Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Pranešimai spaudai > Pranešimai spaudai :) > Kaip efektyviai apsaugoti dantis nuo ėduonies?
Dalintis

Dantų ėduonis, arba kitaip kariesas, yra labiausiai paplitusi dantų problema visame pasaulyje. Kariesas gali pažeisti dantis, sukelti nemalonių simptomų, o sunkesniais atvejais – net ir dantų netekimą. Ėduonis dažniausiai vystosi palaipsniui ir atsiranda dėl netinkamos burnos ertmės higienos. Šiame straipsnyje pasidalinsime nors ir paprastais, tačiau veiksmingais patarimais, kurie jums gali padėti geriau apsaugoti dantis nuo šios daugelį kamuojančios problemos.

Tinkamas dantų valymas

Reguliarus dantų valymas – ne naujiena. Specialistai dažniausiai rekomenduoja valyti dantis po maisto, 2–3 kartus per dieną, priklausomai nuo individualios situacijos. Tačiau svarbiausia tai daryti tinkamai, naudoti priemones teisinga tvarka. Reikia kruopščiai išvalyti ne tik dantis, bet ir tarpdančius, kuriuose kaupiasi maisto likučiai bei bakterijos. Dantis geriausia valyti neskubant, ypatingą dėmesį reikėtų skirti krūminių dantų valymui.  Išvalykite dantis iš visų pusių, atliekant vertikalius ir sukamuosius judesiu, nespaudžiant šepetėlio.

Kokybiškos dantų valymo priemonės

Ne ką mažiau svarbu įsigyti kokybiškas dantų valymo priemones. Daugelis specialistų rekomenduoja naudoti dantų šepetėlį minkštais šereliais ir jį reguliariai keisti. Taip pat svarbu naudoti vieno danties šepetėlį – taip galėsite geriau išvalyti kiekvieną dantį. Nepamirškite naudoti dantų siūlo, tarpdančių šepetėlio, bei burnos skalavimo skysčio. Geresnei burnos higienai galite naudoti burnos irigatorių bei specialų liežuvio valiklį. Tačiau jums labiausiai tinkamas priemones parinks jūsų odontologas.

Profesionali burnos higiena

Norint užtikrinti burnos sveikatą ir užkirsti kelią dantų bei dantenų ligoms, tinkamo dantų valymo namuose neužtenka – reikalinga profesionali burnos higiena, bent 1–2 kartus per metus, priklausomai nuo dantų būklės. Ilgainiui ant dantų formuojasi apnašos ir akmenys, kuriuos gali pašalinti tik profesionalus burnos higienistas. Kitu atveju gali atsirasti dantenų kraujavimas, blogas kvapas ar skausmas valantis dantis. Plačiau apie tai skaitykite Ozo klinika interneto svetainėje.

Reguliarūs vizitai pas odontologą

Dažnai pas odontologą kreipiamės tik tada, kai jaučiame tam tikrus simptomus, pavyzdžiui, dantų skausmą, jautrumą ar kitus negalavimus. Tačiau reguliarūs vizitai pas odontologą suteikia galimybę laiku pastebėti galimas dantų problemas ir užkirsti kelią rimtoms pasekmėms. Profilaktinė dantų apžiūra ir burnos higiena yra tarsi dantų ligų prevencija.

Svarbu paminėti, kad dantų problemas taip pat gali sukelti ir netinkamas gyvenimo būdas. Nuolatinis stresas, prasta mityba, rūkymas, miego trūkumas bei vitaminų stoka turi didelės įtakos dantų būklei. Todėl dėl savo sveikatos verta kritiškai įvertinti savo gyvenimo būdą bei galbūt žalingus įpročius ir juos keisti.

 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą