Mama - tai angelas žemėje (nežinomas autorius)

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Mamos kampelis > Patarimai mamai > Mokslininkai atrado ryšį tarp saldžių gėrimų ir vaikų hiperaktyvumo
Dalintis

Britų mokslininkai nustatė, kad saldžiuose nealkoholiniuose gėrimuose yra dirbtinių priedų, kurie vaikus daro ypač judrius, verčia juos elgtis impulsyviai, trukdo susikaupti.
 
Profesorius Džimas Stevensonas su kolegomis kelerius metus tyrė dirbtinų maisto priedų poveikį vaikų hiperaktyvumui. Tyrimas parodė svarbių, reikšmingų skirtumų tarp vaikų elgesio, gėrusių saldžius vaisių gėrimus su dirbtinais dažikliais ir konservantais.
 
Tyrime dalyvavo 300 vaikų, 3, 8 ir 9 metų amžiaus. Normalaus elgesio vaikams buvo duodama išgerti saldžių kokteilių su įvairiais maisto priedais – saldikliais, kvapais, konservantais, dažikliais….. ir vaikų elgesys akimirksniu pasikeisdavo, jie tapdavo hiperaktyvūs, negalėdavo sutelkti dėmesio. Kuo daugiau saldžių gėrimų su dirbtiniais priedais  vartota, tuo didesnis hiperaktyvumo laipsnis.
 
Džimas Stevensonas sakė: ,, Dabar turime aiškų įrodymą, kad maistiniai dažai, kiti dirbtiniai priedai ir benzoato konservantai gali  neigiamai paveikti vaikų elgesį. Mes tyrimu įrodėme, kad dirbtinių dažiklių ir konservantų vartojimas skatina vaikų hiperaktyvumą bei padidina tikimybę turėti kitų psichinės sveikatos problemų ,,  . Benjaminas Feingoldas, alergologas, pridūrė:  tačiau nereikėtų galvoti, kad vien šių maisto priedų pašalinimas iš maisto produktų gali apsaugoti nuo hiperaktyvumo. Tikrai ne. Bet bent jau  atsisakant saldžių gėrimų  galėsime tai sumažinti,, .
 
Hiperaktyvių vaikų tėvai raginami atsisakyti maisto, kuriame yra maistinių dažų, kvapų, benzoato konservantų. Mokslininkas Džulijanas  Huntas sakė: ,, Labai svarbu  įtikinti  vartotojus, kad  nėra saugu  vartoti produktus su dirbtiniais priedais ,, .  
 
Saugaus maisto vartotojai ragina vyriausybę kruopščiai ištirti visus dirbtinius maisto priedus ir įteisinti griežtas maisto priedų dėjimo i maisto produktus taisykles.
 
Pagal užsienio spaudą parengė Kristina Fišienė

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentarai 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą