Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Darželinukas > Bendravimas ir auklėjimas > Kaip vaiką paruošti į darželį?
Dalintis

Ne visiems tėveliams užtenka pinigėlių samdyti auklę, o ir močiutės neretai būna dar per jaunos pamiršti savo karjerą ir imtis mažųjų auklėjimo. Lieka dar vienas kelias – kulniuoti į darželį. Tėveliai baiminasi šios dienos, nes abejoja, ar jų brangenybe bus tinkamai pasirūpinti, ar jam pavyks ten priprasti.

Į darželį tik gerai pasiruošus

Vilniaus vaikų lopšelio darželio “Aitvaras” priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ingrida Juškevičiūtė pasakoja, kad darželyje net ir patys mažiausi vaikučiai kur kas greičiau atsisveikina su sauskelnėmis, o taip pat lengviau pelytėms atiduoda čiulptukus. Visgi, jos nuomone, prieš rengiantis į darželį, reikia gerai pasiruošti šiam žingsniui.

I.Juškevičiūtė pataria apsisprendus eiti į darželį, reikėtų jame apsilankyti bent prieš porą savaičių. Susipažinti su dienos ritmu, apsižiūrėti, o namuose pradėti pratinti vaikutį gyventi pagal tokį pat dienos rėžimą. Vaiką reikėtų įpratinti anksčiau atsigulti, anksčiau atsikelti.
 
Labai svarbu, kad vaikas būtų įpratintas pamiegoti pietų miego. Jeigu mažasis kategoriškai nenori miegoti pietų, galima pratinti tik pagulėti. O toks pagulėjimas klausanti pasakėlės neretai baigiasi saldžiu miegeliu.
 
“Vaikui atėjus pirmą kartą į darželį būna labai nedrąsu, bet jeigu įprastas dienos rėžimas bus toks pat kaip ir namuose, priprasti bus lengviau”,- sako auklėtoja I.Juškevičiūtė. Labai gerai, kai vaikai jau turi savarankiškumo įgūdžius, nebijo sėdėti ant puoduko, nebijo paimti į rankas šaukšto, gali pats pavalgyti. Žinoma, darželyje jis visko išmoks, bet savarankiškumas jam labai padės adaptuojantis svetimoje aplinkoje ir pasitikėti savimi
 
Kada geriausia atvesti į darželį? Kokio amžiaus vaikai jau būna psichologiškai pasiruošę būti kolektyve?
 
Vaikas nelygu vaikui. Vieni greitai ir lengvai pripranta, kitiems adaptacijos laikotarpis užsitęsia. .Juškevičiūtės nuomone, į darželį reikėtų vesti ne mažesnius nei dvejų metukų vaikučius. “Ir patiems tėveliams bus ramiau, ir vaikutis bus savarankiškesnis, labiau mokės išreikšti savo norus…” – sako I.Juškevičiūtė.

Ar skiriasi vaikai, kurie nelankė darželio ir darželinukai?

Auklėtoja I.Juškevičiūtė įsitikinusi, kad yra nemažas skirtumas. Būdami kolektyve vaikai greičiau išmoksta, įpranta bendrauti su savo bendraamžiais. Nors tėveliai jaudinasi, kad  galbūt darželyje vaikai bus blogiau prižiūrėti, nepakankamai juo pasirūpins, I.Juškevičiūtės nuomone, darželyje vaikai kur kas greičiau tampa savarankiški.
 

Pataria psichologė Sigita Dirgėlienė:

Tėvai turi apsispręsti, kada leisti vaiką į darželį. Ir kur kas svarbiau ne kada jį pradėti leisti į darželį, bet kaip jį paruošti tokiam pasikeitimui. Vaikas turėtų būti išmokytas elementariausių bendravimo įgūdžių. Jis turėtų mokėti pasakyti, ko nori: ar gerti, ar į tualetą. Vaiką reikia paruošti, kad stresas išėjus iš namų būtų kuo minimalesnis.

Prie darželio reikėtų pratintis po truputį. Didelę klaidą daro tėvai, kurie jau pirmą dieną atveda vaiką iš ryto ir palieka visai dienai. Pirmomis dienomis kartu su vaiku darželyje turėtų pasilikti mama, močiutė ar kitas artimas žmogus, su kuriuo jis daugiausiai būna. Kartu jie turėtų apžiūrėti patalpas, susipažinti su auklėtojomis, papildomo ugdymo mokytojomis. Reikia sužinoti darželio dienos ritmą, kada kas yra daroma. Pravartu apžiūrėti kiemą, ten esančius žaidimų įrenginius.
 
Kai jau vaikas viską pamatys, reikia po truputį pradėti jį palikinėti darželyje. Pirmą dieną to daryti nereikėtų, antrą dieną jau galima bandyti palikti valandai, dar vėliau dviems valandoms. Ir tą laiką reikėtų vis ilginti. Visgi, nereikėtų labai ilgai tęsti įpratinimo laikotarpio, nes vaikas gali nuspręsti, kad darželyje kartu su juo turi pasilikti kas nors iš namiškių. 
 
Knygynuose galite surasti gražių iliustruotų knygelių, kuriose aprašyta, kaip vaikučiai rengiasi eiti į darželį, ką ten veikia. Paskaitykite savo mažiesiems.
 
Auksė Kontrimienė

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentarai 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą