Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Mamos kampelis > Patarimai mamai > Į užsienio kurortą su visa šeima
Dalintis

Kai vargina toks karštis, norisi kalbėti tik apie atostogas. Kol tėvai jas planuoja, varsto turistinių agentūrų duris, vaikai svajoja. Apie savo svajonių atostogas pasakoja Vilniaus Žemynos pagrindinės mokyklos jaunesniųjų klasių mokiniai. Beveik visi jie norėtų skristi lėktuvu į kitą šalį.
 
“Labai norėčiau aplankyti kitą šalį, skristi lėktuvu. – pasakoja Aušrinė, - norėčiau pamatyti, kaip iš lėktuvo matosi žemė, kaip atrodo žmonės”.
 
“Aš norėčiau praleisti atostogas su tėčiu Italijoje,- sako Matas, - varyčiau į šaudyklą, girdėjau, kad ten yra gerų, eitume į baseiną, ten daug visokių atrakcionų. Pernai su mama buvome Nidoje, ten mes išdykavome, pasikvietėme draugų, važinėjomės dviračiais”.
 
Deimantė pasakoja, kad labai norėtų skristi į Graikiją arba aplankyti Disneilendą, taip pat jai patiktų pabūti vandens atrakcionų parke arba prie ežero, kur galėtų maudytis.
 
Paklausti, kaip nenorėtų atostogauti, vaikai vieningai sakė, kad pats baisiausias dalykas būtų sėdėti namuose prie televizoriaus ar kompiuterio, tai būtų tikrai neįdomu. Atostogos kaime pas senelius vaikams taip pat nėra labai trokštamas dalykas. Lietuvos pajūrio kurortai, ypač Palanga,  vaikams taip pat gerokai pabodę.
 
Vaikai labai nori į kitas šalis, neįsivaizduoja gerų atostogų be maudynių ir pramogų, nors viena mergaitė prisipažino, kad nėra buvusi kaime ir nėra mačiusi vištų, tik žino, kad tokių būna...
 
Tad jeigu apsisprendėte ilsėtis su šeima užsienio kurorte, verta susipažinti su turizmo agentūros UAB "Oasis Tours" darbuotojos Rasos Juknaitės patarimais, ką reikia žinoti rengiantis su vaikais į užsienio kelionę.
 
Rasa Juknaitė sako, kad bet kuri kelionė prasideda nuo dokumentų, tad iš anksto verta pasižiūrėti, ar visos šeimos narių pasai dar tebegalioja. Taip pat labai svarbu pasirūpinti draudimu, kad atostogų nesugadintų ne tik nemalonūs nuotykiai, bet ir didžiulės išlaidos svetimos šalies ligoninėse.
 
Tėvai pažįsta savo vaikus, žino jų poreikius. Jeigu vaikas vartoja kažkokius vaistus, nepamirškite jų įsidėti į kelioninę vaistinėlę. Vaistinėlėje turėtų būti reikalingiausi vaistai, jei suskaus pilvą, jei maus galvą ir t.t.
 
Rasa Juknaitė pataria jokioje šalyje negerti vandens iš čiaupo ir nepamiršti apsaugos nuo saulės. Specialistė pataria pasiimti ir maistą kūdikiui, jeigu jis yra įpratęs prie tam tikros rūšies košelių ar tyrelių. Atostogų metu tikrai ne verta eksperimentuoti.
 
Kodėl vis daugėja šeimų, kartu su vaikais vykstančių į užsienio kurortus? R.Juknaitė sako, kad tai lemia garantuotas oras, pavyzdžiui Turkijoje ar Tunise, poilsiautojų visada lauks saulė, šilta jūra ir kur kas kokybiškesnės paslaugos. Vaikai ne be reikalo veržiasi į užsienio kurortus, bent jau Turkijoje jie gali pasijusti tikrai mažais dievukais, kurių norai viešbučių darbuotojams yra įsakymai.
 
Ko šeimos gali tikėtis Turkijoje ar Tunise? Pasak R.Juknaitės, dažniausiai šeimos renkasi viešbučius,  kuriose yra daug paslaugų vaikams, daug vandens pramogų, vaikais rūpinasi auklės, o juos linksmina specialiai darbui su vaikais parengti animatoriai. Atostogaujant su vaikais, galima pasirinkti nesudėtingas ekskursijas. “Kiekviena šalis turi savo privalumus, - sako R.Juknaitė, - Turkijoje daug viešbučių turi vandens kalnelius, vandens pramogų parkų, daug animacinių užimtumo programų, kitos šalys siūlo įvairias ekskursijas, kur būtų įdomu ir įvairaus amžiaus vaikams, tai ir vandens atrakcionų parkai, zoologijos sodai ir t.t.”
 
Tarp tėvų surasime ir skeptikų, kurie įsitikinę, kad kūdikų vežtis į egzotines šalis nėra jokio reikalo. Štai mama Margarita sako nenorėtų rizikuoti ir keliauti į užsienį su labai mažu vaikeliu.
 
“Manau, kad su kūdikiu kur nors toli keliauti tikrai neverta, reikėtų likti  įprastame klimate, todėl tolimiausias mūsų maršrutas bus nebent Palangos kurortas”, - sako Margarita. Jos bičiulė keliavo su vaiku į Egiptą, išvykdama džiaugėsi, kad savaitę nereikės nei skalbti, nei gaminti, nei dulkių šluostyti, galės tik džiaugtis ir žaisti su savo sūneliu. “Deja, tik išlipus iš lėktuvo teko važiuoti į ligoninę, vaikas pakliuvo į reanimaciją, nes užsikrėtė kažkokia liga”, - pasakoja Margarita.
 
Turistinės agentūros darbuotoja Rasa Juknaitė sako, kad tėvų baimė keliauti su mažais vaikais nėra pagrįsta. Užsieniečiai keliauja ir su kelių savaičių kūdikiais, o šie puikiai jaučiasi šalia savo tėvų. “Aš rekomenduočiau keliauti ir su pačiais mažiausiais, kadangi kelionė jiems nieko nekainuoja, labai gražu stebėti užsieniečių poras, kurios drąsiai poilsiauja su savo kūdikėliais”, - sako turizmo agentūros darbuotoja.
 
Pasak jos, jau ir Lietuvoje darosi populiaru kartu į kelionę pasiimti auklę ar močiutę. Kai važiuoja daugiau šeimos narių, tai ir mažylio priežiūra nenuvargina tik mamos ar tėčio. Pati mažiausia jo klientė – trijų mėnesių mergytė, kuri su savo tėveliais ilsėjosi Ispanijoje.
 
Kas kita kūdikio besilaukiančios moterys. R.Juknaitės teigimu, būsimosios mamos turėtų pasvarstyti, ar joms verta atostogauti užsienyje dėl kelių priežasčių. “Nėščioms moterims reikėtų gerai pagalvoti, ar keliauti atostogauti į užsienį, nes atsakomybė tikrai yra labai didelė. Nė viena iš draudimo agentūrų nedraudžia moterų nuo įvykių, susijusių su nėštumu. Jeigu kažkas nutinka su būsimosios mamos sveikata, su jos kūdikiu, už tai nė viena draudimo kompanija neprisiims atsakomybės”, - sako R. Juknaitė. Pasekmės gali būti labai nekokios, ne tik materialiniai nuostoliai, bet ir didelis išgyvenimas. O juk svarbiausia atostogų palydovė turėtų būti gera nuotaika.
 
Svarbu!
 
Nuo 2010m. birželio 1 dienos keičiasi vaikų išvykimo į užsienį tvarka. Jei vaikas vyksta su vienu iš tėvų, kito sutikimas nereikalingas, o jei vyksta vienas, tai užtenka bent vieno iš tėvų sutikimo. Abu tėvai dėl vaiko išleidimo į užsienį turėtų susitarti šeimoje.
 
Auksė Kontrimienė

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentarai 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą