Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Darželinukas > Vystymasis > Saugus vaiko kambarys
Dalintis

Vaikų kambarys turi būti spalvingas, linksmas ir saugus. Jame mažieji ne tik skaito knygeles ir dėlioja korteles. Todėl svarbu, kad užkliuvęs už ne vietoje pastatyto vazono jo nesukultų ir pats neparpultų. O kur dar kambario apdailos medžiagos, kuriomis vilioja gamintojai - vieni kainomis, kiti ekologiškai švariais daiktais. Ką pasirinkti ir kaip įrengti kambarį, kad mažajam būtų saugu ir jis augtų sveikas, kalbamės su gydytoja pediatre Audrone Kirdeikiene.
 
Ką patartumėte tėvams, niekaip negalintiems apsispręsti, kurį kambarį (didesnį ar mažesnį) ar kampą (šviesesnį ar prie durų) namie skirti vaikams?
Visi žinome auksinę taisyklę, kad visa, kas geriausia, skiriama vaikams. Todėl ir vaiko žaidimų vieta turi būti pati šviesiausia ir jaukiausia. Idealu, jeigu mažylis turi atskirą kambarį. Taip vaikui galima pastatyti tinkamiausius baldus, sukurti erdvią žaidimų vietą ir, žinoma, laikytis paros režimo (niekieno netrukdomas ir neblaškomas gali ramiai žaisti, miegoti).

Kas geriau vaikų kambariui: tapetai ar dažytos sienos, o gal jas vertėtų apkalti medžiu ar pakabinti kilimą?
Vaikų kambariui būtina rinktis tik ekologiškai švarias medžiagas. Netinka plaunami tapetai, nes jie nepraleidžia oro. Kadangi sienos ,,nekvėpuoja”, renkasi drėgmė. O tai negerai. Kilimų ant sienos, net ir ant grindų reikėtų atsisakyti dėl alergijos grėsmės. Juk juos sunku valyti, todėl kaupiasi dulkės, o tuomet atsiranda visko - nuo mikrobų, grybelių iki naminių dulkių erkučių. Visi šie gyviai dažniai vaikams sukelia alergijų.
 
Kokias spalvas rinkti sienų apmušalams: ryškias ar pastelines?
Vaiko kambariui nerekomenduočiau vien ryškių spalvų, nes tai labai vargina. Tokiame kambaryje gyvenantis mažylis gali blogai jaustis. Bus dirglus, pavargęs, guosis, kad skauda galvą. ,,Rėkiančios” spalvos ypač nerekomenduojamos iš prigimties aktyviems vaikams. Vaiko kambarį galima puošti tik ryškiais žaismingais akcentais, bet ne visas sienas. Juk jame vaikas ne tik žaidžia, bet ir ilsisi, be to, turi susikaupti ruošdamas pamokas.
 
Ar patartumėte visą vaikų kambarį ištiesti marga kilimine danga, o gal geriau laminatas ar linoleumas?
Jeigu vaikas nėra alergiškas, galima naudoti ir kiliminę dangą, tik būtinai geros (natūralaus pluošto) kokybės. Netaupykite. Vis dėlto idealu būtų natūralus parketas ar medinės grindys. Laikykitės taisyklės - vaiko kambario grindų danga turi būti lengvai valoma, geriausia drėgnai. Taip maksimaliai galima pašalinti tiek nešvarumus, tiek įvairius alergenus.
 
Vaiko kambaryje ištiesta kiliminė danga. Kas kiek laiko reikėtų ją keisti nauja?
Tai priklauso nuo kiliminės dangos kokybės ir jos priežiūros. Rekomenduočiau dangą pakeisti po 3-5 m.
 
Perkant vaikams baldų, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, kad būtų saugu?
Vaikų baldai turi atitikti higienos reikalavimus. Paprastai jie gaminami iš patvarios ir netoksiškos medžiagos. Už kokybę atsako gamintojas. Jeigu taupydami prekę ketinate įsigyti turguje ar pas privatų asmenį, tuomet labai rizikuojate. Nesate tikri ne tik dėl to, kad baldai gaminti iš ekologiškai švarių medžiagų, bet ir dėl to, ar jie patvarūs (gali sulūžti, išklibti varžtai ir pan.). Juk beveik visi esame patyrę, ką reiškia nusipirkti nekokybišką, tačiau gražiai margintą patalynę. Visai neseniai mergaitei, miegančiai tokiuose pataluose, buvo ieškota rimtos alerginės ligos ir ji be reikalo gydyta, kol paaiškėjo tikroji priežastis - alergiją sukelia dažai.
 
Kur geriau statyti vaiko lovą - šviesioje vietoje ar toliau nuo lango?
Lovą galima statyti toliau nuo lango, juk miegant šviesos nereikia. Be to, nebijosite pravėrę langą išvėdinti patalpos. Tačiau kūdikio lovelę, kurioje vaikas praleidžia visą dieną, statykite šviesesnėje vietoje.
 
Kai šeimoje auga daugiau nei du vaikai, dažnai tėvai perka dviaukštę lovą. Kokio amžiaus mažyliams būtų saugu miegoti antrame aukšte?
Dviejų aukštų lovos turi apsauginį skersinį tam, kad miegodamas vaikas neiškristų. Pavojingiau, kad mažylis naktį per miegus ar dar apsnūdęs nesugalvotų tiesiai išlipti iš lovos ir kažkur eiti. Tokiems ,,naktibaldoms” ir ikimokyklinukams reikėtų miegoti tik pirmame aukšte.
 
Kokius daiktus siūlytumėte išnešti iš vaikų kambario?
Pirmiausia atsisakykite visų dūžtančių daiktų (veidrodžių, didelių vazų ir kt.), svarbiausia - televizoriaus. Jeigu vaikų kambaryje jis stovi, dažniausiai neišjungiamas ištisas valandas. Taip pat siūlyčiau atsisakyti gausos vazoninių gėlių ant palangių ir grindų. Nebent viena kita gėlytė, kuri pagyvina aplinką. Tik nesižavėkite egzotiškomis ir nuodingomis gražuolėmis. Gausesnis gėlynas naktį sunaudoja nemažai reikiamo deguonies ir gali atsirasti alergija gėlėms.

Kas kiek laiko reikėtų plauti grindis ir valyti dulkes vaikų kambaryje?
Kasdien. Būtina ir mažąjį šeimininką įtraukti į šias procedūras. Taip nuo mažų dienų vaikas išmoks valyti dulkes ir susitvarkyti kambarį.
 
Ar yra kokių nors ypatingų saugos reikalavimų, apie kuriuos dažnai nesusimąsto tėvai?
Rengdami bet kokią patalpą, visada apgalvojame, kas joje gyvens. Kiekvienas tėvelis žino savo atžalų temperamentą ir maždaug jaučia, kokių staigmenų galima iš jų tikėtis. Svarbiausia, auklėti mažylį, aiškinti, ko negalima daryti ir kodėl. Jeigu lova stovės toliau nuo lango, ant palangės galima užlipti ir pasidėjus taburetę ar kėdę. Panašiai ir dėl elektros kištuko lizdų. Jei vaikas matys, kad juos uždengiate, tai būtinai stengsis pakrapštyti. Žinoma, atsarga nepakenks. Tačiau būtina laikytis svarbiausios taisyklės - vieno mažylio ilgiau negalima palikti vieno. Net pagal visus saugos reikalavimus įrengtame kambaryje.
 
Ar vaikų kambaryje gali gyventi ir augintinių - žiurkėnų, papūgų, žuvelių ir pan.?
Akvariumas labai tinka (jo poveikis atpalaiduojamasis ir raminamasis), tik jei mažieji kartais nežaidžia futbolo ar krepšinio. Žiurkėnus ir papūgas rekomenduočiau apgyvendinti atskirame kampelyje, kuo toliau nuo lovos. Nors šiems gyvūnėliams geriausia būtų miegoti kitoje patalpoje.
 
Ar leisti darželinukui miegoti kartu su naminiu katinu ar šuniuku?
Į šį klausimą atsakysiu kategoriškai - NE. Tegul geriausias draugas miega jam skirtame guolyje.
Jūratė Petraitienė

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentaraiSimona Data: 2017-09-18 14:09:29
Labai svarbu, kad vaikai savo miegamaje kambaryje būtų saugūs. Už tai atsakome mes, tėvai. Mano nuomone,
nomeda Data: 2016-08-23 14:08:45
Pritariu, kad pirmiausia vaiko kambarys turi būti saugus. Tam didelės įtakos turi pasirinkti baldai. Reikėtų prieš perkant atsižvelgti iš ko jie pagaminti, ar nėra rizikos, kad gali užgriūti ir pan. Mes radome gana kokybiškus čia http://www.shtormbaldai.lt/vaiku-kambario-baldai/

sdfsdf Data: 2011-10-21 22:10:44
Man pavyko gerai užsidirbti būnant namuose, pabandykite ir Jūs!!! Viename iš skelbimų aš perskaičiau apie šį darbą ir nusprendžiau pabandyti. Skelbimas sudomino galimybe per kelias savaites užsidirbti pakankamai pinigų, įdedant tik dvylika litų. Iš pradžių nepatikėjau, bet vistiek perskaičiau. Taigi, skelbimas siūlė persiųsti po 2 litus į kiekvieno sąraše esančio asmens banko sąskaitą, paskui išbraukti pirmą sąskaitos numerį ir įrašyti savo sąskaitos numerį į paskutinę šeštą eilutę, ir patalpinti šį straipsnį kaip įmanoma daugiau forumų ir skelbimų (200 forumų, skelbimų, elektroninių laiškų - tai užtikrinantis skaičius). Supratau, kad apgaulės čia nėra. Be to, pervedęs šešiems žmonėms po 2 litus, pats nieko neprarasiu, galų gale pradžiuginsiu kitą. Ir ryžausi pabandyti. Ir man pavyko!!!!!! Po kelių dienų man į sąskaitą pradėjo kauptis taip reikalingi pinigai… Dar sykį sau pripažinau, kad tai veikia. Per porą savaičių susikaupė apie 2000 litų, po trijų savaičių prisidėjo dar apie 2000 litų. Dabar jau turiu uždirbęs 4000 litų, po pusantro menesio turėtų būti apie 16000 litų. Ir ši suma po truputį toliau didės. O prasidėjo tik nuo 12lt. Noriu su Jumis pasidalinti informacija, kaip tai veikia, nes tai naudinga mums abiem. Aš Jums pažadu, jeigu Jūs tiksliai seksite mano instrukcijas ir neturėsite vilčių gudrauti, jus pradėsite gauti daug daugiau pinigų, negu tikitės, per daug nesistengdami. Siūlau perskaityti šią informaciją porą kartų ir išsaugoti savo kompiuteryje, sekti instrukciją ir pinigai ateis. Juk tai paprasta!!! Patys suprantate, kad tai absoliučiai legalu, tai tik bankinė pinigų pavedimo operacija, ir Jūsų indėlis yra tik 12 litų ir pora valandų internete. Jūs niekuo nerizikuojate ir nieko neprarandate, tiesiog pasitikite kitais žmonėmis, ir taip pradžiugindami kitus, patys uždirbate. Tai tikrai veikia!!! Atkreipkite dėmesį: tiksliai sekdami šią paprastą instrukciją, Jūs uždirbsite daug - per kelis mėnesius 60000 litų ir dar daugiau bus Jūsų. Visa tai sekmingai veikia dėl dalyvių sąžiningumo. Tėra trys paprastos taisyklės: 1. Jei dar neturite, Jums reikia atsidaryti sąskaitą bet kuriame Lietuvos banke. 2. Pirmiausia Į žemiau esančią 6 banko sąskaitą perveskite 2 litus. Po to perveskite po 2 litus ir į sekančias banko sąskaitas. Visa tai ivykdę, Jūs padarote paslaugą, gražų gestą, ir taip pat prašote teisėtos paslaugos, už kurią mokate. 1. LT154010042300576369 2. LT307300010113834351 3. LT257300010102209379 4. LT267300010119347321 5. LT537044000161648289 6. LT107300010126029454 O dabar išbraukite iš sąrašo nr. 1 sąskaitos numerį, perneškite visas sąskaitas vienu eilės numeriu į viršų, o į atlaisvintą nr. 6 eilutę įrašykite savo banko sąskaitos numerį. 3. šį mano laišką keiskite kaip norite, bet išlaikykite pagrindinę idėją, išplatinkite šitą straipsnį kaip įmanoma daugiau (aš jums siūlau bent dviejuose šimtuose, kad užsitikrintumėte didelį uždarbį, kuris Jums taip reikalingas) straipsnių ,forumų ir naujienų juostų, skelbimuose arba asmeniniais laiškais - kuo daugiau informacijos pasklis apie šį straipnį, tuo didesnes bus Jūsų pajamos! Jos tiesiogiai priklauso nuo Jūsų ir tai turbūt yra džiugiausia dalis. Tiesiog Jums nereikia prakaituoti, vargti, keikti blogo gyvenimo - pasidalindami dosnumu, jūs sulaukiate šimteriopo dosnumo. Šis internetinis verslas sėkmingai gyvuoja ir klesti del dalyvių sąžiningumo ir rimtumo. Todel viską atlikite kruopščiai ir nepagailėkite 12 litų, nes Jums tai atsipirks su kaupu. Žmonės tik tada bus sotūs, kai pamaitins vienas kitą. Nėra ko prarasti - tik 12 litų, ir kelios valandos nesunkaus darbo internete!!! Užsiimkite tuo dabar, tiesiog nėra ko atidėti rytdienai. Tai paprasta ir pelninga. Juk yra dėl ko, taip? O štai kaip Jūs uždirbate: Mokyklinė aritmetika: sakykim iš 200 laiškų ar straipsnių aš gausiu 5 atsakymus (menkas rezultatas), tai reiškia aš uždirbsiu 10 litų būdamas šeštoje sąrašo pozicijoje. Dabar šitie 5 žmones išplatina dar po 200 pranešimų su Jūsų sąskaitos numeriu jau 5 pozicijoje. Pastariesiems taip pat atsako tik po 5 žmonės - tai jau 500 litų į sąskaitą. Toliau šie 25 žmonės dar 200 kartų talpina šį pasiymą su Jūsų sąskaitos numeriu nr. 4 pozicijoje ir atsako vėl tik 5 žmonės - Jūsų pajamos jau 2500 lt. Toliau šitie 125 žmonės, patalpina po 200 pranešimų, į kuriuos taip pat atsako tik 5 žmnonės. Jums tai duoda 12500 litų pajamų (Jūs 3 pozicijoje). Toliau dar įdomiau: šitie 625 žmonės 200 kartų skirtinguose skelbimuose patalpina Jūsų sąskaitos numerį nr. 2 pozicijoje, atsako vėlgi po 5 žmones - tai 62500 litų. Paskaičiuokite, kiek daug galite uždirbti.Juk įspūdingas skaicius!!. Šiame versle svarbiausia būti sąžiningam, kitaip nieko nesigaus. Ar Jūs galite įsivaizduoti, kiek žmonių kasdien visame pasaulyje prisijungia prie interneto ir skaito šitą straipsnį, kaip ir Jūs?! Kiekvieną dieną internete pasirodo nuo 200 iki 500 naujų vartotojų, ir toliau jų skaičius nuolat auga!!! Iš tiesų tai didelė galimybė daug užsidirbti, nesugaištant daug laiko ir daug neišleidžiant. Bet kokiu atveju verta. Gyvenimas per trumpas, kad tokį sansa praleistumete.Man pasiseke,pasisiseks- ir Jums

 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą