Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Darželinukas > Bendravimas ir auklėjimas > Turtingas vaikas – kaip to siekti?
Dalintis

Labai svarbu kuo anksčiau išmokyti vaiką elgesio su pinigais taisyklių. K.Mikoliūnas yra pasakęs: ,,Gyvenimas-keistas mokytojas, pirmiau išmoko pinigus išleisti, o tik po to juos uždirbti ir skaičiuoti,,.
 
Besimokydami vidurinėje, aukštesnėje ar aukštojoje mokykloje mes išmokstame skaityti, rašyti, skaičiuoti, įgyjame profesiją, kad galėtume pinigus užsidirbti. Tačiau dar reikalingas ir finansinis mokymas, kuris būtinas uždirbtus pinigus paversti ilgalaikiu turtu ir finansiniu saugumu.
 
3 pagrindiniai dalykai, kurie svarbūs vaikui mokantis finansinių dalykų:
 
Pasitikėjimas savimi,
 
 
Supratimas apie pinigus,
 
 
Išsilavinimas.
 
Visi vaikai gimsta su potencialia galimybe tapti turtingi ir protingi, jei jų savivoka bus stiprinama ir ginama. Svarbiausias dalykas, į kurį tėvai turi atkreipti dėmesį, yra ugdyti ir ginti gerą vaiko nuomonę apie save.
Tėvų nuomonė apie savo vaikus gali labai stipriai paveikti jų ateitį, kitaip tariant, jei jūs sugebate savo vaike įžvelgti tūnantį genijų, jūs padėsite savo vaikui būt protingam; jei sugebėsite įsivaizduoti savo vaiką turtingą, tai padėsite jam tapti turtingu. Čia ir prasideda vaiko mokymas. Padėkite išsiugdyti jiems stiprų pasitikėjimą savo jėgomis. Ir jūs pagelbėsite jiems.
 
Daugelis tėvų savo vaikams sako: ,,Lankyk mokyklą, gerai mokykis. Visų svarbiausia – geras išsilavinimas,,.
 
Iš tiesų išsilavinimas yra nepaprastai svarbu. Tačiau pagrindinė problema ta, kad tėvai, kurie kartoja šiuos žodžius, patys nebetesia mokslų, nesiekia gilesnių žinių, neskaito namuose knygų, neskatina vaiko viskuo domėtis ir nekalba su jais apie savo ir šeimos finansinius dalykus.
 
Daugelis  vaikų į mokslą  nežiūri rimtai todėl, kad visuomet mato tėvus, kurie bet kada jiems gali padėti finansiškai, taip pat neturi motyvacijos toliau mokytis ir galvoti apie ateitį, kaip susirasti gerai apmokamą darbą. Dabartiniai vaikai  mato, kaip jų tėvai anksti ryte eina į darbą, sunkiai dirba, negrįžta laiku.
Todėl visai naturalu, kad vaikai savęs klausia: ,,Nejaugi  į mokyklą turiu eiti tik dėl šito? ,,. Vaikai mato, kad daug uždirba talentingi sportininkai, muzikantai, aktoriai, o vien už  pasiekimus moksle didelių pinigų niekas nemoka.
Besimokydami mokykloje, vaikai ieško kitokių sėkmės formulių, t.y. bando save atrasti kitoje veikloje (berniukai nori tapti sporto žvaigždėmis, mergaitės-manekenėmis). Kiekvienas vaikas turi susikurti savo sėkmės formulę. Tėvų užduotis – stebėti ir remti. Tėvams patariama papasakoti vaikams, kad jiems patiems knieti išbandyti kelias profesijas, o ne visą gyvenimą dirbti vienoje darbo srityje. Jei vaikui tokia mintis patiks, galbūt jis pradės į išsilavinimą žiūrėti su didesne pagarba.
 
Kokio amžiaus vaiką turėtume pradėti mokyti apie pinigus?  Tada, kai jūsų vaikas rodo susidomėjimą pinigais. Net 5metų vaikas supranta skirtumą tarp 5 ir 20 litų.
Psichologas R. Štaineris  mano, kad amžius nuo 9 iki 15 metų – kritinis raidos periodas. Jau 9 metų vaikai ima atsiskirti nuo savo tėvų individualumo ir pradeda  kurti savąjį. Taip pat šiuo amžiaus tarpsniu vaikai išsiugdo savyje tai, ką jie patys vadina sėkmės formule – tai vaiko suvokimas, kaip jam geriau išgyventi ir laimėti.
Geriausia tuos finansinius įgūdžius formuoti žaidžiant (,,Monopolis,, parduotuvė su netikrais pinigais, šachmatai ). Žaidimai skatina emocijas, prikausti dėmesį, vaikas iš jo gauna malonumą. Žaidžiama su netikrais pinigais, todėl emociškai klaidos ne tokios skaudžios. Ir daug geriau mokytis apie pinigus jaučiant malonumą. Taip pat autorius siūlo įsigyti taupyklių, tai bus pradinis vaikų kapitalas taupant ir perkant brangesnius daiktus.
 
Finansinė praktika. Elgesio su pinigais pratimai vaikams ir jų tėvams
 
Šie pratimai gali jums padėti mokyti vaikus elgesio su pinigais taisyklių. Kai mokote savo vaikus naudodamiesi gyvenimiška patirtimi, jūs iš karto jiems rodote, kaip praktiškai pritaikyti šias pamokas.
 
Apmokėkite savo mėnesio sąskaitas
 
Kai tvarkote sąskaitas, pasisodinkite vaikus šalia savęs. Parodykite jiems kiekvieną sąskaitą ir paaiškinkite, už ką ji. Tai padės geriau suprasti gyvenimą. Supratęs, kad jūs atskirai mokate už elektros energiją, vandenį, dujas, šiukšlių išvežimą ir už kitas namų ūkio išlaikymo paslaugas, vaikas ima suvokti, kiek daug skirtingų tarnybų dirba, kad palaikytų įprastą jūsų gyvenimo būdą. Šis pratimas gali atnešti papildomos naudos – daugelis tėvų sako, kad po šios pamokos jų vaikai vis dažniau gesina šviesą, kai ji nereikalinga kambaryje ir trumpiau leidžia vandenį prausiantis.
 
Vaiko nusivedimas į banką, yra taip pat labai svarbus
 
Kuo paprasčiau paaiškinkite jūsų būsto ar mašinos paskolos mokėjimus. Parodykite paskolos sąskaitą. Papasakokite, kaip bankas padėjo nusipirkti šį turtą, paskolinęs didžiąją dalį sumos mainais už jūsų sutikimą (ir pasirašytą sutartį) dalimis bankui atiduoti paskolintus pinigus ir procentus.
Paaiškinkite savo vaikui sąskaitų mokėjimo principą už kredito kortelės išlaidas. Tai gali būti sunki užduotis, jei jūsų skolų suma didelė. Bet labai svarbu, kad vaikas suprastų ir teigiamus, ir neigiamus atsiskaitymo kredito kortele niuansus. Parodykite mėnesines ataskaitas.
 
Paskaičiuokite biudžetą
 
Kai jūsų vaikas jau geriau supranta sąskaitų mokėjimo principus, galima kalbėti apie biudžetą. Apibrėžkite, kiek vidutiniškai jūsų šeima išleidžia pinigų maistui per savaitę. Paraginkite vaikus sudaryti pietums valgiaraštį, pirkinių sąrašą.  Kad jie turėtų supratimą, kiek kainuoja produktai, nueikite į parduotuvę, papasakokite apie kainas ( produktu kainas galima lyginti su šokoladų ar saldainių kainomis ). Ne mažiau svarbu paaiškinti vaikui, kodėl kartais vietoj pigesnės prekės verčiau nusipirkti brangesnę. Leiskite vaikui pačiam sumokėti, suskaičiuoti reikiamą pinigų sumą ir patikrinti grąžą.
Dabar galima aptarti, kaip svarbu apskaičiuoti biudžetą visoms išlaidoms.
 
Kristina Fišienė
Parengta pagal  R.T. Kijosakis ir Š.L.Lechter ,,Turtingas vaikas – protingas   vaikas,,

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodas



Kiti komentarai



 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą