Mama - tai angelas žemėje (nežinomas autorius)

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Mamos kampelis > Patarimai mamai > Man - sūnus, jai – vyras
Dalintis

Gimė berniukas. Mama netveria džiaugsmu - ji turi savo „vyrą”, kuris priklauso tik jai. Juk šito niekada nepasakysi apie sutuoktinį. „Užauginsiu sveiką, gražų ir garbingą,” - galvoja įkvepta džiaugsmo, o vidinis balsas kužda – „sau”. Tai ypač pasakytina apie vienišas mamas ir moteris, nepatenkintas savo sutuoktiniais. Moteris nesusimąsto, jog berniuką auklėja svetimai moteriai. Tik po daugelio metų dūsauja, kodėl suneliui taip nesiseka šeimyninis gyvenimas.
 
Amžinai su mama
Bėgant metams vaikas pavirsta mamos sūneliu. Pirmoji mamos klaida - vaiko pririšimas prie sijono. Viską jiedu daro kartu: ir į teatrą, ir į kiną, ir pas drauges... Mama ruošia sūnaus mylimiausius patiekalus, perka dovanėles, skalbia, o šis iš mokyklos neša dešimtukus ir mandagiai mamos draugėms paduoda paltus. „Koks jis mielas,” - šypsosi šios. Mama alpsta iš laimės - mano mokykla.
 
Kai paauglys pradės dairytis į mergaites, motina sunerims. Bet kuri mergaitė bus tai per stora, tai akiplėša, tai... Visi sūnaus romanai baigsis niekuo. Jei vaikinas ir sumainys žiedelius, graušis: kaip gi šitaip? Mama augino, rūpinosi, o jis paliko, išėejo pas kitą moterį... Per ilgus metus tokia mama išsikovojo teisę būti pirmaja ir vienintele sūnaus moterimi.
 
Jei atiduosiu, tik į geras rankas
Motina suvokia, jog reikia sūnų apvesdinti. Tik svarbu išrinkti tinkamą nuotaką, kol, neduok Dieve, kokia nors sūnui neapsuko galvos. Moteriška logika kuždės: mylima moteris - konkurentė. Jei sūnus gyvens su nemylima, tai grižinės pas mamą. Todėl mama po truputelį „iškišinės” tą, kuri visą gyvenimą turės būti dėkinga už „brangenybę”. Kartais tokios santuokos buna laimingos. Tačiau jei marti, pasijutusi šeimininke, atskleidžia savo tikrąjį charakterį, kurio anksčiau neįžvelgė mama, namuose pradės žvangėti ginklai. Ir abiems moterims neateis į galva mintis, jog vyras nėra nė vienos nuosavybė. Tokių istorijų atomazga paprasta: marti išeina iš namų, su savimi pasiimdama mylimus vaikaičius.
 
Keletas patarimų mamai, auginančiai sūnų arba... ką pasėsite...
Prieš ką nors sakydama sūnui, pagalvokite, kaip tai atsilieps jo šeimyniniam gyvenimui.
Ar galite skųstis sūnumi, pakėlusiu ranka prieš marčiąa, jei kartą dar vaikui sakėte: „Tave nuskriaudė Agnė? Na ir kas, kad mergaitė, duok atgal.” Pasakėte ir pamiršote, bet vaikas suprato, jog turi teisę būti žiaurus su moterimis.
Jei sūnui įdiegėte, jog svarbiausias dalykas - mokslas. Apie pinigus tegu negalvoja, mamytė susiras antrą darbą. Tuomet nesistebėkite, kai jo žmona kiauras dienas plušės namuose ir lakstys per kelis darbus, o tuo tarpu sūnelis (šeimos galva) skaitys protingas knygeles.
Išmokėte sūnų virti sriubą, kepti pyragus? Tai nealpkite, užėjusi į svečius ir pamačiusi sūunelį su prijuoste virtuvėje. Tai jūsų nuopelnas, ir niekuo dėta „tinginė” marti.
Jei „norite”, kad jūsų sūnus turėtų problemų su savo vaikais, vaikystėje apribokite visus draugus. Šitaip jis neišeis bendravimo su vaikais mokyklos ir nejaukiai jausis bendraudamas su savo vaikais.
Jei vaikystėje nė minutei nepaliekate savo sūnaus, tai įsivaizduokite, kas laukia jo žmonos. Jis tai supras vienreikšmiškai: jog mylima moteris nuolat privalo būti šalia. Neduok Dieve, marti užsirašys į kokius nors kursus ar sugalvos nueiti pas draugę - konfliktas neišvengiamas.
Jei sūnus ilgai nesusiranda gyvenimo draugės, susimąstykite, ar tai ne jūs užimate svetimą vietą. Ar ne per daug juo rūpinatės, ar ne per daug laiko praleidžiate kartu?
Nuo mažumės mokykite jį savarankiškumo, pasitikėti savo jėgomis ir jausmais. Neverskite vaiko būti skolingu jums už tai, kad užauginote. Nuo pat pradžių gerbkite jo pasirinktus draugus, profesiją, žmoną. Tik tuomet jūsų sųnus bus laimingas, o tai reiškia, būsite laiminga ir jūs.
 
Daniela Dičiūtė

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentarai 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą