o  šriftas gerai įskaitomas, tinkamo dydžio, tačiau svetainė neperkrauta tekstu;
    o  paprastas valdymo meniu.
 
 -   Profesionalų vaikams sukurtoje interneto svetainėje tėvai taip pat turėtų rasti sau skirtos informacijos, rubrikų, pedagogų ir psichologų patarimų ir kt.
 -  Svarbu kontroliuoti vaiko praleistą prie kompiuterio laiką, tinkamą rankų padėtį, taisyklingą sėdėseną ir kt.
 -  Būtų gerai pasirūpinti saugia aparatine įranga ir aplinka vaiko darbo vietoje (monitorius, baldai, apšvietimas ir pan.).
 
Internetas siūlo daug smagių žaidimų, kurie gali būti naudingi vaiko lavinimui, tačiau kaip ir gatvėje taip ir čia būtina paisyti saugumo reikalavimų. Tėvų atsakomybė – savo vaikui išrinkti ne tik įdomią ir saugią virtualią aplinką, bet ir mokyti jį veikti joje.
 
Konsultavo Ugdymo plėtotės centro Gamtos ir tiksliųjų mokslų skyriaus metodininkas Povilas Leonavičius

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentarai 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą